Polscy twórcy komiksów

Dyskutujemy głównie o rysownikach komiksów, ale nie zapominamy o innych Wielkich pracujących dla Wytwórni Disneya z Wujkiem Waltem na czele.

Postprzez tapir » Śr lut 07, 2007 8:36 pm

Kubusubu, dobrze ci się wydawało. O to mi chodziło, tylko zapomnioałam tego dopisać. Tak czy siak uzanałam to za ciekawostke, że włoski komiks rozgrywa się w Polsce, i postanowiłam umieścić to tutaj :) ... No bo czy nie ciekawe :o ? :)
tapir

GG: 0

Postprzez don ald » Pn lip 16, 2007 12:58 pm

Jest jeszcze niejaki Fergus z Kielc :D .
Jego komiksy podobne są do Carla Barksa, polecam:http://www.donrosa.ovh.org/My_Homepage_Files/Page27.html
Stare numery KD rządzą!!!
Dozwolone od lat 18!

Obrazek
don ald
banicja
banicja

Postprzez Fergus » Pn lip 16, 2007 6:51 pm

To są tylko komiksy amatorskie, takie fan arty, a tutaj razej chodzi o rysowników etatowych :wink: Ale dzięki za komplement, że przypominają Ci komiksy Barksa :D
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez don ald » Pn lip 16, 2007 7:32 pm

Wiesz, etatowe czy nie, to jednak moje rodzeństwo, gdy zobaczyło na własne oczy Twoje dzieło, to myślało, że to komiks autorstwa Barksa!Za Chiny nie chciano mi uwierzyć, że to namalował "zwykły" (bez obrazy) Kaczkofan.Popracuj jeszcze nad sobą, a będziemy mieli w PL drugiego Carla 8) .
Mam jeszcze pytanko, bo dzisiaj za twoją sprawą cały dzień rysowałem ołówkiem komiks z Donaldem na papierze (białym),i mam już jedną stronę.A więc:ile czasu zajmuje Ci narysowaniejednej strony?A ile rysujesz cały komiks?I czy masz jeszcze coś w Twojej kolekcji?
Stare numery KD rządzą!!!
Dozwolone od lat 18!

Obrazek
don ald
banicja
banicja

Postprzez Fergus » Wt lip 17, 2007 5:52 am

Ja rysuję trochę długo. Jedną stronę razem z pogrubieniem cienkopisami rysuję ok. tydzień. Nie wiem, jak robisz to Ty, ale ja rysuję w skali 2:1, tzn. rysuję pół strony na jednej kartce A4, więc to też trochę dłużej schodzi. "Kaczkę pieczoną" (mój pierwszy komiks) rysowałem 143 dni, a "Wykopaliska" już (stosunkowo) tylko 86 dni, więc idzie mi to już szybciej :D . Teraz rysuję trochę dłuższy komiks, zacząłem 30 kwietnia, mam już 12 i pół strony ołókiwem, z czego 5 i pół pogrubionych tuszem.

PS. Jak skończysz swój komiks to zapraszam do zaprezentowania ich w temacie "Nasze prace" :wink:
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Re: Polscy twórcy komiksów

Postprzez Gęgul » Pn cze 01, 2009 5:15 pm

Ojej... jeśli chodzi o Polaków twórców, którzy mają kartę w INDUCKS (bez tłumaczy), to Grzegorz Rutke, który wymyślił 3 okładki (Oprócz pokazanej KD 15 i KD 21 z tego roku) i Tomasz Kołodziejczak. Może nie jest to piękne, ale... zawsze coś!
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Spooky » Śr sie 25, 2010 4:04 pm

Obszerny wywiad z Tomkiem Kołodziejczakiem na stronie e-zinu "Esensja": http://www.esensja.pl/ksiazka/wywiady/t ... 5&strona=1
W spisanej rozmowie możemy znaleźć m.in. informacje jak zaczęła się praca T. Kołodziejczaka z Egmontem i w jaki sposób został naczelnym "Kaczora Donalda" (strona pierwsza) oraz jakie były jego pierwotne oczekiwania wobec naszego tygodnika (strona druga).
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez Angus McKwacz » So lis 06, 2010 10:42 pm

Jest jeszcze Janusz Christa. Autor serii komiksów kajko i kokosz
Ostatnio edytowano Pn lis 21, 2011 8:00 pm przez Angus McKwacz, łącznie edytowano 1 raz
Angus McKwacz

Postprzez Gęgul » N lis 07, 2010 10:15 am

Owszem, jest, ale tu rozmawiamy tylko o polskich autorach komiksów Disneyowskich... których na razie nie ma :(.
Gęgul

Postprzez Angus McKwacz » So lis 20, 2010 6:01 pm

Znam jednego polskiego rysownika komiksów... to ja !
A tak na poważnie to uwielbiam rysować komiksy z kaczorami i nawet nieźle mi to wychodzi...
Angus McKwacz

Postprzez Gęgul » So lis 20, 2010 9:28 pm

Vive la modestie!*

A tak do rzeczy: czekamy na skany tych komiksów :).

*- Niech żyje skromność!
Gęgul

Postprzez Dustie » So cze 18, 2011 3:12 pm

Pozwolę sobie odgrzać temat -- czy w takim razie nie istnieje żaden, dosłownie żaden człowiek w Polsce, który rysowałby komiksy Disney'a wprawną, profesjonalną kreską?... :|
Dustie

Poprzednia strona

Powrót do Twórcy