Flemming Andersen

Dyskutujemy głównie o rysownikach komiksów, ale nie zapominamy o innych Wielkich pracujących dla Wytwórni Disneya z Wujkiem Waltem na czele.

Re: Flemming Andersen

Postprzez maniakdonald » Pn cze 15, 2009 7:45 am

Piekielny spadek. tak,to tez byl dobry komiks a czytaliscie Indiana Dzems i swiotynia malp w komiks gigant 2/98???
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Imię: Juliusz
GG: 10884073

Postprzez Brat Be 761 » Pn cze 15, 2009 8:00 am

Świątynia - tak niektórzy czytali. przy okazji, takie posty można wziąć za spam.

Flemming Andersen - mój ulubiony rysownik. Kocham jego zwariowaną kreskę. Muszę się przyznać, że rysuję podobnym stylem. Najlepsze jest, że zamiast pokazać Donalda złego nie tylko rysuję zły wyraz twarzy, ale Donald zieje ogniem, można by na jego głowie zrobić jajecznice, z nozdrzy wychodzi dym.
Moim ulubionym komiksem Andersena jest "Piekielny spadek" i "Konflikt pokoleń". Najgorszy jaki narysował to chyba "Slumduck milioner", ale to przez scenariusz który był dziwny i Flemming nie miał jak się wykazać swą kreską. To moje zdanie.
Brat Be 761
D'Oh!

Imię: Igor
GG: 0

Postprzez maniakdonald » Pn cze 15, 2009 8:17 am

Ja sadze ze "Slumduck Milioner wcale nie byl tykim zlym komiksem. Ten komiks nawet mnie rozbawil.Szczegolnie kawalki z tym jak mial ta duza glowe.Che,Che!To bylo nie do pobicia! :)
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Imię: Juliusz
GG: 10884073

Postprzez Rybarota » Pt wrz 04, 2009 7:26 pm

Flemming jest super! Ten jego agresywny że tak się wysłowię styl nadaje jego komiksom niepowtarzalną atmosferę;p
Każde motto jest dobre w zależności od sytuacji.
Bo kto umarł, ten nie żyje...
Rybarota
Twarz Netii

Postprzez Gęgul » Pt wrz 04, 2009 7:29 pm

Popieram. Jednak chciałbym zauważyć, że wszyscy oceniają rysunki Andersena, a on... pisze także scenariusze! Na liście są tylko te wydane w Polsce, ale jest ich o wiele więcej. Są one dynamiczne, pełne absurdalnego humoru (najlepszy z nich jest "Pustki w skarbcu moim") itp.
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Scarpomaniak » So wrz 05, 2009 5:26 am

[quote="Gęgul"] pisze także scenariuszequote]
Raczej pisał ostatni napisał 10 lat temu!
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Magdalena » Pn lis 22, 2010 11:45 am

Bardzo lubię styl Andersena. Jest charakterystyczny, mimika jest świetna i kocham jak kaczki wpadają u niego w szał :D Pierwszy jego komiks jaki przeczytałam to był ,,Babskie sztuczki".
Magdalena

GG: 6880009

Postprzez lis » So lut 26, 2011 11:42 am

Skoro już wrzuciłem zdjęcia z wizyty Vicara, to pomyślałem, że warto skorzystać z archiwum Strony, Która Powróci Wkrótce i przypomnieć inną wizytę z 2004 roku.
W 2004 roku lis napisał(a):W sobotę, 23 października 2004 roku, w warszawskim klubie Stodoła odbyła się Kaczkofańska Impreza Halloweenowa, którą swoją obecnością uświetnił znany duński rysownik, Flemming Andersen. Zabawa miała rozpocząć się o godzinie 11:00, ale oficjalny start został przełożony o kilkadziesiąt minut. W tym czasie znany głównie z łamów serii "Gigant Poleca:" artysta narysował kilka rysunków - portretów postaci, czyli nagród w późniejszych konkursach. Parę kroków dalej można było zakupić po promocyjnych cenach komiksy Disney'a. Później, gdy impreza już się rozpoczęła, na scenie w sali głównej Flemming Anderesen opowiedział o swojej pracy, a następnie narysował kilka dużych portretów postaci - Donalda, zdenerwowanego Donalda, Sknerusa i jednego z siostrzeńców, jednocześnie opowiadając o procesie rysowania postaci Disneya. Później w sali głównej zagościli min. fakir i grupa iluzjonistów Metamorphosis (zdjęcia z ich występu można zobaczyć tutaj). Tymczasem Flemming Andersen przeniósł się do Sali Lustrzanej, gdzie poprowadził kurs rysowania, zastępując Tomka Lwa Leśniaka, który pokazał, jak rysować bohaterów swojego komiksu "Tymek i Mistrz". Tu Duńczyk narysował siostrzeńców grających w baseball (zdjęcie trzecie i czwarte) oraz zdenerwowanego Donalda. Później rysownik przeniósł się do sali na górze, gdzie rozdawał autografy. Komiksy podpisywał również tłumacz, Jacek Drewnowski, który towarzyszył Flemmingowi przez cały czas trwania imprezy. Następnie zorganizowano kilka konkursów dla dzieci, w których nagrodami były oryginalne rysunki Flemminga Andersena.

Obrazek
11:32 - rysowanie przyszłych nagród w konkursach*

Obrazek
11:56 - pokaz rysowania na scenie

Obrazek
12:20 - kurs rysowania

Obrazek
12:32 - i efekt końcowy

Obrazek
Autograf w jednym z tomów "Giganta".

* Akurat ten rysunek wisi u mnie na ścianie, choć w żadnym konkursie udziału nie brałem. :)

Obrazek
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez alohau » Cz sty 31, 2013 8:21 pm

Nie przepadam za komiksami Andersena(rysuje jakby rysował flamastrem co powiększa nawet małe szczeguły a obrazek jest niewielki co sprawia wrażenie że wszystko się zlewa(lubię jego rysunki ale nie są moimi ulubionymi.(każdy ma inny gust...) :D
Czy wiecie wszystko o gigant poleca? zróbcie Qwiz! http://testwiedzy.pl/test/59135/gigant-poleca.html
alohau

Imię: Marcin

Postprzez kuperkowo » So lip 13, 2013 6:22 pm

Flemming Andersen ma nietypowy styl rysowania. Gruba kreska i ogólnie postacie są większe w porównaniu z komiksami innych twórców, ale lubię jego styl rysowania.
Czasem potrafi nieźle rozśmierzyć a i scenariusze jego komiksów są na wysokim poziomie. Cenię go zwłaszcza za pierwsze komiksy z CAP.

PS. Pamiętałem, że kiedyś w Gigancie było dużo komiksów rysowanych grubszą kreską niż obecnie i dopiero teraz się zorientowałem, że to były głównie komiksy Andersena.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Re:

Postprzez TymekBR » N sie 24, 2014 6:15 pm

Młody Skaut napisał(a):
Fergus napisał(a):Szczególnie podoba mi się kiedy Dnald wpada w szał

Prawda, mimika w komiksach Andersena jest świetna. :D

Według mnie najlepiej narysował strach Daisy i Donalda w "Wożąc panne Daisy" :D
BARKS RULES!!!
Carpe diem quam minimum percula postero - Horacy
TymekBR