Don Rosa w Polsce!

Dyskutujemy głównie o rysownikach komiksów, ale nie zapominamy o innych Wielkich pracujących dla Wytwórni Disneya z Wujkiem Waltem na czele.

Re: Don Rosa w Polsce!

Postprzez donat98 » Pn paź 07, 2013 7:46 pm

lamero napisał(a): i kapitana Moore'a mojej dziewczyny

A więc to byłeś ty? Tak myślałem, że jest to ktoś z DP.
Następnym razem trzeba koniecznie wziąć rolki!
donat98

GG: 0

Postprzez lamero » Pn paź 07, 2013 8:22 pm

Jeżeli nikt więcej poza moją dziewczyną nie chciał rysunku tej postaci, to to musiałem być ja ;).

Co do nagrania z rozmowy z Rosą, to widziałem, że przed sceną stała na małym statywie kamerka i coś chyba rejestrowała. Niestety po jakimś czasie (trudno mi powiedzieć dokładnie po jakim, ale raczej przed połową całej rozmowy) zniknął obraz z ekranu kamery, a po jakichś kilku-kilkunastu minutach ktoś do kamery podszedł, zorientował się chyba, że "padła" bateria, a następnie zabrał cały sprzęt.
Jakby nie było, to może jednak ktoś orientuje się kto to mógł nagrywać (domyślam się, że raczej był to ktoś związany z organizacją festiwalu) i może uda się uzyskać dostęp do tego, co udało się zarejestrować.
lamero

Postprzez Arcer » Pn paź 07, 2013 8:41 pm

Hyzio napisał(a):Właśnie, zrobi ktoś listę jakie osoby dokładnie były? ;)

Nie wszyscy się ujawnili (z różnych przyczyn). Na naszych zdjęciach załapało się też kilka osób spoza forum (które, mam nadzieję, zawitają do nas). Spotkałem też jednego forumowicza, który pojawił się na bardzo krótko przed spotkaniem dyskusyjnym i zamieniłem z nim parę słów. Pozdrawiam!

Na forumowy profil na FB wstawiłem kilka zdjęć z galerii Walthera, na których nie potrafię połączyć niektórych twarzy z avatarami. Pomóźcie mi w tym :).

Zauważyłem, że część osób od razu podchodziła do mnie, czyżby gdzieś w Internecie były moje podobizny wprost sugerujące powiązania z DisneyPolską? :wink:
Arcer
el moderatoro

Postprzez kendo » Pn paź 07, 2013 9:53 pm

Ale burdel. :) Zdjęcie z forum gildii.

Obrazek
kendo

Imię: Krzysztof

Postprzez WDCmaniak » Pn paź 07, 2013 10:07 pm

Faktycznie, na gildii ładnie to ujęli. Słowa krytyki pojawiły się również tutaj: http://mnichhistorii.blogspot.com/2013/ ... -2013.html

Moim zdaniem organizatorzy powinni byli zainterweniować i rozpędzić tłum. Pamiętam, że parę razy pojawił się jedynie komunikat "dwa kroki do tyłu" - jednak to za mało, by zapewnić twórcy komfort pracy i komunikacji. :wink: W teorii, dzięki systemu numerkowemu, nie powinno być żadnej kolejki, a każdy mógłby siedzieć na zlokalizowanych w pobliżu krzesełkach. Cóż, zawsze jest inaczej - jak to mawiał Antoni Gołubiew.

Być może dlatego Don później sprawiał wrażenie zmęczonego i oziębłego. Przed Q&A podeszliśmy do niego z Rys, w celu wręczenia małego prezentu, a pierwsze co zrobił to zarzucił mi, że publikuję fałszywe informacje na facebooku (chodziło nie o facebooka, ale o DCF i nie o mnie, a o Maćka, który już wyjaśnił całe zajście).

Czy później artysta się rozpogodził?
WDCmaniak

Postprzez Retlaw » Wt paź 08, 2013 4:19 am

Do tego słabe oświetlenie dla rysownika, przerywane nagłym rozbłyskiem telebimów, przede wszystkim było za głośno! Kto umieszcza strefę autografów przy samej scenie? DO tego my polacy chyba uwielbiamy kolejki, tyle było krzesełek dookoła a pomimo numerków wiele osób stało godzinami zasłaniając Donowi resztki oświetlenia.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez rav815 » Wt paź 08, 2013 7:13 am

Arcer napisał(a):
Hyzio napisał(a):Właśnie, zrobi ktoś listę jakie osoby dokładnie były? ;)

Nie wszyscy się ujawnili (z różnych przyczyn). Na naszych zdjęciach załapało się też kilka osób spoza forum (które, mam nadzieję, zawitają do nas). Spotkałem też jednego forumowicza, który pojawił się na bardzo krótko przed spotkaniem dyskusyjnym i zamieniłem z nim parę słów. Pozdrawiam!

Chyba chodzi o mnie, więc także pozdrawiam wszystkich. Nie przywitałem się w sumie chyba tylko z Mateuszzzzem, czergo bardzo żałuję, ale w tym czasie podobno był wysunięty gdzieś z przodu. Przyszedłem na panel głównie z sentymentu ale brak było u mnie wielkich emocji związanych z tym wydarzeniem. Jeszcze 2-3 lata temu zapewne skakałbym z radości, ale dzisiaj czuję tylko przyjemne poczucie satysfakcji, że spotkanie Rosy mogę wykreślić z listy rzeczy które zawsze chciałem zrobić.

btw. w ogóle nie spodziewałem się tak dużej ilości dorosłych osób na panelu. Jak widać fani to nie tylko dzieciaki KD. Nie żebym coś miał do nich, po prostu miłe zaskoczenie :p
rav815
Bo$$ of Beagle Boy$

Postprzez Maciek! » Wt paź 08, 2013 11:25 am

Generalnie na konwentach komiksowych prawie wogóle nie widuję dzieciaków. Głównie są to osoby 15+ , dzieci (zwykle w towarzystwie rodziców) jest jak na lekarstwo.

Z drugiej strony jak patrzę na mój lokalny sklep komiksowy to "dział dla dzieci" zajmuje kilka pułek (Asteriksy, Giganty, Kajki i Kokosze, te małe tomiki Tintin, Lucky Luke, ten okropny Miś Zbyś, ostatnio jakieś Garfildy się znalazły, ze dwa Tytusy i czasem coś jeszcze) Co stanowi tylko jakieś 10% całego sklepu....

W sklepie z Mangami (Yatta.pl) z kolei nie licząc pewnych filmów Miyazakiego, kompletnie nie ma nic co się jako "pozycje dla dzieci' by kwalifikowało (co najwyżej są to komiksy "bezpieczne dla dziecka" ale bynajmniej nie tkaie tworzone z intencją dla nich)

Z jednej strony jestem rad ponieważ nienawidzę gdy ktoś ocenia komiks jako " coś dla dziec i" (uważam taką opinię za krzywdzącą, zwłaszcza, że jak widać komiks dziecięcy stanowi tylko mały %), a z drugiej strony jednak szkoda, że tak ubogo. Jak popatrzę jak obfite są tego typu działy w Belgi czy we Francji...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Doniek » Wt paź 08, 2013 12:16 pm

Przybyłem, zobaczyłem i ... bawiłem się świetnie. Odkąd pierwszy raz zetknąłem się z komiksami Dona Rosy moim wielkim marzeniem było poznać go osobiście, a otrzymać rysunek z jego rąk było dla mnie marzeniem największym. Zobaczyć Dona na żywo, wysłuchać co ma do powiedzenia, jak szanuje i poświęca się fanom, jak jest niezwykle sympatyczną i szczerą osobą, ujrzeć Ariela, Mateusza Lisa i niektóre osoby, których z imienia ani pseudonimów z forum nie znam a rzuciły mi się w oczy dzięki koszulkom jest rzeczą niezwykłą, nie do opisania ani zapomnienia. Żałuję tylko, że nie miałem czasu zagadać do wspomnianych kaczkofanów, a podejść, powiedzieć, że to ja jestem Doniek i zaraz uciekać wydawało mi się raczej złym pomysłem. Dlatego czekam na kolejny festiwal lub podobną imprezę, gdzie będę mógł to nadrobić.

Chciałbym podziękować wszystkim tym osobom z Disney Polski, które przyczyniły się do tego, że moje marzenia mogły się spełnić. Tak, tak, wiem, że to wasza sprawka. :D Co jest w tym wszystkim niesamowite, że to nie Egmont - wydawca kaczych komiksów przyczynił się do tego przyjazdu, ale właśnie Wy. Mam nadzieję, że da to wspomnianemu wydawnictwu do myślenia jak wielkich fanów Kaczorów ma Polska i kiedy chcą potrafią ruszyć niebo i ziemię, aby spełnić swoje i marzenia innych. Dzięki Wam za to!

Podczas festiwalu naszła mnie też refleksja, zresztą wspominał o tym także Rosa, że komiksy jego i Barksa autorstwa mają się u nas bardzo słabo. Jednocześnie nie rozumiem wysokich ocen dla Komiksów z Kaczogrodu. Owszem, ładny papier kredowy, rysunki bardzo przejrzyste, ale nie są to tomiki wydawane przez np. Klub Świata Komiksów, gdzie np. Sin City, Sandman, opowieści z Batmanem, czy chociażby niedawno ukazani się Strażnicy, które są wydawane w grubej oprawie, sztywnym papierze. Na takie wydania zasługuje m.in. Życie i Czasy..., który jest przecież najważniejszym komiksem w dorobku Dona.

Podsumowując: czekam na 25 edycję festiwalu. A nuż Don Rosa i na nim się pojawi? Kto wie?
Ostatnio edytowano Wt paź 15, 2013 12:38 pm przez Doniek, łącznie edytowano 2 razy
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Postprzez miki2001 » Wt paź 08, 2013 12:57 pm

WDCmaniak napisał(a):Pamiętam, że parę razy pojawił się jedynie komunikat "dwa kroki do tyłu"

ja pamiętam słowa "prosimy cofnąć się do tyłu ":D W tłumie wyraźnie było słychać "to da się cofnąć do przodu?"

widziałem wielu forumowiczów, ale gadałem tylko z kaczofanem33

A oto rysuneczek :
Obrazek
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Imię: Michał
GG: 33422272

Postprzez Arcer » Wt paź 08, 2013 2:04 pm

Doniek, miki2001, donat98 - to właśnie Was nie potrafię sobie skojarzyć z twarzami :). Ponieważ bardzo zależy mi, by ta nasza cząstka internetu również w rzeczywistości znała się lepiej, proszę was bardzo o ujawnienie się :). Jakieś zdjęcie, może link do FB, ewentualnie link do zdjęcia z galerii Walthera, gdzie przypadkiem się załapaliście... Może być na PW. Nie znoszę uczucia, że ktoś mnie zna i kojarzy, ale bez wzajemności :).
Arcer
el moderatoro

Postprzez Doniek » Wt paź 08, 2013 2:14 pm

Arcer napisał(a):Doniek, miki2001, donat98 - to właśnie Was nie potrafię sobie skojarzyć z twarzami :). Ponieważ bardzo zależy mi, by ta nasza cząstka internetu również w rzeczywistości znała się lepiej, proszę was bardzo o ujawnienie się :).

Mateusssz napisał(a):https://plus.google.com/photos/11780836 ... JHPx5zR6wE - hopsa, kilka moich zdjęć.

Galeria Mateusssza fotka numer 15, patrzę się prosto w obiektyw. :D Tylko nie przestraszcie się twarzą i miną. :oops:
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Postprzez miki2001 » Wt paź 08, 2013 2:44 pm

Galeria Mateusssza fotki 11 i 13, gościu w niebieskiej kurtce to ja. A takie pytanko : Był taki gostek co miał na kartkach A4 wydrukowane 3 obrazki - drzewo genealogiczne, sknerusa i postacie z Kaczych Opowieści, któż to był?

Co do tych numerków - w sobotę miałem 153. Nie zdążyłem. Ktoś musiał już jechać - dostałem numerek 151, a 153 dałem jednemu gościowi (Bartek z Lublina - jeśli tu jesteś to się ujawnij - to ode mnie dostałeś to 153). Byłem w niedzielę na autografach i jest rysunek i autograf na KD 22/1995 (nie wziąłem żadnego komiksu Rosy z domu :oops: Ten kupiłem na targach. Ideał za 2 złote :D) Następnym razem radzę zrobić coś w stylu każdy forumowicz, który będzie na MFKiG wstawia swoją fotę, by można go było poznać.

Arcer napisał(a):Nie znoszę uczucia, że ktoś mnie zna i kojarzy, ale bez wzajemności

Racja, następnym razem już skojarzysz

A jeszcze ten gościu w zielonej bluzie z KD 13/97... Kto to może być? Nie skojarzyłem.
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Postprzez Arcer » Wt paź 08, 2013 3:45 pm

miki2001 napisał(a):A takie pytanko : Był taki gostek co miał na kartkach A4 wydrukowane 3 obrazki - drzewo genealogiczne, sknerusa i postacie z Kaczych Opowieści, któż to był?
Na pewno ktoś spośród osób, które poznałem właśnie tego dnia, ale już nie pamiętam. Na 99% była to osoba z forum.

miki2001 napisał(a):Byłem w niedzielę na autografach i jest rysunek i autograf na KD 22/1995 (nie wziąłem żadnego komiksu Rosy z domu :oops: Ten kupiłem na targach. Ideał za 2 złote :D)
Oto wyjaśniła się tajemnica, dlaczego na żadnym stoisku nie mogliśmy znaleźć tego numeru :). Pomagałem w poszukiwaniach Rosy i Barksa na stoiskach kilku osobom, zdaje się że Magdalena właśnie tego numeru nie kupiła (uprzedziłeś nas) :).

miki2001 napisał(a):Następnym razem radzę zrobić coś w stylu każdy forumowicz, który będzie na MFKiG wstawia swoją fotę, by można go było poznać.
Nie nalegam, pytanie było wyłącznie z mojego widzimisię, ale pewnie sporo osób poprze mnie, że to przyjemne, gdy możemy porozmawiać świadomie, wiedząc z kim mamy do czynienia.

miki2001 napisał(a):A jeszcze ten gościu w zielonej bluzie z KD 13/97... Kto to może być? Nie skojarzyłem.
Hyzio, zostałeś przywołany do tablicy! :).
Arcer
el moderatoro

Postprzez miki2001 » Wt paź 08, 2013 4:17 pm

Arcer napisał(a):
miki2001 napisał(a):Byłem w niedzielę na autografach i jest rysunek i autograf na KD 22/1995 (nie wziąłem żadnego komiksu Rosy z domu :oops: Ten kupiłem na targach. Ideał za 2 złote :D)
Oto wyjaśniła się tajemnica, dlaczego na żadnym stoisku nie mogliśmy znaleźć tego numeru :). Pomagałem w poszukiwaniach Rosy i Barksa na stoiskach kilku osobom, zdaje się że Magdalena właśnie tego numeru nie kupiła (uprzedziłeś nas) :).

Mam ten numer w dwóch egzemplarzach, bez autografu oddam za grosze.
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twórcy