Walt Disney - fenomen sukcesu gdzie kupic?

Dyskutujemy głównie o rysownikach komiksów, ale nie zapominamy o innych Wielkich pracujących dla Wytwórni Disneya z Wujkiem Waltem na czele.

Walt Disney - fenomen sukcesu gdzie kupic?

Postprzez kajana » Pt sty 20, 2012 5:36 pm

Jeśli podobny wątek pojawił się wcześniej to przepraszam, ale szukałam i nic nie znalazłam. Przygotowuje pracę maturalną na temat "Porównaj filmowe adaptacje Walta Disneya z pierwowzorami literackimi i omów, jaki wpływ na kształt tych adaptacji miała biografia twórcy" ,w związku z tym potrzebuje co najmniej dwóch książek o wujku Walcie. Pierwsza pozycja to Czarny książę Hollywood, dostępna w wielu internetowych księgarniach. Znalazłam kilka opinii na temat "fenomen sukcesu" i wydaje mi się że jest to odpowiednia książka do tego tematu. Tutaj pojawia się mój problem bo nigdzie nie mogę jej dostać, nie znalazłam nawet opcji żeby ją zamówić.
Stąd moja prośba do Was, jeśli macie jakiś pomysł gdzie mogę kupić tę książkę, albo macie inne propozycje co do literatury związanej z moim tematem do bardzo proszę o pomoc.
kajana

Imię: Kaja
GG: 0

Re: Walt Disney - fenomen sukcesu gdzie kupic?

Postprzez Arcer » Pt sty 20, 2012 7:41 pm

Witamy na forum!

Ja wybrałem podobny temat, ale tylko jedna z 3 adaptacji była filmem Disneya ("Bambi"), poza tym mówiłem o "Zielonej Mili" i "Skazanych na Shawshank", więc raczej ostatnia pozycja bardziej rozbawiła komisję, niż dała jej pole do popisu z pytaniami :). Muszę wspomnieć, że wybrałem ten temat za sugestią lisa (pewnie się niedługo wypowie w tym topiku), a rok później skorzystała też z niego moja siostra (komisja praktycznie nie ma czego się przyczepić, bo nie wiedzą nic na temat filmów Disneya). Samą pracę napisałem, zanim dotarła do mnie paczka ze wspomnianą wyżej książką pt. "Czarny książę Hollywood", więc w praktyce odniosłem się do niej minimalnie (jedynie do wpływu strajku w Wytwórni we wczesnych latach 40., w trakcie produkcji filmu), umieściłem ją oczywiście w bibliografii ale symbolicznie. To było 4 lata temu, miesiąc temu czytałem ją po raz drugi i utwierdziłem się w przekonaniu, że nie wniosła nic do pracy (więcej się dowiedziałem z materiałów dodatkowych DVD "Bambiego").
Myślę że ogólne pojęcie da Ci którakolwiek z biografii Disneya, ale jeśli chodzi o drugi człon tematu, to "Czarny książę..." pomoże najbardziej (wypunktuj sobie uszczypliwe komentarze autora do dzieciństwa Walta, w pozostałych książkach pewnie nie będzie o tym wzmianki). Proponuję też oprzeć się na pozycjach związanych z poszczególnymi filmami, o których chcesz mówić (tu pomocna będzie amerykańska wikipedia). W ten sposób zapełniłem swoją bibliografię, i myślę że Tobie powinno pójść tak samo dobrze :). W razie pytań pisz w tym temacie.

P.S. Punktacja oczywiście 20/20 :).
Arcer
el moderatoro

Postprzez kajana » Pt sty 20, 2012 10:44 pm

Dziekuję za sugestie. Nadal myślę, że chciałabym przeczytać tą książkę, tj. "fenomen sukcesu", z tym że nie mogę jej nigdzie znaleźć. Może Wy, disney maniacy znacie jakiś prosty sposób?
kajana

Imię: Kaja

Postprzez cziksel » Wt mar 06, 2012 2:18 pm

Też długo szukałam tej książki i znalezienie jej w polskiej wersji językowej jest niemal niemożliwe. Łatwiej dostać oryginał.
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Postprzez Retlaw » Cz lip 19, 2012 9:32 am

Mam sztukę, chyba muszę poskanować, bo pozycja ciekawa, może oficjalna i nie ma jakichś tajnych smaczków, ale sporo ciekawych informacji i wypowiedzi ludzi z otoczenia WD.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez pannaes » Wt kwi 16, 2013 4:55 pm

Witam serdecznie, chciałabym odświeżyć wątek, gdyż poszukuję zarówno pozycji "Czarny książę..." jak i "Fenomenu..." do pisania pracy magisterskiej ;) Czy może ktoś jest w posiadaniu skanów/pdf'ów lub samych książek (wtedy jakieś ksero, poczta, pokryłabym oczywiście koszty)?
pannaes

Postprzez kuperkowo » Wt kwi 16, 2013 5:29 pm

"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez lis » So mar 08, 2014 10:15 am

Na początku tego roku nakładem wydawnictwa Dream Books ukazało się nowe tłumaczenie książki Boba Thomasa. W tym tygodniu książkę można kupić po promocyjnej cenie w Biedronce.
Załączniki
pm.png
pm.png (51.12 KiB) Przeglądane 5362 razy
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez cziksel » Pn mar 17, 2014 4:53 pm

Kupiłam ją ,potrzebna mi na maturę, ale szczerze powiem- propagandowa. W ,,CZarnym księciu Hollywood" autor próbuje oczernić Disneya, ale za to jego wersja jest bardziej wiarygodna i porównując, polecam ją niż biografie Boba Thomasa. (Ale sam tytuł- potęga marzeń, aaaaaaaaaaaaach <3)
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Powrót do Twórcy