Don Rosa is the best

Dyskutujemy głównie o rysownikach komiksów, ale nie zapominamy o innych Wielkich pracujących dla Wytwórni Disneya z Wujkiem Waltem na czele.

Postprzez mentor » Wt sty 08, 2008 7:42 pm

Heh, w pierwszym mailu do Dona pochwaliłem się naszym polskim forum o Disneyu :lol: Ale nie wydaje mi się, że miałby chęć się zarejestrować, tym bardziej uczyć się polskiego ;) Tak, fajnie by było, ale na pewno Don tego nie zrobi. Bo ma za dużo pracy, by jeszcze odwiedzać nasze forum. Poza tym, chyba na jakimś forum czy grupie dyskusyjnej, Don jest zarejestrowany, nie pamiętam jednak nazwy ani adresu.
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Fergus » Wt sty 08, 2008 8:18 pm

Don jest zarejestrowany na DCML (Disney Comics Mailing List).
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez mentor » Śr sty 30, 2008 10:20 pm

Mam takie pytanie, czy w czasie ostatnich 5-6 miesięcy Don odpowiedział Wam na mail?
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Arturro » N maja 25, 2008 4:22 pm

Wiedzieliscie że Don ma problemy ze wzrokiem?? :( . Przeszedł już 2 operacje, zarówno lewego jak i potem prawego oka. Podobno nie wiadomo jeszcze nic, ale do czasu wyleczenia istniało (istnieje?) prawdopodobieństwo że Don straciłby wzrok nawet na pare miesiecy :!: . http://duckman.pettho.com/ Na tej samej stronce jest też napisane że jednak pojawi się w Danii na festiwalu komiksów 31 maja. Więc może wszystko bedzie ok :) . Duzo zdrowia Don!!! :D
Arturro

Imię: Artur
GG: 0

Postprzez WDCmaniak » Cz maja 29, 2008 4:39 pm

Jednak Don pojawi się w Danii 31 maja. Mówi, że będzie dawać autografy i spróbuje także narysować coś dla swoich fanów.
Zmienię troszkę temat. Wszystkiego najlepszego, Arszenie Lampen! Równo dziesięć lat temu ukazał się komiks "The Black Knight", przedstawiający tą postać.
Kilka innych postaci stworzonych przez Dona obchodzi też w tym roku okrągłe urodziny - 20 lat ma Kwakier Kwaczak (Casey Coot), który zadebiutował w "Ostatniej Podróży do Dawson", a drzewo genealogiczne Kaczej Rodziny ma już piętnaście lat, a to właśnie na nim zadebiutowały takie postacie jak m.in. Dzióbella Oczko, czy Kaczor Kupermajczak, czy też pra-pra-pradziadkowie Sknerusa (większość z tych postaci użyto tylko raz, na tym plakacie :) ).
WDCmaniak

To coś dla was! :D

Postprzez Kwaksterier » Wt sie 05, 2008 12:18 pm

Mówiliście, że nie ma stron z komiksami Dona Rosy (tymi niewydanymi w Polsce) po polsku. Otóż jest jedna! :D Tworzę ją i chciałbym się pochwalić. Przetłumaczony jest już komiks "The Sharpie of the Culebra Cut - Spryciarz z Culabra Cut" i "Gyro's Beagle Trap - Be-łapka Diodaka". Jako kolejny ukaże się "His majesty, McDuck - Jego Wysokość McKwacz". Banner do strony znajduje się w moim podpisie :)

Obrazek
Ostatnio edytowano Wt sie 05, 2008 12:27 pm przez Kwaksterier, łącznie edytowano 2 razy
Kwaksterier

Postprzez Pahan » Wt sie 05, 2008 12:21 pm

"Sharpie" niedługo ukaże się w KD.

A co do strony, to nie jesteś jedyny, bo dwóch użytkowników tego forum także posiada witryny o Rosie. :)

Ps. Nie wyświetla Ci się coś ten banner. :wink:
Ps2. Witaj na forum! :D
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Kwaksterier » Wt sie 05, 2008 12:28 pm

Nie ma w podpisie ale jest w poście :) ale nikt chyba nie tłumaczył już "The Sharpie.."? :) A co z "His Majesty, McDuck"? Czy ono także wkrótce się pojawi?
Kwaksterier

Postprzez Superkwęk - meho » Wt sie 05, 2008 12:34 pm

Na razie nie...
Brak podpisu, gdyż litery wyjechały na wakacje...
Superkwęk - meho
Heros forum

Postprzez Kwaksterier » Wt sie 05, 2008 12:36 pm

Obejrzyjcie w takim razie stronę i proszę, nie zaczynajcie od krytyki :)

EDIT:

Jest już banner w podpisie :D
Kwaksterier

Postprzez WDCmaniak » Wt sie 05, 2008 12:45 pm

WDCmaniak

Postprzez Maciek! » Wt sie 05, 2008 1:09 pm

No, Kwaksterier! Brawa za tłumaczenie! Świetna robota :)

Jeśli miała być jakaś tyci uwaga to ekspresja "Kwa" nie pasuje w niektórych dialogach, ale poza tym wszystko świetnie. :)
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Kwaksterier » Wt sie 05, 2008 1:32 pm

Z tym "Kwa!" miałem pewien problem, gdyż w angielskiej wersji nic takiego nie występuje :) mam nadzieję, że będziesz często odwiedzał stronę :D A propos: dziś lub jutro zacznę tłumaczyć "His majesty, McDuck"
Ostatnio edytowano Wt sie 05, 2008 1:33 pm przez Kwaksterier, łącznie edytowano 1 raz
Kwaksterier

Postprzez WDCmaniak » Wt sie 05, 2008 1:33 pm

Jam nie chwaląc się napisał(a):Taka jednoplanszówka do głębszego przemyślenia...

Po polsku...

Widzę że Don jest bardzo popularny... Szczerze mówiąc mnie już ta popularność denerwuje... A co do działalności Kwaksteriera... Lepiej zaczynać od Barksa (widzę po tłumaczeniach, że zaczynasz...), jak już kiedyś miałem okazję wspomnieć... Tylko od tych lepszych komiksów... Nie obojętnie jakich... Bo będzie tak jak na tej jednoplanszówce. Poza tym w Polsce jest tak, że jeśli opublikowano jedną-dwie prace jakiegoś artysty i jak ktoś rzuci jego nazwisko (np. Strobl) to wszyscy się podniecają. A są lepsi.

Kwaksterier napisał(a):Mówiliście, że nie ma stron z komiksami Dona Rosy (tymi niewydanymi w Polsce) po polsku.

Dona w Polsce jest dużo i aż za dużo. W WDC PL będą aż dwa jego komiksy i jak dla mnie jest to stanowczo za dużo. Powiecie - no to skasuj. Hehe... To nie takie proste. Don jest superhiperkuper i jeśli go nie będzie to o WDC wszyscy zapomną.
WDCmaniak

Postprzez Kwaksterier » Wt sie 05, 2008 1:37 pm

WDCmaniak, jeśli ci się nie podoba moje tłumaczenie, dlaczego nie zrobisz tego lepiej? Ja fanem Barksa nie jestem. Fakt, szanuję go i lubię czasem przeczytać jakąś jego historię, ale nie zamierzam tłumaczyć jego komiksów.

Poza tym mówisz, że jest dużo stron o Donie. Ja tymczasem zaznaczyłem, że jest to strona o Donie z niewydanymi komiksami w Polsce po polsku! Jeśli znasz inne takie, to podaj mi ich adres.
Kwaksterier

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twórcy