Don Rosa is the best

Dyskutujemy głównie o rysownikach komiksów, ale nie zapominamy o innych Wielkich pracujących dla Wytwórni Disneya z Wujkiem Waltem na czele.

Postprzez Fergus » So sty 20, 2007 11:13 am

kaczorex napisał(a):>>>>Where in Internet is your comics "Leaky Lucky", "Dream of lifetime"?

Trochę spóźnione, ale... może komuś się przyda. Tutaj jest link do strony ,z której można ściągnąć komiks "Dream of lifetime", a przy okazji kilka innych, oczywiście po angielsku :)
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez rysownik » So sty 20, 2007 5:58 pm

Lol... Dzięki Fergusie! Koffam Cię za to... :lol: (żart!). Ja już sobie ściągam...
Co do e-maila jaki wysłałam Rosie to... nie odpowiedział, ale będę czekać!
rysownik

Imię: Agata
GG: 0

Postprzez Donaldo » Śr sty 24, 2007 5:26 pm

CO TY SIĘ TAK CIESZYSZ Z TEGO KOMIKSU!!??

Od wczoraj napisałeś 8 bzdurnych postów, a ten to już absolutne przegięcie. Radzę się powstrzymać od wypowiedzi, jeśli nadal mają być tak bezsensowne - dop. Arcer
Donaldo
banicja
banicja

Postprzez Arturro » Śr sty 31, 2007 11:37 am

znalazłem bardzo ciekawy wywiad z Donem, oto 1 część http://www.youtube.com/watch?v=_86iw0bycPY reszte można znaleźc po prawej stronie :D
Arturro

Imię: Artur

Postprzez Maciek! » Pt lut 02, 2007 5:03 pm

APEL

Poruszony podobnym apelem na forum :
http://www.forum.germainvandrunen.com/v ... .php?t=270
postanowiłem poruszyć pewną istotną kwestię...

Nie zasypujcie Dona Rosy E-mailami!

Streszczając treść tego co tam napisał Don Rosa :
Sęk w tym że codziennie jest zasypywany przez tuziny listów/E-maili od fanów na które zgodnie ze swoją zasadą zawsze odpowiada. Przez ostatnie pietnaście lat spędził pracując nad komiksami dla Disneya a także okładkami, jeżdrzeniem po konwentach, odpowiadaniem na listy od fanów ect. No i jeszcze w między czasie ma problemy wynikające z jego życia prywatnego. Jednak przez ostatnie lata stawiał Kaczory na pierwszy miejscu... A mówiąc dokładniej - ma bardzo mało czasu "wolnego".
Jego żona [z zawodu nauczycielka] przeszła na emeryture i wolała by poszedł w jej ślady, by mogli mieć teraz czas tylko dla siebie, gdzieś wyjechać ect. zamiast gdyby Don miałby spędzać całe dnie na rysowaniu [a każdy projekt zajmuje mu zwykle 3-4 miesiące]. Żona namawia go także by sprzedał swoją kolekcję komiksów [tylko tą z lat 1970-1985] gdyż zarobili by na nich tyle ile Don zarabia w 6-7 lat z komiksów. Z drugiej strony Don jednak kocha robienie komiksów. [tak więc musi wybierać między życiem prywatnym a pasją do rysowania] Obecnie robi dwa projekty dla Egmontu [między innymi pracuje nad swoim czwartym Hall Of Fame oraz pracuje nad 12-stoma plakatami na 60'siątą rocznice Sknerusa Carla Barksa w 2007-roku] a niedawno zadzwonili do niego z Egmontu z jakimś innym projektem na przyszłą wiosne... Dopiero gdy skończy owe projekty będzie zastanawiał się nad nowymi komiksami.

Słowem, w chwili obecnej jest zawalony robotą. Z tego co piszą fani na tamtym forum obecnie ma mało czasu na odpisywanie E-maili.
Dokładniej sprawę ujmując - jeśli chcemy by Don Rosa dalej rysował swoje wspaniałe komiksy, dajmy mu trochę odpocząć i nie zasypujmy go z E-mailami.
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Dziobas » Pn lut 05, 2007 11:46 am

Czy istnieje gdzieś w internecie coś w rodzaju TEJ listy komiksów Dona Rosy, ale uaktualnianej na bieżąco? Chodzi mi szczególnie o polskie wydania tych komiksów (tzn. kiedy i w czym były wydane)
Dziobas

Postprzez Humperdink » Pn lut 05, 2007 12:08 pm

Istnieje, w serwisie Inducks. Jest tu lista większości komiksów Dona Rosy wydanych w Polsce. (brakuje chyba paru z lat 2001-2003)

Edit: A tak wygląda lista z każdym reprintem oddzielnie: tak.
Humperdink

Postprzez Fergus » Pn lut 05, 2007 2:30 pm

Jest jeszcze jedna taka lista. Co prawda znajdują się tam tylko polskie tytuły historyjek i tylko po kliknięciu niektórych da się zobaczyć dokładniejsze informacje na temat danego komiksu. Ale wkrótce będzie więcej :wink:
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Postprzez Fergus » Śr lut 14, 2007 4:34 pm

Właśnie odwiedzięłm stronkę i zauważyłem, że zostały dodane całkiem nowe komiksy Dona Rosy, nawet te z 2005r.

Miejmy nadzieję, że ta strona nie podzieli losu donaldduckcomics :P

PS. Post pod postem ech... ale tak nie zostałby zauważony
Fergus

Postprzez mentor » Śr lut 14, 2007 5:07 pm

A najlepsze jest to, że twórcę strony można poprosić o komiksy. Z tego co mi wiadomo ma pokaźną kolekcję komiksów, więc nadzieje są duże. A przy okazji to niektóre z tych komiksów, są tymi, o które poprosiłen :D I jeszcze raz przy okazji. Przez miesiąc moja strona Garfield będzie dostępna, ale przenoszę ją na inny serwer. Po miesiącu znajdą się też niektóre tłumaczenia komiksów Dona. I komiks Gottfredsona. Niestety, jeszcze miesiąc.
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez fantomen » Śr kwi 11, 2007 4:31 pm

witam czy wiecie może jak zdobyć stare komiksy dona rosy??
fantomen

Postprzez Fergus » Śr kwi 11, 2007 4:48 pm

Najstarsze komiksy Dona Rosy były publikowane w "Kaczogrodzie" który można kupić w księgarniach, Empikach (chociaż nie wszystkich), ale łatwiej znaleźć to w sklepach internetowych. Polecam www.zarogiem.pl, sklepie w którym nie płacisz za przesyłkę :D.

Inne serie w których były publikowane komiksy Dona typu "Sknerus", lub "Kaczor Donald: Wydanie Specjalne" możesz znaleźć na www.allegro.pl
Fergus

Postprzez Arcer » Śr kwi 11, 2007 5:03 pm

fantomen napisał(a):witam czy wiecie może jak zdobyć stare komiksy dona rosy??

Najprościej chyba na aukcjach (warto zaglądać do tego tematu), oczywiście nikt na aukcjach nie podaje tytułów komiksów wewnątrz zawartych, ale tutaj jest lista (chyba raczej na pewno, a przynajmniej do tej pory) wydanych w Polsce komiksów i okładek Dona.
Arcer
el moderatoro

Postprzez fantomen » Cz kwi 12, 2007 4:33 pm

chodziło mi bardziej o komiksy dawno wydane np:
-pokręceni
-praca na wysokości
-dawnych wsponień czar
fantomen

Postprzez Pahan » Cz kwi 12, 2007 4:39 pm

Poszukaj na aukcjach archiwalnych numerów KD i MM:

Pokręceni - KD 9/1997