Don Rosa is the best

Dyskutujemy głównie o rysownikach komiksów, ale nie zapominamy o innych Wielkich pracujących dla Wytwórni Disneya z Wujkiem Waltem na czele.

Re: Don Rosa is the best

Postprzez Scarpomaniak » Cz lut 14, 2013 3:32 pm

KamilSz96 napisał(a):Zrobię wszystko, naprawdę wszystko, co tylko jest możliwe aby móc uczestniczyć w tym wydarzeniu, a nie będzie to łatwe :wink:

Ze mną tak samo, zrobię wszystko by uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław
GG: 0

Postprzez kendo » Pt lut 15, 2013 9:40 pm

Gladstone napisał(a):Gdyby ktoś nie zaglądał regularnie na DCF - Don Rosa: Why I quit? niezwykle ciekawa lektura, ale jednocześnie bardzo przygnębiająca...

Czytałem. Przecież cały ten tekst o wydawcach jest po prostu nieprawdopodobny...
Chcieli aby Rosa gdzieś tam pojechał i promował wydanie wznowienia jego komiksów w nowych wydaniach, nabijając im kapsę i to zupełnie za darmo. I inne historie równie przygnębiające. Chore, naprawdę chore.
kendo

Imię: Krzysztof

Postprzez WDCmaniak » So lut 16, 2013 12:39 pm

Złe wieści - Don odwołuje wszystkie wizyty na 8 tygodni do przodu z powodu (ponownego) odklejenia siatkówki oka.

Jano napisał(a):Hey everyone, some sad news today... all of Don's plans for the next seven to eight weeks need to CANCELLED. Totally out of the blue, almost exactly five years after the previous one, Don had yet ANOTHER retina detachment in the same eye and needed emergency surgery today. Everything's under control now, and he doesn't need to lie flat face down 24/7 like last time since only the upper part of the retina is affected but he's got a gas bubble in his eye to press the loosened retina back to where it belongs, and that will prevent him from ANY air travel for the next weeks!
WDCmaniak

Postprzez cziksel » Pt mar 15, 2013 6:08 pm

Przepraszam jeśli to nieodpowiednie miejsce, mój kolega zapytał mnie o internetową bazę komiksów Dona Rosy, kiedyś mu wysłałam link z forum, a teraz nie mogę go znaleźć, pomożecie? :)
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Postprzez donald duck665 » So kwi 27, 2013 11:57 am

Ciekawe drzewo genealogiczne - http://coa.inducks.org/hr.php?normalsize=1&image=http://outducks.org/webusers/webusers-auth0/dr_sjpmwq.jpg
Jest na nim mąż Matyldy McKwacz i ojciec Hyzia, Zyzia i Dyzia. Przy okazji dowiadujemy się, że mają na nazwisko Hawkins.
donald duck665

Postprzez Pahan » N kwi 28, 2013 10:30 am

Don wpisał tu po prostu nazwisko fana, któremu zadedykował rysunek. :) Ukazanie twarzy ojca siostrzeńców i Ludwika Von Drake'a pokazuje tu tylko brak "postaciowych" ograniczeń Disneya.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Maciek! » N kwi 28, 2013 10:42 am

Wydaje mi się, że nie pokazanie twarzy i imienia ojca HD&Z na oryginalnym drzewie było poprostu gagiem by podkreślić fakt, że mamy zero informacji o tej postaci niż jakimś odgórnym zakazem... ;)
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez WDCmaniak » So maja 04, 2013 10:48 am

http://www.tuomas-holopainen.com/en/dia ... ge-project
Frontman zespołu Nightwish stworzy soundtrack do ŻiCZSMK. Mało tego, ma autoryzację Dona.
Prace zaczęły się w lutym, wkrótce powinniśmy coś usłyszeć.
foto - artysta przy pracy
WDCmaniak

Postprzez solariskuba » So maja 04, 2013 1:43 pm

Co to ten cały soundtrack? Jakiś muzyczny podkład?
solariskuba

Postprzez WDCmaniak » So maja 04, 2013 3:05 pm

Dwutomowy "Wielki słownik angielsko-polski" Jana Stanisławskiego (wydanie V, Warszawa, Wiedza Powszechna, 1977) podaje znaczenie słowa sound-track (sic!) jako "ścieżka dźwiękowa".

Niemniej, wypada również zauważyć, że artysta w linkowanym przeze mnie tekście używa tego właśnie słówka w cudzysłowie. Nie będzie więc to więc zwyczajna oprawa muzyczna, ale raczej uzupełnienie komiksu przepełnione impresjami.
WDCmaniak

Postprzez Pahan » So maja 04, 2013 7:23 pm

Bardzo interesujący nius. Chyba niebawem czeka nas ponowna lektura Epopei Kaczorowej* z słuchawkami na uszach. :)
Ciekawe, od której muzycznej strony to ugryzie. Z artykułu wiadomo, że przy częściach "szkockich" użyje m.in. dud. Czy będzie to tylko dodatek (np. do gotycko-power-metalowej ścieżki podstawowej :wink:), czy też soundtrack oprze się właśnie na charakterystycznych stylach muzycznych dla danego miejsca i czasu? Czas pokaże, ale jedno jest pewne: możemy się spodziewać dużej dawki tzw. epickości.

* - tak, straszny suchar.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez rav815 » Pt cze 28, 2013 8:55 pm

hmm cieszę się że wszedłem na forum bo nie dowiedziałbym się o Rosie w Łodzi. Studiuję tam, więc będę na 100% ;p może was poznam, a może nie, zobaczymy jak wyjdzie :)
rav815
Bo$$ of Beagle Boy$

Postprzez kuperkowo » So cze 29, 2013 9:20 am

Dziś (29 czerwiec) są 62 urodziny wielkiego mistrza komiksowego, godnego następcę Carla Barksa- Keno Dona Hugo Rosy.
Chciałbym życzyć Donowi wiele radości, szczęścia i spełnienia marzeń (może do tego jakiś komiks jeszcze by napisał :D). I czekamy na przyjazd Rosy do Polski w październiku tego roku.
Wszystkiego Najlepszego!

Zapraszam na http://www.kaczogrod.manifo.pl na artykuł z okazji 62 urodzin Dona Rosy.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez lamero » Pn wrz 02, 2013 12:03 am

Na fejsbukowej stronie Dona Rosy pojawiła się informacja, że zostanie wydana kolekcja komiksów Dona po angielsku!
Wydawcą będzie Fantagraphics, co dla mnie jest dobrą informacją, bo kolekcja Carla Barksa, którą wydaje robiona jest naprawdę porządnie.
Można już nawet składać zamówienia na Amazonie, ale chyba nie ma większego sensu robić tego z takim wyprzedzeniem (Amazon podaje, że tom powinien pokazać się w czerwcu 2014).
Amazon

Mam też gorszą informację związaną z Rosą. Na sobotnim spotkaniu przedstawiciele redakcji KD powiedzieli, że nie szykują nic w związku z przyjazdem Dona do Polski, nie będzie nawet możliwości wydrukowania w KD notki o rysowniku.
lamero

Postprzez Maestro » Pn wrz 30, 2013 9:59 am

Słuchajcie, mam problem z rozszyfrowaniem autora tej ilustracji: http://reviewordie.files.wordpress.com/ ... acters.jpg - kreska podobna do tej autorstwa Dona, czyżby zatem były to postaci wymyślone przez Carla i narysowane na nowo przez Rosę?

Podobny plakat był kiedyś dodawany do KD.
Maestro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twórcy