William & Noel Van Horn

Dyskutujemy głównie o rysownikach komiksów, ale nie zapominamy o innych Wielkich pracujących dla Wytwórni Disneya z Wujkiem Waltem na czele.

Postprzez rysownik » Wt sty 09, 2007 4:24 pm

Ten z 1987 to okładka, jakiegoś Finlandzkiego, donaldowego pisma.
rysownik

Imię: Agata
GG: 0

Postprzez esio » Wt sty 09, 2007 6:04 pm

Ale z drugiej strony ten Noel...

Humperdink, nie wstydź się powiedzieć tego głośno. William van Horn rysuje bardzo dobrze, Noel już niestety nie. A co do sporu kto rysuje brzydziej - Korhonen czy van Horn, to zobaczncie ostatni komiks najnowszego Giganta autorstwa niejakiego Bernardo. Po prostu brak słów na to, jak takie brzydactwo mogło znaleźć się w Gigancie.

I jeszcze na koniec do rysownika: fińskie, a nie finlandzkie
esio

Postprzez tapir » Cz sty 25, 2007 3:30 pm

Mi osobiście podobają się prace Williama, nawet bardzo. Jeśli chodzi o komiksy, to jest on poprostu jednym z wielu, ale podobają mi się jego obrazki. Niektóre są takie miłe i strasznie pocieszne, co z tego, że krzywe.
http://www.geocities.com/Paris/Metro/7211/wvh/goodies.html
Tutaj najbardziej podobają mi się: drzewo, siostrzeniec z trąbką i Donald z ptakiem na kapeluszu.

Nie oceniam Noela, bo musiałabym zobaczyć skupisko jego rysunków aby go ocenić, może ktoś zna?
tapir

Postprzez Retlaw » Cz sty 25, 2007 8:53 pm

Pzryznać musze że nie przepadam za przedstawieniem postaci w taki sposób jak william, ale ma on na pewno swój styl i rysuje bardzo wyraziście, a scenariusze są ciekawe.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez Fergus » Pt sty 26, 2007 7:03 pm

A mnie komiksy Van Horna się bardzo podobają, z początku, byłem im przeciwny, ale po dłuższym czytaniu jednak mi się spodobały. Chyba wiele osób tak ma, a przynajmniej kilka :wink: Wydaje mi się, że twórcy, którzy są zarówno rysownikami jak i piszą do swoich historyjek scenariusze robią lepsze komiksy, np. Don Rosa, Carl Barks, Romano Scarpa (...). Są to już klasyczni rysownicy, ale fakt faktem, że robią/robili najlepsze komiksy.

PS. Co do komiksów Noela to są dobre jak każde inne z Mikim, wcale nie wydają mi się gorsze.
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Alex » Cz lut 22, 2007 12:53 pm

Dla mnie William rysuje ładnie, ale jakoś tak... tajemniczo. Coś te jego kaczki tak tajemniczo wyglądają. Ale jego scenariusze są jakieś dziwne, zwłaszcza to co jego kaczki mówią. Scenariusze pasują do jego rysunków, bo również są tajemnicze. Jeśli chodzi o Noela, to jakoś dziwnie rysuje. Podobał mi się komiks "Góra urodziła mysz" z KD który wyszedł wczoraj :P Nie podobał mi się zaś komiks "Dwaj królowie" z KD 43/03.

Williama oceniam na 6/10, Noela na 4/10.
Alex

Postprzez Pahan » So maja 12, 2007 12:39 pm

Cisza na forum. Trzeba coś odgrzbać :)

Mnie na początku (jak u większości tu wypowiadających się) styl Williama odpychał i to bardzo. Może do tego trzeba dorosnąć? :D To komiksy dla koneserów :wink: Większość jego historyjek jest świetna. Mój ulubiony "Opowieść z małym dreszczykiem" KD 19/2001. Jest to zarazem najdziwniejszy komiks jaki czytałem. Z pozoru straszliwa szmira, bezsensowne dialogi, niesamowicie głupia fabuła... UWAGA SPOILER:
Spoiler:
Ostatnio edytowano Pt sty 02, 2009 9:09 pm przez Pahan, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Fergus » So maja 12, 2007 3:56 pm

"Opowieści z małym dreszczykiem" jeszcze nie czytałem, za to moim ulubionym komiksem Williama Van Horna jest chyba "Jak ugryźć pięć milionów?", a najgorszym "Budyniowe budynki" :roll:
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Postprzez mcrr » N maja 13, 2007 7:27 pm

Ja nawet lubię komiksy Van Horna (oprócz "Budyniowe budynki" ten komiks po prostu jest bez sensu). Komiksy Noela po prostu mnie drażnią i psują mi humor.
Jak by nie było jest bardzo miło:D
mcrr

Postprzez Hyzio » Wt maja 15, 2007 5:40 pm

Fergus napisał(a):"Opowieści z małym dreszczykiem" jeszcze nie czytałem, za to moim ulubionym komiksem Williama Van Horna jest chyba "Jak ugryźć pięć milionów?", a najgorszym "Budyniowe budynki" :roll:

Mógłbyś napisać w jakim numerze znajduje się komiks "Jak ugryźć..."?? (prośba!) :)
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

Postprzez Fergus » Wt maja 15, 2007 5:51 pm

KD 46/2002r.
Fergus

Postprzez don ald » Pt lip 13, 2007 9:11 am

Zgadza się,komiksy autorstwa tych dwóch rysowników są dla koneserów 8) .
Wiliam ma fioła na punkcie pszczół,narysował nawet komiks pt. "Peruwiański truteń parszywiec" ( KD 17/1995 ) .
Stare numery KD rządzą!!!
Dozwolone od lat 18!

Obrazek
don ald
banicja
banicja

Postprzez Delmond » Wt sty 22, 2008 10:29 am

Ja niestety nie jestem koneserem jeśli chodzi o jego rysunki ale scenariusze ma naprawdę fajne(co wy macie do budyniowych budynków :D)
Delmond

Postprzez WDCmaniak » Pn kwi 07, 2008 9:52 am

Powoli zastój zaczyna docierać do tego tematu.
Osobiście lubie komiksy Williama, choć nie wszystkie. W pierwszym tomie Walt Disney Treasures jest czterostronicowy komiks ze Śmigaczem i Diodakiem. Niektóre kadry przypomniają jego późniejszy styl, podobnie jak lettering (w tym drugim przypadku chodzi mi o charakterystyczne zaokrąglenia), ale Diodak w piątym kadrze na drugiej stronie (podrzuciłbym link do rysunku, ale nie mam skanera :( ) wygląda jak dziewczynka! Lecz William zaczął wykształcać swój styl, aż w końcu został wyróżniony przez samego Carla Barksa do zrobienia rysunków do jego scenariusza (komiks "Horsing Around with History" D 94003), przez to, że jego styl był bardzo Disney'owski, jak stwierdził sam mistrz. W komiksach jego syna możemy dostrzeć trochę ojcowskiej kreski, ale Noel źle dobiera scenariusze. Dobry komiks nie może mieć tylko świetnych rysunków; fabuła musi wciągnąć czytelnika, tak, aby przeczytał i pochwalił pracę. Spójrzcie na komiks "Na tropie"z "KD" 1/1998. Mnie się wierzyć nie chciało, że on to narysował, a w dodatku napisał scenariusz (wprawdzie nienajlepszy). Tutaj mamy cechę przeciwną do karery ojca: na początku lepiej, później gorzej, a nie jak William na początku gorzej, później lepiej.
A wracając do "Na tropie" to na moją opinię mógł wpłynąć Miki w koszuli, bo takiego preferuję :wink: .
WDCmaniak

Re: William & Noel Van Horn

Postprzez Kwalutek Kwaczak » Śr sty 07, 2009 3:00 pm

Co do Noela jego rysunków nienawidzę. Wszędzie jest ta okropna czerń. William należy za to do 5 moich ulubionych rysowników.
Noel van Horn ocena:2/10
William van Horn ocena:9/10
"Oszczędnością i pracą kaczki się bogacą"
Kwalutek Kwaczak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twórcy