Vicar (1934-2012)

Dyskutujemy głównie o rysownikach komiksów, ale nie zapominamy o innych Wielkich pracujących dla Wytwórni Disneya z Wujkiem Waltem na czele.

Vicar (1934-2012)

Postprzez Humperdink » Pn sie 01, 2005 4:07 pm

A może porozmawiamy o Vicarze?
Podoba mi się jego styl, ale w ostatnich latach tak jakoś się zmienił na gorsze...
Znaczy chodzi mi o to, że np. wydłużył Donaldowi dziób...
I rysunki są jakby trochę mniej staranne...
Ale poza tym, zawsze uwielbiałem tego rysownika.
Był jednym z (dwóch) pierwszych, których styl nauczyłem się rozpoznawać, drugim był oczywiście Carl Barks.
Ostatnio edytowano Wt gru 26, 2006 10:35 pm przez Humperdink, łącznie edytowano 1 raz
Humperdink

Postprzez esio » Wt sie 02, 2005 1:00 pm

Jeszcze niedawno Vicar był moim drugim ulubionym rysownikiem ale jego styl spowszedniał mi ponieważ jego komiksów jest zdecydowanie za dużo, a nie jest on takim mistrzem jak Barks żeby w każdej opowieści czymś nas zaskoczyć. Vicarowi brakuje po prostu czegoś wyjątkowego, co wyróżniałoby jego komiksy, a tak niczym nie różnią się one od komiksów innych, przeciętnych hiszpańskich czy południowoamerykańskich rysowników.
esio

Postprzez Humperdink » Wt sie 02, 2005 2:32 pm

esio napisał(a):...a tak niczym nie różnią się one od komiksów innych, przeciętnych hiszpańskich czy południowoamerykańskich rysowników.

Żeczywiście, nie różnią się niczym, oprócz tego że są lepsze, inne i lepsze.
Humperdink

Postprzez esio » Śr sie 03, 2005 10:16 am

No to powiedz mi , co wyróżnia te komiksy spośród innych.
esio

Postprzez Humperdink » Śr sie 03, 2005 1:04 pm

esio napisał(a):No to powiedz mi , co wyróżnia te komiksy spośród innych.

Co je wyróżnia? - Łatwo rozpoznawalny styl Vicara.
Styl... chodzi o to że Vicar jest dokładniejszy w rysowaniu, jego rysunki są ładniejsze... i wogóle. A także: Vicar wybiera lepsze scenariusze... moim zdaniem.
Humperdink

Postprzez esio » Śr sie 03, 2005 1:16 pm

Humperdink napisał(a):Vicar wybiera lepsze scenariusze... moim zdaniem.

Jednak z tych hiszpańskich czy południowoamerykańskich rysowników to Vicar jest najlepszy (najbardziej znany) więc co lepsze scenariusze trafiają do niego.
esio

Postprzez Arturro » Pt wrz 30, 2005 8:49 pm

Mam prośbe, zna moze ktos jakąś stronke własnie o Vicarze, jego komiksach, bo szukałem i nie moge takiej znaleźć. Albo jesli ktoś by miał może jego maila. Z góry dzięki :D
Arturro

Imię: Artur
GG: 0

Postprzez Pahan » So sty 28, 2006 10:48 am

ja też kiedyś szukałem strony o Vicarze, niestety na próżno.

Widocznia taka nie istnieje :cry:
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Humperdink » So sty 28, 2006 2:10 pm

Pahan napisał(a):ja też kiedyś szukałem strony o Vicarze, niestety na próżno.

Widocznia taka nie istnieje :cry:

To tylko artykuły o Vicarze, ale coś jednak jest:

http://www.ehapa.de/comicnews/zeichner/vicar.html
http://www.lambiek.net/artists/v/vicar.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Vicar_%28comics_artist%29
http://www.disneymania.website.pl/vicar.htm
Humperdink

Postprzez Hyzio » Pt lut 03, 2006 10:21 am

Mój ranking rysowników:
1. Vicar i Guirado
2. Massarolli i Manrique
3. Gattino
5. Branca
4. Barks
5. Don Rosa
6. Anibal
7. Rodriquez
8. Esteban i Millet

Dla mnie Vicar rysuje najlepiej (tylko w niektórych komiksach inaczej).
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

Re: Vicar

Postprzez Fergus » Wt gru 26, 2006 9:51 pm

Humperdink napisał(a):Podoba mi się jego styl, ale w ostatnich latach tak jakoś się zmienił na gorsze...

Sorry, że cytuję stary post, ale pasuje mi do wypowiedzi :D Otóż rzeczywiście, w momencie kiedy Humperdink pisał tamten post, dla mnie Vicar jeszcze bardzo ładnie rysował, ale dziś jest już inaczej. Ogólnie jego komiksy są fajne, ale, niektóre kadry, lub postacie, są... wbacz mi Hyziu, jako, że jesteś fanem Vicara... paskudne. Przykładem jest ostatni komiks tego rysownika, niektóre z postaci mają taki... tępy wzrok. Przykład - Kaczor Hyzio, ze strony 36 numeru KD 50/2006 kadr czwarty. Dla mnie to daje taki efekt. Lub Donald na stronie 30 w kadrze również czwartym, jego głowa wygląda jak, za przeproszeniem balon, dziób jest jak dla mnie za...mały. Przy historyjkach publikowanych w KD w latach 96/97/98 te najnowsze bledną :?

A teraz pytanie dla znawców, czy owe historyjki, które były publikowane niemal na końcu każdego numeru KD w latach 1996 itd. (nie wiem czy w roku 94,95, bo nie posiadam tamtych roczników) były rysowane bieżąco, co tydzień jedna :?: Bo jakoś wydaje mi się to mało prawdopodobne, ale skąd by wzięli tyle komiksów, świetnych komiksów :D
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Humperdink » Wt gru 26, 2006 10:22 pm

Popatrzyłem trochę w Inducks i tak:
Przykładowo: Vicar narysował 25 historyjek z kodem "D 96xxx". Generalnie oznacza to, że historyjka została narysowana w 1996 roku. Ale już niekoniecznie opublikowana. Więc wypada, że Vicar rysował wtedy prawie jedną historyjkę na dwa tygodnie (0,96).

Oczywiście, tak wielka wydajność nie byłaby wtedy ani teraz możliwa, gdyby Vicar sam wykonywał całą robotę. Ma dwóch pomocników. O ile dobrze pamiętam, co było napisane w trzecim Kaczogrodzie, to Vicar wykonuje szkice w formacie B5, które następnie są przerysowywane (pytanie: przez kogo?) i poprawiane tuszem przez któregoś z jego pomocników.
Więc może te niedoskonałości nie wynikają z jego stetryczałości, a z niedołęstwa jednego z pomocników. Taka jest przynajmniej moja wersja. :)
Ostatnio edytowano Śr gru 27, 2006 12:13 pm przez Humperdink, łącznie edytowano 1 raz
Humperdink

Postprzez Fergus » Wt gru 26, 2006 10:45 pm

Humperdink napisał(a):O ile dobrze pamiętam, co było napisane w trzecim Kaczogrodzie, to Vicar wykonuje szkice w formacie B5, które następnie są przerysowywane (pytanie: przez kogo?) i poprawiane tuszem przez któregoś z jego pomocników.

Ja zawsze myślałem, że to Vicar, rysuje najpierw w mniejszym formacie, a potem przerysowuje to na większy format. A jego pomocnicy tylko poprawiają rysunki tuszem.

Ale Twoja wersja też jest prawdopodobna, może Vicar zwolnił jednego z pomocników, za to, że przewrócił Go z krzesła i zasmarował atramentem ściany w pracowni (skąd ja to znam :lol: ). Zatrudnił nowego, mniej doświadczonego i stąd ta cała szpetność rysunków :wink:
Ostatnio edytowano Śr gru 27, 2006 2:48 pm przez Fergus, łącznie edytowano 3 razy
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez mentor » Wt gru 26, 2006 11:35 pm

Możliwe jest, że tak jest, jak mówi Humperdink. Szczególnie ta "zmiana" stylu Vicara była widoczna w Halloweenowym komiksie tego rysownika, który był ostatnio wydany w KD.
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Hyzio » Śr gru 27, 2006 9:12 am

Nie jestem fanem Vicara. Poprostu podobają mi się jego rysunki (te dawniejsze). Gdy jeszcze bardziej zacząłem się interesować jego komiksami doszedszłem do wniosku, że jednak rysuje coraz brzydziej i teraz rysunki Dona są już lepsze.

PS: Ten post jest jakby aktualizacją ;)
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

Następna strona

Powrót do Twórcy