Toplista waszych ulubionych rysowników

Dyskutujemy głównie o rysownikach komiksów, ale nie zapominamy o innych Wielkich pracujących dla Wytwórni Disneya z Wujkiem Waltem na czele.

Postprzez Pahan » Śr cze 07, 2006 3:07 pm

Bluźnisz. Bez Barksa nie było by wielu ważnych rzeczy.
Pahan

GG: 2266241

Postprzez lis » Śr cze 07, 2006 3:28 pm

De gustibus non est disputandum. Mi rysunki Barksa bardzo się podobają, Tobie nie. Z kolei rysunki Dona Rosy, który na Twojej liście zajmuje pierwsze miejsce, uważam za przeciętne. Każdy ma prawo do własnej opinii.
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez esio » Cz cze 08, 2006 2:41 pm

kaczorex napisał(a):nie wiem za co wy lubicie Barksa. może niektóre jego rysunki są fajne, ale gdy się bliżej przyjrzałem wydały mi się... nawet brzydkie. to, że niedawno zmarł (bo 6 lat to bardzo mało w życiu wszechświata) nie znaczy, że trzeba mu oddać jakiś hołd czy coś.

To co piszesz jest śmieszne, bo gdyby nie Barks, nie byłoby Sknerusa i wielu innych postaci, i tym samym mogłoby nie być Rosy, Vicara czy Roty. Rysunki Barksa mogą ci się nie podobać, ale szacunek na pewno Mu się należy.
użytkownik przechodzi kryzys kaczkofaństwa
esio

Postprzez Pahan » Wt cze 20, 2006 8:20 pm

Ostatnio czytam dużo dłuszszych komiksów Barksa, bardzo mnie to wciąga. Te komiksy są mistrzostwem. Wiecie co zaispirowało Stevena Spielberga do nakrecenia sceny z toczącym się głazem w "Poszukiwaczach..."? Komiks Barksa. Dokładniej rzecz biorąc "The Seven Cities of Cibola" (W/US 7)
A wiecie że istnieje asterioida nazwana "2730 Barks"? Naukowiec który ją odkrył inspirował się komiksem "Island in the Sky" (W/US 29). Zorientowałem sie także jak ogromnie dużo jest nawiązań do komiksów Carla w komiksach Rosy. Np. "Meandry Architektury", scena gdy Bracia Be wchodzą do sali trofeów. Na początku myślałem że te trofea są po prostu zmyślone przez Dona na potrzeby tej sceny. Otóż nie. Niemal kazdy przedmiot w tych panelach nawiązuje do komiksów Carla Barksa. Doszukałem sie już około 15 nawiązań, i dalej szukam :)
Pahan

GG: 2266241

Postprzez rysownik » Wt paź 31, 2006 12:10 am

lis napisał(a):De gustibus non est disputandum. Mi rysunki Barksa bardzo się podobają, Tobie nie. Z kolei rysunki Dona Rosy, który na Twojej liście zajmuje pierwsze miejsce, uważam za przeciętne.

Przepraszam, że się wtrącę, ale pierwszy raz słyszę, że Rosa rysuje przeciętnie. Moim zdaniem jego styl znacznie różni się od współczesnych rysowników. Jest ORYGINALNY. :roll:
rysownik

Imię: Agata
GG: 0

Postprzez esio » Wt paź 31, 2006 5:21 pm

Oryginalny, nie znaczy dobry. Według Mateusza poziom rysunków Dona nie jest niezwykły i to jest jego opinia, z którą nie musimy się zgadzać :)
użytkownik przechodzi kryzys kaczkofaństwa
esio

Postprzez Fergus » Śr kwi 11, 2007 8:45 pm

To ja po długoletnim czytaniu komiksów, ustanawiam swoją toplistę (gdzieś się tu już wypowiadałem, ale była to raczej mało rozbudowana toplista) :

1. Don Rosa \ Carl Barks - Chyba za co lubię komiksy Dona Rosy wypowiadać się nie muszę, ale stawiam też na równi Carla Barksa. Rzeczywiście do komiksów Barksa (jak ktoś już wcześnij powiedział) coś "ciągnie" (czego wcześniej nie dostrzegałem), jest to pewnie głównie kwestia scenariusza, ale rysunki są również wspaniałe, oczywiście nie ze wszystkich etapów twórczości, tak samo z resztą jest w przypadku Dona Rosy, tak czy kwak u Barksa najlepsze są te z lat: 1948-1952, u Dona ok. 1991- do dziś :D

2. Romano Scarpa - Głównie z komiksy z Mikim, wedłóg mnie to był najlepszy rysownik Myszek, może prócz Gottredsona, którego Polscy fani KD i MM nie mieli szansy za bardzo poznać, ale może będą taką szansę jeszcze mieć. Miki u Scarpy jest taki sympatyczny, a rysunki jeszcze to podkreślają, że aż miło popatrzeć.

3. Daan Jippes - Ze współczesnych rysowników chyba najlepiej oddaje klimat komiksów Barksa, szczególnie, gdy są rysowane do scenariuszy Mistrza.

4. Marco Rota - Głównie za rysunki, chociaż scenariusza ma także bardzo dobre

5. Vicar - Ten rysownik może byłby nawet przed Marco Rotą, ale ostatnio naprawdę gorzej rysuje. Być może to nnie jego wina, tylko któregoś z jego pomocników, ale tego nie wiemy :wink:

6. Flemming Andersen - Po prostu ta dynamika i mimika, pierwszy komiks w Gigancie jaki czytałem był właśnie jego autorstwa ("Wyścig Gigantów") i od razu przypadł mi do gustu.

7. William Van Horn - Jego komiksy na początku mi się wogóle nie podobały, ale z komiksu, na komiks coraz bardziej je lubię, dlatego załapał się w czołówce :D I na nim kończę
Ostatnio edytowano Wt sty 22, 2008 12:40 pm przez Fergus, łącznie edytowano 2 razy
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Retlaw » Cz kwi 12, 2007 2:07 pm

Wracając do Barksa, nie chodzi tylko o rysunki, niemal wszystko, a na pewno większość, co występuje u innych rysowników stworzył Barks. Rysunki lub fabuła, rzecz gustu, ale np. taki Rosa, bez Barksa, nie byłby rysownikiem Disneya. Większość co podoba nam się u innych rysowników, pochodzi od mistrza Carla.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

GG: 0

Postprzez Alex » So maja 05, 2007 4:51 pm

A więc teraz ja dam moją toplistę (mam dziwne gusta :)):

1. Fabrizio Petrossi - Trochę was zaskoczyłem, nie :?: :) Rysuje komiksy o Mikim, lubię go za styl. Ucieszyłem się, że odkąd zbieram KD aż do końca 2006 roku były tylko dwa komiksy Petrossiego, a w br. (jak do tej pory) trzy.

2. Freddy Milton - Lubię go nie do końca za styl, ale za to, że rzadko rysuje komiksy, które kończą się źle dla Donalda, mojego ulubionego bohatera :)

3. Massimo Fecchi - Ma fajny styl, polubiłem go za komiks "Olimpijski spokój" z GP 45.

Dalej już nie mam ochoty się rozpisywac:

4. Tino Santanach
5. Wanda Gattino
6. Per Erik Hedman
7. Kari Korhonen
8. Carl Barks
9. Daan Jippes
10. Jesper Lund Madsen
Alex

Postprzez Fergus » So maja 05, 2007 5:12 pm

Alex napisał(a):6. Per Erik Hedman

Tu mnie zaskoczyłeś :D Już chciałem powiedzieć, że to jest tylko scenarzysta, ale sprawdzam w Inducks, i narysował także jeden króciótki (4-stronnicowy) komiks :D
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Alex » So maja 05, 2007 5:25 pm

Właśnie :) Tak przy okazji, ten komiks został też opublikowany w Polsce, w 2005 roku, ale nie pamiętam w którym numerze.
Alex

Postprzez don ald » Pt lip 13, 2007 9:49 am

Kiedy po raz pierwszy miałem okazję przeczytać komiks Rosy (Kacze oko), pomyślałem,że narysował go jakiś początkujący rysownik, który swoje braki w talencie chce nadrobić oryginalnością.
Ale za drugim razem (Z annałów Młodych Skautów) zmieniłem zdanie, tzn. uznałem go za wybitnego rysownika (i scenarzyste).
Aby mieć jakieś zdanie na temat danego rysownika, należy przeczytać kilka, klikanaście jego komiksów, a nie jeden czy dwa.
Amen.
Stare numery KD rządzą!!!
Dozwolone od lat 18!

Obrazek
don ald
banicja
banicja

Postprzez don ald » So lip 14, 2007 7:44 am

Moja toplista ulubionych rysowników:
1.Vicar
2.Carl Barks
3.Don Rosa
4.Rodrigues
5.Massimo de Vita
6.Flemming Andersen
7.Wiliam Van Horn
Stare numery KD rządzą!!!
Dozwolone od lat 18!

Obrazek
don ald
banicja
banicja

Postprzez Delmond » Pn sty 21, 2008 9:11 pm

Moja toplista:
1.Carl Barks(Człowiek legenda! Absolutnie genialne scenariusze, rysunek też niezły. Dzięki niemu mamy Sknerusa, Kaczogród i wiele innych. Właściwie to on stworzył współczesny styl rysunków disneya który ulepszyli kolejni rysownicy.)
2.Don Rosa(moim zdaniem najlepszy rysownik i równie świetny scenarzysta, szczególnie w dłuższych komiksach ze Sknerusem ale do ''wujka'' mu troszkę brakuje)
3.Marco Rota(Świetny rysownik, ma bardzo oryginalny styl niepodobny do nikogo ale jednocześnie miły dla oka. Scenariusze też świetne zwłaszcza o wikingach)
4.Romano Scarpa(Lubię go zwłaszcza za długie i ciekawe komiksy jak ''afera fasolowa'', co do jego rysunków świetnie ukazany ruch ale kaczki są trochę koślawe. Do Mikiego nie można się przyczepic)
5.Vicar(Po Donie najlepszy rysownik ale nie pisze swoich scenariuszy więc
atrakcyjnośc komiksu jest uzależniona w dużej mierze od scenarzysty)
6.Fleming Andersen
7.Giorgio Cavazzano
8.William Van Horm
Delmond

Postprzez Mateusz Kubiak » Pn sty 21, 2008 9:35 pm

Moja toplista tylko trzy pierwsze miejsca :)

1. Don Rosa ( Ach ta świetna kreska )
2. Vicar ( Jego komiksy to pierwsze które zapoczątkowały moją kaczą manie )
3. Carl Barks ( Chyba nie dojrzałem do Jego komiksów )
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mateusz Kubiak
Ostatni z klanu McKwaczy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twórcy