Brad Bird

Dyskutujemy głównie o rysownikach komiksów, ale nie zapominamy o innych Wielkich pracujących dla Wytwórni Disneya z Wujkiem Waltem na czele.

Brad Bird

Postprzez jupix » So sty 02, 2010 11:46 am

1 stycznia leciały dwa filmy tego reżysera: Stalowy Gigant i Ratatuj. Wyreżyserował także Iniemamocnych. Zgarnął dwa Oscary oraz trzy nagrody Annie (Stalowy Gigant /i]wygrał z [i]Tarzanem). Myślę, że można go uznać za wielkiego spadkobiercę talentu Walta Disneya. Wszystkie te filmy mają przede wszystkim genialną fabułę (Bird jest ich scenarzystą). Akcja toczy się wartko, są momenty wzruszające, śmieszne, pouczjące. Myślę, że w dzisiejszych czasach kino animowane powinno iść właśnie w takim kierunku, a dzięki takim ludziom Disney tak naprawdę wciąż jest wśrod nas.
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek
GG: 0

Re: Brad Bird

Postprzez Yua » So sty 02, 2010 12:07 pm

To jest geniusz :D
Kocham go za te jego wszystkie filmy, a zwłaszcza za Iniemamocnych :)
Edit: Czy to prawda, że reżyserował Simpsonów?
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez jupix » So sty 02, 2010 6:14 pm

Jeden sezon Simpsonów to także jego dzieło. Ale w internecie znalazłem coś jeszcze. 1906 to nowy film Birda. Animowany-aktorski współprodukowany z Pixarem. Premiera w 2012. :)
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez niejaki don jm » Pt sie 27, 2010 12:29 pm

jupix napisał(a):Jeden sezon Simpsonów to także jego dzieło. Ale w internecie znalazłem coś jeszcze. 1906 to nowy film Birda. Animowany-aktorski współprodukowany z Pixarem. Premiera w 2012. :)

A rok wcześniej Mission Impossible duetu Abrams (Lost, Star Trek MI 3) i Bird :D
niejaki don jm
Byłem hardkorem ;)

Imię: Jacek

Powrót do Twórcy