Myszka Miki

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Myszka Miki

Postprzez Mateusssz » N kwi 20, 2008 8:24 am

Cały dział przeszukałem trzy razy, ale nie ma tematu o Mikim :D

Nie jest moją ulubioną postacią, jednak zdarzają się świetne komiksy z nim. Kreskówki z jego udziałem są jednymi z najlepszych, szczególnie te starsze. No i bez niego nie było by większości z nas - a także Kaczora Donalda, Goofy'ego, Minnie - nie mówiąc już o Siostrzeńcach, Wujku Sknerusie czy Braciach Be. W takim razie bez niego by nie było ok. 70 % Disneya - tego 1930 - 1980

A co wy o nim sądzicie?
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz
GG: 0

Postprzez Brat Be 761 » N kwi 20, 2008 9:13 am

Nie lubię Mikiego. Dla mnie jest taki wkurzający w komiksach. O taki "wiem to i tamto" , ale w kreskówkach jest naprawdę super. Nie jakiś bohater tylko prosta szara myszka :)
Pdosumowanie : Mikiego w komiksach nie lubię ale lubię go w kreskówkach
Brat Be 761
D'Oh!

Imię: Igor

Postprzez Wojtas » N kwi 20, 2008 10:59 am

Ja lubię Mikiego w niektórych komiksach. Nie lubię go w tych Gigantowych gdzie tropi złodzieji i zawsze mu się to udaje. W niektórych swoich komiksach Don Rosa umieścił Mikiego na okładkach komiksów co by wzkazywało że jest on bardzo sławny! Lubię Mikiego w tych dwustronicowych komiksach Gotffredsona. Można w nich zobaczyć że czasami jest on spłukany i ciamajdowaty(trochę jak Donald :wink: )
Wojtas

Imię: Wojtek

Postprzez DONAld » N kwi 20, 2008 11:07 am

Nie lubię Mikiego kiedy wszystko mu się udaje i jest taki wspaniały i wszystko wiedzący. Na szczęście nie wszystkie komiksy są takie. Fajny był komiks z nim w gigancie z 97 roku pod tytułem niezwykłe dochodzenie , ale większość komiksów z Myszką Miki nie podoba mi się .
Obrazek
DONAld
Kaczor o dwóch dziobach

Postprzez Mateusssz » N kwi 20, 2008 1:08 pm

Brat Be 761 napisał(a):Nie lubię Mikiego. Dla mnie jest taki wkurzający w komiksach. O taki "wiem to i tamto" , ale w kreskówkach jest naprawdę super. Nie jakiś bohater tylko prosta szara myszka :)
Pdosumowanie : Mikiego w komiksach nie lubię ale lubię go w kreskówkach

Wojtas napisał(a):Ja lubię Mikiego w niektórych komiksach. Nie lubię go w tych Gigantowych gdzie tropi złodzieji i zawsze mu się to udaje. W niektórych swoich komiksach Don Rosa umieścił Mikiego na okładkach komiksów co by wzkazywało że jest on bardzo sławny! Lubię Mikiego w tych dwustronicowych komiksach Gotffredsona. Można w nich zobaczyć że czasami jest on spłukany i ciamajdowaty(trochę jak Donald )

To co ja myślę o Mikim :D
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez WDCmaniak » Cz maja 01, 2008 9:12 am

Ja bardzo lubię Mikiego jako detektywa w komiksach Scarpy i Gottfredsona. Komiksy takie jak "Seven Ghosts", albo "Editor-in-grief" są po prostu... magiczne.
WDCmaniak

Postprzez tapir » Cz maja 01, 2008 10:15 am

Miki jak dla mnie był rewelacyjną postacią w starych krótkometrażówkach. Zwłaszcza w tych jeszcze czarno-białych. Mały, złośliwy, składający się z kilku obłych kształtów. W komiksach też był fajny. Teraz niestety zrobił się z niego rozsądniejszy od wszystkich innych superbohater.
tapir

Postprzez Angus » Wt maja 06, 2008 10:17 am

Uwielbiam Mikiego we włoskich historyjkach, w których jest detektywem. Dużo ich było w Gigantach jeszcze z siedem lat temu, teraz pojawiają się sporadycznie. Poprostu cacuszka.
Tutaj należy chyba coś napisać... Chwilowo nie mam weny.

Obrazek
Angus
Stróż Kaczogrodu

Re: Myszka Miki

Postprzez Spooky » Cz wrz 11, 2008 2:04 pm

Myszka Miki... :mickey:
W Gigantach do dzisiaj pojawiają się całkiem fajne komiksy z tą postacią choć kiedyś były lepsze. Natomiast w "Kaczorze Donaldzie" umieszczane są niestety słabe komiksy z nim. Te nowe komiksy są brzydkie, głupie, nieciekawe. Jednak muszę przyznać iż kiedyś w "Kaczorze" było o wiele lepiej. Chodzi mi tutaj o komiksy od D90XXX do D99ZZZ. Jak przeglądam stare KD to historyjki z :mickey: nadal mi się bardzo dobrze czyta.
Podsumowując - Miki z lat 90. 10/10; Miki obecnie 6/10
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez Yua » Pt wrz 12, 2008 12:49 pm

Rzeczywiście, :mickey: jest trochę idealny (za idealny,jak dla mnie) ale niektóre komiksy z nim są fajne:)) Np. lubie komiksy z powieściami Goofiego:''Kość Rodosa'',''Supertajny agent''.
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez Wojtas » Wt lis 18, 2008 12:41 pm

Obrazek
Dokładnie 80 lat temu, 18 listopada 1928, Myszka Miki po raz pierwszy pojawiła się na ekranach...
Obrazek
Wszystkiego najlepszego! :classic:
Wojtas

Postprzez Yua » Wt lis 18, 2008 3:33 pm

Jest do tego specjalny temat. Już 80 latek jej styknęło!
ajm sory !
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Postprzez Wojtas » Śr lis 19, 2008 11:41 am

Yua napisał(a):Jest do tego specjalny temat.

Wiem, wiem, pomyślałem że warto też coś wspomnieć w tym temacie :)
Wojtas

Postprzez Yua » Śr lis 19, 2008 1:34 pm

Spoko. :wink:
ajm sory !
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Postprzez Gęgul » Pn lut 09, 2009 2:43 pm

Cytaty z Wikipedii:

Pierwszy raz postać ta pojawiła się w filmie "Plane Crazy" z 15 maja 1928 r.[1] W tym samym roku na ekranie kina Colony w Nowym Jorku miał premierę pierwszy animowany film dźwiękowy pt. "Parowiec Willy" ("Steamboat Willie") z 18 listopada 1928 roku.
↑ The Encyclopedia of Disney Animated Shorts Wiele źródeł błędnie podaje, że to "Steamboat Willie" był pierwszym filmem z udziałem Myszki Miki. W rzeczywistości był to pierwszy animowany film dźwiękowy. Przed nim powstały dwa filmy nieme z Mikim jako głównym bohaterem. Jeden z nich ("Gallopin' Gaucho"), wzbogacony o ścieżkę dźwiękową, miał swoją oficjalną premierę miesiąc po "Steamboat Willie".

Czy w Polsce te 2 nieme filmy były emitowane?
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Następna strona

Powrót do Postacie