Gladiusz Kwaczyński

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Gladiusz Kwaczyński

Postprzez DONAld » Pt sty 25, 2008 6:13 pm

Proponuje rozmowę o kaczorze , który skończył wszystkie możliwe studia ma wszystkie dyplomy i na wszystkim się zna. ja myśle , ze to sympatyczny , trochę zarozumiały kaczor . Podobają mi się jego teksty kiedy np.:
Donald : Szybko biegasz (znak zapytania)
Gladiusz : Jasne , skończyłem stepologię.

P.S.: Przepraszam za brak polskich znaków i małe literówki , ale mam coś z klawiatura i klawisze są poprzestawiane.

Poprawiłem błędy, a ty zmień język na polski (programisty). Znam ten ból, gdy wszystko się poprzestawia przez przypadkową kombinację klawiszy :-)- dop. Arcer
Obrazek
DONAld
Kaczor o dwóch dziobach

GG: 0

Postprzez Hyzio » Pn sty 28, 2008 8:23 pm

Postać ciekawa, te teksty o których mówił DONAld, też są ciekawe, podobają mi się głównie komiksy w których wyrusza z kimś na jakieś wyprawy, ale postać jest ogólnie ciekawa (wystąpił w jakimś komiksie w KD, bo nie przypominam sobie?)
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

Postprzez Delmond » Cz sty 31, 2008 4:29 pm

Kto był jego twórcą?
Delmond

Postprzez Pahan » Cz sty 31, 2008 4:45 pm

Bob Karp i Al Taliaferro. Gladiusz po raz pierwszy pojawił się na ich pasku komiksowym we wrześniu 1961 roku. Natomiast pierwszy dłuższy komiks z nim (8 stron) narysował miesiąc później Tony Strobl. Scenarzysta tego komiksu - nieznany.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez DONAld » Pt lut 01, 2008 9:14 am

Ja mam pytanie : Czy Gladiusz to kuzyn
Sknerusa czy to tylko mi się tak zdaje ? W jakimś komiksie było chyba napisane , że tak , ale nie jestem pewien.
Obrazek
DONAld
Kaczor o dwóch dziobach

Postprzez Gigomaniak » Pt lut 01, 2008 10:23 am

Nie jest on żadnym kuzynem Sknerusa, ale możliwe że jakiś scenarzysta widzi go jako kuzyna, ale trzymajmy się Carla Barksa :)
Don Rosa uważa, że ożenił się z Matyldą McKwacz i dlatego Donald mówi do niego per Wujku(weźmy przykład gdzie Donald mówi do Ludvika von Drake'a(tak też nazywa się Gladiusz :) ) "Wujek?")
Gigomaniak
Gość z PG-ku :D

Postprzez DONAld » Pt lut 01, 2008 10:37 am

Dzięki Gigomaniak ! Coś mi się obiło o uszy ( najprawdopodobniej czytałem jakiś komiks ) , że Gladiusz to kuzyn Sknerusa . Ale raczej Barks wie najlepiej :wink:
Obrazek
DONAld
Kaczor o dwóch dziobach

Postprzez Slawek777 » Pn lut 04, 2008 5:34 pm

Postać Gladiusza jest super. Myśle, że trafnie to "wykombinowano" :lol: aby znalazł się w komiksie.Moje nastawienie do niego jak najbardziej pozytywne. :wink:
Slawek777
"Czas to pieniądz"

Postprzez Gadelko » So lut 09, 2008 4:38 pm

pojawil sie on rowniez w jednym odcinku kaczych opowieści pt. "złote runo"
Gadelko

Postprzez Maciek! » N lut 10, 2008 11:26 am

Lubię tę postać, aczkolwiek dla mnie Gladiusz/Ludwik z komiksu i ten z kreskówek to czasem jak dwie różne postacie... O ile w komiksach zrobili go raczej spokojnego, opanowanego i taki "chodzący poradnik młodego skauta", w kreskówkach jest bardziej robiony na takiego "świrniętego profesorka".

U Barksa pojawił się tylko raz w jedno stronicowej historyjce (zresztą jest tam tylko przez dwa kadry) Don Rosa chciał go wykorzystać w Drzewie Genealogicznym jako szwagra Sknerusa (czyt. Męża Matyldy) i chyba nawet w jakimś komiksie, ale mu nie dali gdyż jest „nieoficjalnie uśmiercony” (Czyli z jakiegoś tam powodu rysownicy nie mogą wykorzystywać tej postaci.. Nie wiem nawet dla czego… Może to kwestia jakiejś licencji czy co?) Aczkolwiek Don Rosa „przemycił” go do paru komiksów i można się go dopatrzeć w „Pied Piper in Duckburg” i „A Little something special”
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Angus » Śr lut 13, 2008 1:58 pm

E, mnie to wkurza że scenarzyści próbują każdą postac jakoś wkręcić do rodziny Donalda, co to, już poza rodziną to sie nie ma znajomych?
Tak samo jest z Daisy, Don Rosa umieścił ją w drzewie genealogicznym, żeby wyjaśnic dlaczego H&D&Z mówią do niej ciociu... Ja do połowy znajomych mojej mamy mówię ciociu...
Tutaj należy chyba coś napisać... Chwilowo nie mam weny.

Obrazek
Angus
Stróż Kaczogrodu

Postprzez Wojtas » Cz kwi 03, 2008 11:38 am

Angus napisał(a):E, mnie to wkurza że scenarzyści próbują każdą postac jakoś wkręcić do rodziny Donalda, co to, już poza rodziną to sie nie ma znajomych?
Tak samo jest z Daisy, Don Rosa umieścił ją w drzewie genealogicznym, żeby wyjaśnic dlaczego H&D&Z mówią do niej ciociu... Ja do połowy znajomych mojej mamy mówię ciociu...

Don Rosa umieścił Daisy w drzewie bo brat Daisy to ojciec Hyzia, Dyzia i Zyzia.
Wojtas

Imię: Wojtek

Postprzez Mateusssz » Cz kwi 03, 2008 12:58 pm

A skąd ty to wiesz? Z tego powodu, że mówią do niej ciociu? Jejku, ja też tak mówię do koleżanek mamy i co?
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez Wojtas » Cz kwi 03, 2008 1:30 pm

Mateusssz napisał(a):A skąd ty to wiesz? Z tego powodu, że mówią do niej ciociu? Jejku, ja też tak mówię do koleżanek mamy i co?

Czytałem o tym w Wikipedii na opisie postaci Hyzia, Dyzia i Zyzia.
Wojtas

Imię: Wojtek

Postprzez Arcer » Cz kwi 03, 2008 1:34 pm

Mateusssz napisał(a):A skąd ty to wiesz? Z tego powodu, że mówią do niej ciociu? Jejku, ja też tak mówię do koleżanek mamy i co?

Zerknij tutaj i przeczytaj pierwszy akapit biografii.
Arcer
el moderatoro

Następna strona

Powrót do Postacie