Strona 1 z 2

Kopa - Syn Simby

PostNapisane: N sie 12, 2007 7:26 pm
przez Maciek!
Taka mała ciekawostka dla fanów "Króla Lwa".
W serii "książeczek" która wyszła między pierwszym a drugim Królem Lwem, Simba nie miał córki Kiary lecz… Syna imieniem Kopa (!)

Źródło :
http://en.wikipedia.org/wiki/Kopa

PostNapisane: Pn sie 13, 2007 9:16 am
przez tapir
Szczerze mówiąc myślałam, że to wymysł fanów, którzy stworzyli całe mnóstwo lwich postaci, teraz okazuje się, że to wymysł Disneya.

PostNapisane: Pn sie 13, 2007 2:21 pm
przez Meriones Minor
Niektórz twierdzą, że Simba stał się taki upierdliwy na punkcie bezpieczeństwa Kiary, bo Kopa zginął (prawdopodobnie zabity przez Wyrzutków, czy coś takiego)...
Słuszna teoria, nie? Tzn, no wiecie, zawsze to jakieś sensowne wytłumaczenie zachowania Simby :wink:

PostNapisane: Pn sie 13, 2007 3:08 pm
przez Smaug
Kopa zabity :shock: ale to chyba w jakiś wymysłąch fanów?

PostNapisane: Pn sie 13, 2007 3:59 pm
przez Meriones Minor
Ano, w wymysłach...
Ale w sumie zniknął w niewyjaśnionych okolicznościahc, prawda? :P Był w książce, ale w filmie już go wcięło... jakoś to sobie trzeba wyjaśnić :lol:

PostNapisane: Pn sie 13, 2007 5:01 pm
przez Smaug
Może urodził się po Kiarze. Ewentualnie Simba wysłał go na studia za granice :D

PostNapisane: Pn sie 13, 2007 8:45 pm
przez Meriones Minor
Haha, to coś długo nie wracał z tych studiów, nie? :lol:

PostNapisane: Pn sie 13, 2007 10:09 pm
przez Maciek!
To Zira zabiła Kope... Albo Timon i Pumba przypadkiem sprzedali go do Zoo by mieć drobne na Coca-cole :wink:

Mch... Teoria że urodził się po Kiarze ma więcej sensu (no bo co na Lwiej ziemi z mężem siedzieć będzie? Poszli nowych terenów szukać...)

A tak w ogóle to większości książek ect. na końcu pisało iż Simbie urodził się syn. W sumie to iż Simba ma córkę a nie syna do dobre urozmaicenie ale jednak wprowadziło część fanów w dezorientację...

PostNapisane: N wrz 09, 2007 9:56 pm
przez backpack
Myślę, że córka była lepszym wyjściem niż syn. Syn mógł tylko spowodować namolną schematyzację drugiej części i obejrzelibyśmy tak naprawdę powtórkę jedynki... Dziewczynka wymusiła na scenarzyście nieco barwniejsze i co najważniejsze odmienne podejście do tematu relacji rodzic - dziecko. Tak mi się zdaje przynajmniej... :P

Re: Kopa - Syn Simby

PostNapisane: So gru 27, 2008 9:44 pm
przez Cleonina
Nie. Pamietacie na samym koncu jest zupelnie inne lwiatko niz Kiara. To jest Kopa. Zira po smierci Skazy zapila Kope a Simba wygnal ja z Lwiej Ziemi. Po tym zdarzeniu urodzila sie Kiara a Simba ztal sie bardzo ostrozny. :timon:

Re: Kopa - Syn Simby

PostNapisane: So gru 27, 2008 11:03 pm
przez Maciek!
O ile póki co są to tylko domysły fanów, o tyle uważam że owy zwrot akcji był by genialny, dałby wiele dramaturgii, i gdyby de facto było by coś takiego w „Królu Lwie 2” był by o niebo ciekawszy i bardziej prouszający… Niestety także za burtlany jak na Disneya. Śmierć małego lwiątka? Brrrr....

Re: Kopa - Syn Simby

PostNapisane: Cz lip 02, 2009 11:34 am
przez Cleonina
W sumie tak... Ale Nuka też zginął tyle że to nie było lwiątko. Jak na Disneya to by było trochę za ostre i zbyt dramatyczne, ale faktycznie byłoby ciekawe.

Re: Kopa - Syn Simby

PostNapisane: Cz lip 02, 2009 12:12 pm
przez Pahan
W "Gdzie jest Nemo?" jakoś nie bali się uśmiercić matki Nemo i jego bardzo licznego rodzeństwa. :roll: Ale może to zły przykład?

Także uważam że scenariusz "Zira zabija Kopę i zostaje wygnana" jest bardzo logicznym i ciekawym rozwiązaniem, może nawet twórcy rozważali taki zwrot akcji, lecz potem z niego zrezygnowano? :) Możemy się tylko domyślać*.
"Króla Lwa II" widziałem tylko raz, zaraz po jego premierze. Przyznam że niewiele z niego zapamiętałem. A szkoda, przy wykorzystaniu powyższego wątku, mógł to być jeden z lepszych sequeli (chociaż i tak wybija się ponad przeciętność).

* - najprawdopodobniej jednak twórcy zapomnieli o istnieniu Kopy.

Ale...

Wikipedia napisał(a):Some believe that he [Kopa] was murdered by Zira, thus explaining his disappearance and her exile. It also explains why Simba would not tell Kiara about the reason of the exile when Zazu came and commented about them being murderers. He also never mentioned anything else about this topic after that scene. It would also explain why Simba is so protective of Kiara and only lets her travel on certain paths.

...powyższy cytat wydaje się przemawiać raczej za wersją z porzuconym pomysłem. Dużo niedopowiedzeń, które idealnie wyjaśniałaby teoria o morderstwie.

Re: Kopa - Syn Simby

PostNapisane: So kwi 09, 2011 12:28 pm
przez Marina1197
Hej! Właśnie coś mi wpadło, mianowicie już od dawna w internecie huczy o powstaniu "Króla lwa 4", a czytanie o Kopie podsunęło mi genialny pomysł! Czy nie fajnie byłoby, gdyby 4 część poświęcona była temu wątkowi? Mogłoby być tak jak mówiliście wcześnej, że to Zira mu coś zrobiła, ale małego lewka uratował ktośtam, jak w 1 części Timon i Pumba uratowali Simbę. Póżniej, gdzieś po ślubie Kovu i Kiary mógłby się jakoś odnaleźć itd. Według mnie to by było fajne, ale niestety nie jestem scenarzystką. Troche może przydurzo zbierzności z 1 częścią, ale mnie by się nawet podobało takie "Król lew- Reaktywacja" :D. A co wy o tym myślicie?

Re: Kopa - Syn Simby

PostNapisane: So kwi 16, 2011 11:44 am
przez Lila
Dla mnie to zbyt naciągane. Poza tym nie lubię sequeli, które mają zbieżności z oryginałem. Dużo bardziej podoba mi się hipoteza fanów, że to Zira zabiła Kope. Ciekawe i pasujące wytłumaczenie. Faktycznie szkoda, że nie pokazali go w Królu Lwie 2, może film stałby się przez to ciekawszy i mroczniejszy (chyba jestem w mniejszości, której sequel KL się nie podobał :P). Jeśliby już miała wyjść ta czwórka, to niech opowiada o młodości Mufasy i Skazy. A tak serio to niech w ogóle nie wychodzi. Z drugiej strony taki film zachęciłby ludzi na pójście do kina na animację 2d. No chyba żeby postanowili stworzyć to komputerowo - ale to byłoby już naruszenie świętości, brr! :shock: