Kopa - Syn Simby

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Re: Kopa - Syn Simby

Postprzez Marina1197 » Pn kwi 18, 2011 5:44 pm

No z tą mrocznością to może nie przesadzajmy, nie można zapomnieć,że to film dla dzieci :). Poza tym uśmiercenie dziecka to mim zdaniem za drastyczne, dlatego po prostu podmienili lwiątka. Poza tym większośćdzieci płakało nawet w momencie śmierci Mufasy (przyznam się,że ja też wtedy zawsze ryczałam kiedy byłam mała, i nawet teraz to mam a jestej już taka stara d***, że o ja), więc wole nawet nie myśleć co by było gdyby zginoł malec. Poza tym fanteorie są różne, znalazłam nawet takich co twierdzili, że Kopa i Kiara mieli jeszcze jednego brata Tanabiego :shock: , ale kiedy to sprawdziłam okazało się, że to tylko fanowski wymysł. Ale co do Kopy, no cóż ja bym nie chciała żeby zginął z jednego powodu, jako dziecko uwielbiałam małego Simbę, jak widać mi to zostało bo w Kopusiu się po prostu zakochałm od pierwszego wejrzenia :lol: . A co do młodości Skazy i Simby, to nie sądzę,żeby coś takiego zrobili, bo o tym było w jednej z ksiuążek z serii "Lion king 6 new adventures" , "A tale of two brothers", więc to by było tylko powturzenie treści książki. Co do wątku Kopy tylko jedno mnie naprawde wnerwia: za co wszyscy (obojętnie, czy przyjmują, czy przeżył, czy nie atak Ziry) swatają go z Vitani :evil: , to do diabła postać otwarta z resztą Vitani jako najprawdopodobniej córka Skazy jeast kimś w rodzaju ciotki dla Kopy. Kazirodztwo się szeży. Ale w jednym muszę się z tobą zgodzić, gdyby wyprodukowali "Króla lwa 4" w obróce komputerowej, to byłby obraza majestatu :evil:
Marina1197

GG: 0

Postprzez Maciek! » Pn kwi 18, 2011 6:49 pm

Dla mnie "Kopa" to poprostu spora gafa i otyle zła, że zostawiła wielu fanów w dezorientacji... a dokładniej najmłodszym.
No bo hej - czytasz książeczki w których jest Kopa mając 3 lata, poczym oglądasz "Czas Simby i.... Coś tu nie gra! :shock:
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Lila » Pn kwi 18, 2011 9:48 pm

Fakt, brzydko ze strony twórców Króla Lwa 2, że sobie tak bezczelnie "wyrzucili" Kopę z historii. Jak jakiś nieudany projekt. Oj tam, znowu za mrocznie. Trochę chłodu musi być, nawet w bajce :P . Przecież mogliby śmierć Kopy pokazać dosyć subtelnie, tak jak w Gdzie Jest Nemo. A przy śmierci Mufasy wszyscy płaczą, ponieważ jest to ukazane genialnie. Muzyka, zachowanie Simby, napięcie...to wszystko sprawia, że rośnie nam gula w gardle. Zauważ, że nie przy wszystkich filmach w których giną bohaterowie płaczemy. To, że płyną nam łzy ciurkiem, gdy Simba woła tatę jest chytrym posunięciem scenarzystów :lol: .

Tak na marginesie, to ja czytałam fan fiction w postaci komiku, w którym Kopa miałby przeżyć, dzięki synowi najstarszej córki Ziry. Ale nie pamiętam jak miał na imię :roll: . Według tej historii, został on w pewnym sensie "dzikusem", ponieważ tułał się cały czas w okolicach Lwiej Ziemi. Miał też małe lwiątko z jakąś obcą lwicą.
Lila

Imię: Paulina
GG: 23162456

Postprzez Marina1197 » Wt kwi 19, 2011 3:14 pm

Dla mnie takie potraktowanie Kopy prze scenarzystów było po prostu niewybaczalme :evil: . Muszę przyznać, że to ze śmiercią Mufasy faktycznie było genialnie urządzone, ale tak cholernie smutne :cry: . To fani stworzyli bardzo wiele historii związanych z wontkiem Kopy, ale zdecydowana większość opierała się na swataniu go z Vitani :evil: , czego nienawidzę, ale ta historia o kturej ty mówisz jest ciekawa. Podoba mi się. Skąd to?
Marina1197

Postprzez Lila » Wt kwi 19, 2011 9:48 pm

Każdy woli co innego :wink: . Ta historia którą czytałam jest naprawdę ciekawa. Postać, która ją stworzyła ma też wiele innych komiksów, także o dorastaniu Skazy (jak zaczął nienawidzić brata, jak spotkał hieny, Zire itp.). Znajdziesz je wszystkie na deviantart.com: http://savu0211.deviantart.com/gallery/
Lila

Postprzez Maciek! » Śr kwi 20, 2011 6:21 am

Marina1197 napisał(a):Dla mnie takie potraktowanie Kopy prze scenarzystów było po prostu niewybaczalme :evil: .

A zastanawiam się czy wogóle wiedzieli o jego istnieniu. Mam na myśli o "Królu Lwie" powstało tyle różnych książek ect. że pewnie nawet nie zwrócili na nie uwagi sugerując się tylko pierwszym filmem...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Lila » Śr kwi 20, 2011 11:43 am

Maciek! napisał(a):
Marina1197 napisał(a):Dla mnie takie potraktowanie Kopy prze scenarzystów było po prostu niewybaczalme :evil: .

A zastanawiam się czy wogóle wiedzieli o jego istnieniu. Mam na myśli o "Królu Lwie" powstało tyle różnych książek ect. że pewnie nawet nie zwrócili na nie uwagi sugerując się tylko pierwszym filmem...

Ale pierwszą część KL na pewno obejrzeli. Musieli widzieć jak wygląda lwiątko na samym końcu filmu. A mała Kiara wygląda zupełnie inaczej.
Lila

Postprzez Marina1197 » Śr kwi 20, 2011 1:45 pm

Lila dzięki :D , sama zaczęłam pisać opowiadania o Kopie (dla małego braciszka),że też przeżył i się tułał w obrębie Lwiej Ziemi i zeswatać go ze stworzoną przez siebie lwiczką, a tu prosze ktoś mi podkradł pomysł :lol: . Nie no bez przeginki o Kopie musieli wiedzieć do po 1: jak wspomniałaa Lila koniec pierwszej części 2. no na litoś Boską, przecież Kopa wyszedł spod ołówka Disneyowskich rysowników, to co nie wiedzieli co rysują ? :roll: . A to że Kopa różni się znacznie od kiary to niezbity fakt. Jakbym wiedziała jak się wkleja obrazki to bym pokazała, ale chyba i tak wszyscy tu pamiętająjak wyglądała prezentacja Kiary, a jak było pod koniec 1 części "Króla lwa".
Marina1197

Postprzez Lila » Śr kwi 20, 2011 10:53 pm

Marina1197 napisał(a):Lila dzięki :D , sama zaczęłam pisać opowiadania o Kopie (dla małego braciszka),że też przeżył i się tułał w obrębie Lwiej Ziemi i zeswatać go ze stworzoną przez siebie lwiczką, a tu prosze ktoś mi podkradł pomysł :lol:

Uwielbiam to opowiadanie. Wciągnęło mnie jak dobra książka. Ale dla mnie to tylko ciekawa alternatywa historii Kopy.
PS: Fajnie, że piszesz opowiadanie dla młodszego braciszka :wink: .
Lila

Postprzez Marina1197 » Cz kwi 21, 2011 2:56 pm

No fajnie się te opowiadanka zapowiadają, na razie mi się podoba :). No cóż ja mam to do siebie, że lubię tworzyć swoje własne wersje różnych historii, a mały uwielbia "Króla lwa", więc się chyba dobraliśmy :lol: Nawet tak sobie dla żartu założyłam bloga, żeby tam móc publikować te swoje "dzieła literackie", ale pierwsze dodam chyba dopiero dzisiaj :lol: .
Marina1197

Postprzez olwiaz13 » Pt sie 05, 2011 7:34 pm

Ja słyszałam taką wersję, że Zira rzeczywiście zabiła Kope, ale on wrócił po jakimś tam okresie, do ojca, matki mówiąc :"dobrze że nie zakopaliście mnie głęboko" Wiem, że może to idiotyczne ale tak czytałam, na yotube ciągle kręcą się filmiki podrabiane o Kopie. .. no cóż wiadomo, król lew do kreskówka dla dzieci, chociaż że w jedyce pokażą śmierć ojca głównego bohatera, to przy zapowiedziach tego filmu chyba nikt się tego nie spodziewał. Ja myślę, że gdyby rzeczywiście mieli coś o Kopie zrobić, to na pewno by "Powórcił" jakośtam... sama bardzo chciałabym oberzeć coś w tym stylu :)
Jest jeszcze jakiś Zach no i wiele innych. Czytałam gdzieś że Kiara ma bliźniaki z Kovu, co zwą się.. hm.. nie pamiętam.. :( ale jest to lew, i lwica..
olwiaz13

Imię: Oliwia
GG: 28

Postprzez Tarabu » So sie 06, 2011 2:43 pm

Muszę zaznaczyć, że postać nigdy nie była kanoniczna (może co najwyżej sub-kanoniczna przed premierą "Czasu Simby") a twórcy KL2 oficjalnie odcięli się od wersji wydarzeń z The Lion King 6 New Adventures.
Te 6 książeczek zostało wydane w 1995r, nie wiem kiedy twórcy drugiej części Króla Lwa się dowiedzieli o ich istnieniu ale ostatecznie dowiedzieli się bo na YT można zobaczyć jednego z twórców filmu wypowiadającego się o TLK6NA ;)
Tarabu

Postprzez Kamisha » Wt paź 25, 2011 10:17 am

Robienie filmu o Kopie kompletnie mija się z celem, czy to jako druga część czy pomiędzy pierwsza a drugą. Jak już ktoś wspomniał opowieść o Kopie byłaby kopią jedynki, a jeśli mieliby wcisnąć ją przed dwójkę, to musieliby dorobić do niej morał. Nie wiem, czy pamiętacie, ale każda bajka Disneya ma drugie dno i czegoś nas uczy [no chyba, że to jest KL3, które jest kompletnie niepotrzebną, na siłę wciśniętą komedią, która psuje magię pierwszej części. Nie wiem, jak wy, ale ja udaję, że jej nie ma.]. Trudno by było w sequel o Kopie wcisnąć jakąś naukę, zwłaszcza, że miałby być tak brutalny. Zresztą nie przyniosłoby to tyle pieniędzy ile by chcieli, więc możemy zapomnieć.
Kamisha

Postprzez Tarabu » So sty 14, 2012 1:12 pm

"zwłaszcza, że miałby być tak brutalny"
Podkreślam, teorie że Zira zabiła Kopę to tylko teorie fanowskie.
Podobnie to, że Ahadi zadał Skazie ranę na policzku/oku jest wymysłem fanów - Ahadi pochodzi z TLK6NA, w TLK6NA to bawół zadał tę ranę Skazie (Tace) więc teoria że Ahadi był "tym złym" jest bez sensu. Tak samo to że Zira mogłaby zabić Kopę jest bez sensu - jeśli w uniwersum KL istnieje Zira to istnieje też Kowu i Kiara, a Simba nie ma i nie miał syna (teorie że mogło się to dziać między KL1 a KL2 mają też wadę - Skaza nie mógłby wiedzieć o Kowu, lub Kowu byłby znacznie starszy od Kiary żeby Skaza mógł o nim wiedzieć). ;)
Polecam przeczytać najpierw całe TLK6NA, szczególnie że w sieci jest dostępna wersja przetłumaczona na polski przez Feothara ;)

Dodatkowo - jeśli chcecie rozwiać swoje wątpliwości to mogę wam dać maila do twórcy TLK6NA: A Tale of Two Brothers i zarazem twórcy Kopy to się spytacie o to co chcecie XD
...ale w sumie nie ma takiej potrzeby, bo ktoś (nie ja!) już się spytał go o parę spraw:
Obrazek
http://i1215.photobucket.com/albums/cc5 ... _email.png

Idąc dalej - twórcy Króla Lwa 2: Czas Simby NIE MIELI NAJMNIEJSZEGO POJĘCIA OTLK6NA... a przynajmniej do 2011 gdy fani Balto z animationsource przeprowadzili wywiad z Philem Weinsteinem:
http://www.animationsource.org/princess ... /2978.html link do nagrania już nie działa, ale jest transkrypcja nagrania: http://www.animationsource.org/sites_co ... erview.pdf
Aniu: Well, in regards to The Lion King 2, how involved were you as far as
production of the movie and, I guess, story-wise?
Phil: For Lion King 2 , I was a storyboard artist, and I was—believe it or not, the
movie went through a series of directors that were hired and fired in Lion King 2 .
The very first directing/producing team that was on-board, I was actually part of the
very original development group that was on that. So I was developing characters,
and we were working on story scenarios. And one day they fired that director and
writer team. And I stayed with Disney, but I moved on to some other director/video
projects. And then a couple of years later, I came back to the project as a storyboard
artist. And I ended up storyboarding a lot of songs, so I think—if I remember—I
storyboarded or helped storyboard a lot of the songs. I can’t remember all of them,
but that’s—Most of those direct-to-videos back then had one or two songs, and
pretty much all of them from the Aladdin sequels on forward had them, even Lion
King 2 .

Skul: Okay.
Aniu: Are you familiar with Kopa, the original son of Simba and Nala? And if so, was
there a reason you all opted not to put him in The Lion King 2?
Phil: No…what was his name?
Aniu: Apparently his name was Kopa, and it was—I forget exactly where the fan
knowledge comes from, because I’m not—
Skul: [interrupting] I can answer that. Kopa was the son of Simba and Nala in a
series of books that were published immediately after The Lion King . And there were
six books total, all of them 100-page kids books, but they all had Kopa in them.
Phil: Wow. No, I wasn’t aware of that.
Skul: Yeah. A bunch of people have been wondering why it was Kiara instead of
Kopa in Lion King 2 . And, I guess not even you know the answer.
Phil: No, you’re going to have to track down—gosh, I can’t even remember. Who was
it…was it Darrell Rooney that directed Lion King 2 ? Is that right? I think he was the
one who ended up taking it to the finish line.
Aniu: Okay.
[Note from Skul: Yes, Darrell Rooney was the director]
Phil: So you’ll have to find him or one of the writers and ask them. They might know.
Aniu: Okay. We’ll definitely have to track him down and ask that question
eventually.
Tarabu

Poprzednia strona

Powrót do Postacie