Granit Forsant VS. Kwakerfeller!

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Postprzez tapir » So mar 24, 2007 12:18 pm

Był tak nazwany w tłumaczeniu "Ostatniego władcy Eldorado" Granit Forsant (podwujny błąd), ale myśle, że nawet, jeśli John nie był nie wymiony w Polse, nie jest to powód, aby odrzucić tą wersje. http://duckman.pettho.com/characters/rockerd.html
Tu jest dowód, że na świecie Kwakerfeller jest Johnem. A na stronie główniej jest również wyminiony Howard.
tapir

GG: 0

Postprzez Humperdink » So mar 24, 2007 12:50 pm

Dowodem byłby raczej skan komiksu, w którym użyto imienia John, a nie fanowska strona internetowa (co nie znaczy, że nie ufam informacjom z duckman.pettho.com). Interesuje mnie w jakim stopniu Kwakerfeller naprawdę nazywa się John, o ile tak się nazywa. :P Może jego imię wymienione zostało w komiksie tylko raz, za to był to komiks Barksa? (bo nazwisko "John D. Rockerduck" pojawiło się w komiksie Barksa, tutaj).

tapir napisał(a):nawet, jeśli John nie był nie wymiony w Polse, nie jest to powód, aby odrzucić tą wersje.

Taak, ale z drugiej strony głupio nazywać Kwakerfellera Johnem, jeśli imię to w ogóle pojawiło się tylko raz...
Humperdink

Postprzez Fergus » So mar 24, 2007 2:09 pm

Z tego wynika, że Kwakerfeller (Junior) to John, a Kwakerfeller (Senior) to Howard.

Humperdink napisał(a):Taak, ale z drugiej strony głupio nazywać Kwakerfellera Johnem, jeśli imię to w ogóle pojawiło się tylko raz...

Ale pojawiło się w komiksie Barksa, który jest twórcą tej postaci, a zarazem w tej historyjce, w której pojawił się po raz pierwszy. Jednak tego imienia się nie wymienia. Podobna sytuacja jest z imieniem/nazwiskiem Fauntleroy u Donalda, w rzeczywistości tak się nazywa jednak w komiksach i kreskówkach mówi się po prostu Kaczor Donald. Taka jest moja opinia :?
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Maciek! » So mar 24, 2007 4:27 pm

To imie wcale nie pojawiło się tylko raz. W komiksie "Rider of Coperfiled" Dona Rosy też jest adresowany jako John.

Zresztą nie widzę co tu rozprawiać :
Imię młodszego w orginale to "John", imie "seniora" w orginale to "Howard".
Najwyraźniej tłumacz uznał że pojawiający się w "Ostatnim Władcy ElDorado" Forsant (jakieś tam podobieństwo jest) to, ta sama postać co Howard, tak dał mu na imię a później przyjeło się że imię Kwakerfelera to "Howard" mimo iż to imię jego ojca a nie syna. Wcześniej jakieś konkretne imię nie padało bo poprostu nie było takiej potrzeby...
Osobiście nie mam nic przeciwko gdyby zaczeli go tłumaczyć jako John ale niestety tak nie jest i trzeba się pogodzić iż obecnie oficjalnie on ma na imię John...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Slawek777 » Pn lut 04, 2008 6:35 pm

W Gigantach jak na razie znalazłem tylko pare [może 3] komiksy z Granitem Forsantem...Kwakerfeller jest bardziej "popularny" - dlatego wiem o nim dość sporo.Jednak bardzo ciekawi mnie postać Granita... 8)
Ostatnio edytowano Śr lut 06, 2008 8:40 am przez Slawek777, łącznie edytowano 1 raz
Slawek777
"Czas to pieniądz"

Postprzez DONAld » Pn lut 04, 2008 7:17 pm

Nie wiem czy zauważyliście , ale w najnowszym Gigancie w ostatnim kadrze komiksu p.t. Więźniowie Zyrteksu jakiś kot prowadzi wywiad z Granitem Forsantem . Trochę mnie to zdziwiłó , bo poraz pierwszy widziałem Granita w komiksie i troche dziwne jest to , że umieszczają go w tak mało ważnym obrazku . Tzn. , że on nie ma tam nic do rzeczy .
Obrazek
DONAld
Kaczor o dwóch dziobach

Re:

Postprzez Gęgul » Pn gru 29, 2008 7:34 pm

Maciek! napisał(a):W nowym Gigańcie "Wejście Smoka" jest [dosyć stara] historyjka "Gra o Milion" w której [prawdopodobnie jedynyny raz] Granit Forsant i Kwakerfeller pojawiają się razem...

Jest jeszcze jeden komiks w którym pojawiają się razem - jest to "Efekt monety" z KD chyba z 2007 roku. Niestety oboje w cameo! :D
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Re:

Postprzez Yua » Wt gru 30, 2008 10:30 am

DONAld napisał(a):Nie wiem czy zauważyliście , ale w najnowszym Gigancie w ostatnim kadrze komiksu p.t. Więźniowie Zyrteksu jakiś kot prowadzi wywiad z Granitem Forsantem .

Ten ''jakiś kot'' jest mi skądś znany... A kadr zauważyłam.
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Re: Granit Forsant VS. Kwakerfeller!

Postprzez Gęgul » Wt gru 30, 2008 10:37 am

Ten kot to postać Disneya:

http://coa.inducks.org/character.php?c=Il+Gatto&view=1

Chyba oglądałem jakiś serial z nim. Cóż w serii o CAP często w cameo są dziwne postacie, np w "A szczury runą" na autostradzie widać także zapomnianą postać Disneya (auto - Herbie), a w komiksie z Giganta 13/2007 na stoisku koło wróżki jest niejaki 00.Duck.

I taka ciekawostka: W Kaczych Opowieściach w odcinku "Dopóki Siostrzeńcy nas nie rozdzielą" koło Magiki w połowie widać Kwakerfellera.
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Lone Star » Wt gru 30, 2008 12:33 pm

W jednym numerze z 1999 (nie pamiętam w którym) zamieszczono z 5 konturów postaci, oczywiście trzeba było odgadnąć kto jest kto (bardzo inteligenta łamigłówka na poziomie tygodnika :lol: ). Ale co ciekawe kontur Kwakerfellera w odpowiedzi dano jako kontur Granita Forsanta :wink:
Pozdrawiam, Lone Star
“Tajemnicą długiego życia jest czerpanie przyjemności ze swej pracy.” Carl Barks
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.” James Dean
Pierwsza polska strona o Flintstonach
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur

Postprzez archie53 » So paź 09, 2010 2:36 pm

Bardziej wolę Forsanta. Jest naprawdę wrogo nastawiony do Sknerusa. Dla mnie ten Kwaker nie jest taki zły.
Samodzielnie zepsute służy najlepiej.
archie53

Postprzez Angus McKwacz » Wt lis 09, 2010 5:29 pm

wolę forsanta bo on sam zarobił fortunę a kwakerfeller odziedziczył wszystko po ojcu :D :D
Angus McKwacz

Postprzez solariskuba » N paź 14, 2012 9:59 am

Ja wolę Forsanta w komiksach Rosy i przygodowych, ale w Gigantowych wolę Kwakerfellera.
solariskuba

Postprzez Maciek! » N lut 17, 2013 4:23 am

Taki (mam nadzieję) ciekawy artykulik mojego autorstwa apropo pewnego komiksu który się właśnie uazał we Włoszech z tymi Panami naraz.... :)

http://panmilus.blogspot.com/2013/02/gr ... eller.html
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez solariskuba » N lut 17, 2013 7:52 pm

Fajny artykuł, ale popraw błąd. Piszę się pokaże bo pokazać.
solariskuba

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Postacie