Piękana i Bestia - zaczarowana służba

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Piękana i Bestia - zaczarowana służba

Postprzez tapir » Pt cze 08, 2007 8:35 am

Po raz ostatni gdy oglądałam "Piękną i Bestie" zaczęłam spekulować na temat postaci. Chodzi o zaczarowanych w przedmioty bohaterów w zamku Bestii. Łatwo zauważyć, że żyje prawie każda rzecz w zamku. Tu zaczęłam się zastanawiać, czy jeśli wszystko żyje, były jakieś normalne przedmioty przed zaklęciem zamku? Z kolei bohaterów można podzielić na ożywionych (widelce, szczotka, łopaty do odśnieżania) i uosobionych (Trybik, Płomyk, Pani Imbryk, Bryczek). Pytanie brzmi: Czy kiedy ludzie zamienili się w przedmioty, rzeczy, które już nimi były ożyły?
tapir

GG: 0

Re: Piękana i Bestia - zaczarowana służba

Postprzez Lila » Cz lis 11, 2010 2:32 pm

Ależ sobie odgrzebałam temat. :P Wcześniej się nad tym nie zastanawiałam, a to moja ulubiona animacja Disneya. :shock: Jakby się nad tym zastanowić, wiele ożywionych przedmiotów nie ma oczu, i tylko robi porządki w zamku. Można więc by założyć, że przedmioty które mówią i mają uczucia są zaczarowaną służbą , a cała reszta jak np. : zbroje, miotły itd. są ożywionymi przez zaklęcie przedmiotami (prócz psa - pufa, który też jest pozbawiony oczu a mimo to "żyje"). Choć z drugiej strony gdy Bella z Bestią używają naczyń (np. : miski, łyżeczki itp.) te są zupełnie martwe i nieruchome, więc...?
Lila

Imię: Paulina
GG: 23162456

Powrót do Postacie