Korneliusz Kwaczak

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Re: Korneliusz Kwaczak

Postprzez Angus McKwacz » N lis 06, 2011 6:00 pm

Postać w komiksach się nie odzywa, mało można o nim powiedzieć. Właściwie faktycznym założycielem Kaczogrodu był Sknerus McKwacz bo to dzięki niemu Kaczogród otrzymał prawa miejskie, potem stał się metropolią. Korneliusz Kwaczak założył tylko fort Kaczogród. No ale historyczny założyciel to jednak założyciel...Niech żyje Korneliusz Kwaczak!!!
Angus McKwacz

GG: 0

Re: Korneliusz Kwaczak

Postprzez lamero » Pt lip 19, 2013 12:31 pm

Temat ten jest, co prawda, od jakiegoś czasu "martwy", ale wydaje mi się, że moje odkopanie ma sens.
W ogóle dziwię się, że mimo tego, że ostatni post napisany był już po wydaniu w Polsce komiksu "Jego Wysokość McKwacz" Rosy, to ani ja, ani nikt inny nie powiedział Angusowi, że właśnie w tej historyjce Korneliusz Kwaczak przemawia.
Rosa pokazuje nam, w jaki sposób Kwaczak przejął fort od Brytyjczyków, a następnie obronił go przed Hiszpanami.
Swoją drogą, nieco zdziwiłem się sposobem, w jaki Don Rosa przedstawił założyciela Kaczogrodu. Korneliusz Kwaczak nie sprawiał wrażenia nieustraszonego męża stanu, był raczej trochę ciamajdowaty, nie do końca wiedział, co się dzieje, a fort udało mu się obronić raczej przypadkiem.
lamero

GG: 0

Poprzednia strona

Powrót do Postacie