Kaczencja

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Re: Kaczencja

Postprzez solariskuba » N paź 14, 2012 10:07 am

Chyba Kaczencja jest najfajniejsza w wydaniu Rosy. Lubię Kaczencję. Jak myślicie lepiej jej pasowało dawniejsze imię Bredzia, czy obecne Kaczencja? Czy Kaczencja wystąpiła wogóle w jakimś komiksie Rosy?
solariskuba

GG: 0

Postprzez kuperkowo » N paź 14, 2012 11:38 am

Kaczencja nie wystąpiła w żadnym komiksie Rosy(wyszukiwarka NDUCKS nic nie pokazuje).Uważam,że bardziej pasuje do niej imię Kaczencja, a nie Bredzia.
Ostatnio edytowano Śr kwi 03, 2013 6:38 pm przez kuperkowo, łącznie edytowano 1 raz
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez alohau » N lut 03, 2013 1:42 pm

Zgadzam się że kaczencja jest bardzo uparta i dzięki temu wyróżnia się spośród innych postaci ze świata donalda.lubię Kaczęcje, a nawet wolę komiksy z nią i Filonem, niż z superkwękiem
Czy wiecie wszystko o gigant poleca? zróbcie Qwiz! http://testwiedzy.pl/test/59135/gigant-poleca.html
alohau

Imię: Marcin

Postprzez Maciek! » Wt lut 05, 2013 3:35 pm

Swoją drogą zaskoczyło mnie w komiksie "Ostatni osobnik" (który jest PIERWSZYM komiksem w którym się ta postać pojawia) sposób w jaki ją Scarpa wprowadza a mianowicie tak jakby była od zawsze i jakbyśmy już Ją dobrze znali... Czy tylko Ja miałem takie odczucia? (serio, w życiu bym nie wpadł, ze to jej debiut a conajmniej enta historia o niej)
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez alohau » Pn lut 18, 2013 5:29 pm

Jak wiadomo sknerus nie lubi gdy go podrywa, ale w jednym z komiksów był badzo zły gdy zaczęła się nim interesować
Czy wiecie wszystko o gigant poleca? zróbcie Qwiz! http://testwiedzy.pl/test/59135/gigant-poleca.html
alohau

Imię: Marcin

Re:

Postprzez kaczofan33 » Śr kwi 03, 2013 5:16 pm

Cześć, sorry że odnioszę się do starych wypowiedzi ale:
esio napisał(a):Nie pamiętam tytułu, ale to był komiks z Giganta, coś z Babcią Kaczką, chyba ten komiks w którym Sknerus konkurował z Kaczencją w interesach, założyli się o sprzedaż kapci, później przyjechali jacyś Arabowie, i kupili te kapcie. Mam nadzieję, że dało się zrozumieć :)
też to czytałem, fajny komiks, ale postać w nim występująca wygląda mi raczej na przodka Kaczencji, a nie ją samej, więc nie byłbym taki pewny czy można Kwaudię zaliczyć do jedngo z jej imion.
kaczofan33

Imię: Tomek
GG: 23596328

Postprzez Gęgul » Cz kwi 04, 2013 6:13 pm

Moglibyśmy, bo to imię Kaczencji wystąpiło w jednym tomiku dwa razy - raz w wspomnianym Poskromieniu złośnika, lecz także w Miłości i matematyce - po części także komiksie historycznym, lecz z częścią fabuły obsadzonej w teraźniejszości, gdzie właśnie pada to imię :). W Indiach Kaczencja nazywała się tam Cy-Fra, albo Su-Ma, nie pamiętam :)
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez kaczofan33 » N kwi 07, 2013 12:12 pm

Ach, więc zwracam honor Gegulu (a komiksu podanego przez ciebie raczej nie czytałem) :D .
kaczofan33

Imię: Tomek
GG: 23596328

Postprzez kuperkowo » Pn cze 02, 2014 4:21 pm

Maciek! napisał(a):Swoją drogą zaskoczyło mnie w komiksie "Ostatni osobnik" (który jest PIERWSZYM komiksem w którym się ta postać pojawia) sposób w jaki ją Scarpa wprowadza a mianowicie tak jakby była od zawsze i jakbyśmy już Ją dobrze znali... Czy tylko Ja miałem takie odczucia? (serio, w życiu bym nie wpadł, ze to jej debiut a conajmniej enta historia o niej)

Miałem podobne odczucie. I plusem jest tu też zachowanie Sknerusa.
Spoiler:
Mamy tu też zakończenie w którym Donald czy tam Siostrzeńcy mówią, że jednak ma on miękkie serce. Ja widzę podobieństwo do Okrętu widmo, gdzie też tak powiedzieli. Historyjka ciekawa ogólnie rzecz biorąc, choć nie uważam Kaczencji za jakoś ważną postać. Co więcej potrafię sobie wyobrazić Kaczogród, w którym ona nie istnieje co widać w niektórych komiksach choćby Barksa ale nie tylko.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Poprzednia strona

Powrót do Postacie