Goofy

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Goofy

Postprzez Hyzio » N kwi 16, 2006 7:24 pm

Nawet lubię tego kumpla Mikiego jestb trochę niezdarny. Ale to uczynia go fajniejszym chociaż nie podobają mi się z nim komiksy takie na jedną str.
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

GG: 0

Postprzez Młody Skaut » Pn kwi 17, 2006 11:20 am

Ja właśnie lubię Goofy'ego za jego niezdarność i naiwność np. gdy raz gościł u siebie Czarnego Piotrusia przebranego za mikołaja (oczywiście przebywanie u Goofy'ego skończył się dla Piotrusia wieloma obrażeniami). A poza tym ciamajda Goofy jest świetnym towarzyszem dla Mikiego, zachodzi pomiędzy nimi kontrast.
"Pecunia non olet" - "Pieniądze nie śmierdzą"
"Divide et impera" - "Dziel i rządź"
Młody Skaut
Generalny naddrużynowy

Re: Goofy

Postprzez Spooky » Cz wrz 11, 2008 5:00 pm

Kurde, strrasznie mało wypowiedzi o tej specyficznej postaci. Postaram się trochę odswieżyć temat :)
Goofy niezdarny, głupi, "sierotowaty". To jest to! Postac dzięki, której nawet w najgorszym dniu można pozwolić sobie na uśmiech.
Co do samych komiksów najlepsze były z tego cyklu co Goofy pisał powieść i był w niej bohaterem. Mnie najbardziej spodobał się ten co wcielał się w aktora, reżysera itp. Niestety, komiksy, w których jest posatcią wiodącą (czyt. bez Mikiego) wypadają raczej słabo. Oprócz tego na Disney Channel leci znakomita kreskówka "Goofy i inni" gdzie pokazane są jego wszystkie wady :D
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez Arcer » Cz wrz 11, 2008 5:41 pm

Czytałem niedawno o Goofy'm na toonpedii i moje przemyślenia potwierdziły się z tymi Dona Marksteina. Przede wszystkim, Goofy nie jest głupi, choć w niektórych komiksach próbuje się go tak przedstawiać. Jego inteligencja jest po prostu specyficzna, bo na sobie tylko znane sposoby potrafi rozwikłać rózne problemy. Tok myślenia niemal autystyczny, ale to właśnie czyni go moim zdaniem bardzo interesującą postacią.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Superkwęk - meho » Cz wrz 11, 2008 6:27 pm

Ja go uwielbiam. Najlepsza postac z Myszogrodu! Lubię komiksy, kiedy występuje z Mikim.
Brak podpisu, gdyż litery wyjechały na wakacje...
Superkwęk - meho
Heros forum

Postprzez Mateusssz » Cz wrz 11, 2008 7:00 pm

Goofy - moja ulubiona postać z Myszogrodu. Mimo, że w komiksach też jest fajny, wolę go w krótkometrażowkach (każdy, kto choć raz oglądał krótkometrażówkę z serii "How to..." wie o czym mówię) - jest tam śmieszniejszy i jego głupota nie jest tak wyeksponowana w wyrafinowany sposób (nawet nie tyle co głupota, co niezaradność). W komiksach jest śmieszny wtedy, kiedy jest kumplem Mikiego - tak jak Spooky wolę go jako pomocnika - komiksy z nim samym są raczej nieśmieszne, z tego powodu, że nie ma różnicy charakterów, która w Myszogrodzie jest wręcz niezbędna. Tak jak gagi z Donaldem czy Sknerusem są czasami śmieszne (zależy od scenarzysty, a zresztą ta dwójka panów jest tak nieprzewidywalna, że jak komiks byłby filmem, nie wiedziałbym co się stanie za moment) to Goofy w sam sobie jest zbyt przewidywalny. Mimo to bardzo go lubię.
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez Angus » Pt wrz 12, 2008 9:45 am

Goofy... No cóż, podzielama zdanie poprzedników, także lubię tę postać, zarówno w komiksach jak i animacjach.
Gdzieś kiedyś w jakimś komiksie było chyba wspomniane, że Goofy to najnormalniejszy osobnik w swojej rodzinie. Ciekawe... :D
Tutaj należy chyba coś napisać... Chwilowo nie mam weny.

Obrazek
Angus
Stróż Kaczogrodu

Postprzez Yua » N wrz 14, 2008 12:01 pm

Ja lubię komiksy,gdy Miki myśli,że coś jest niemożliwe,a Goofy w to wierzy i oczywiście to on ma rację :wink:
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez Cleonina » Cz lip 02, 2009 1:12 pm

Ja własciwie nie czytam komiksów z Goofym ani Donaldem,ale oglądałam z nim kreskówki,serial i filmy pełnometrażowe. Bardzo go lubię. On jest inny niż jego kumple Miki->odpowiedzialny,mądry i Donald-> choleryk. Ma syna Maxa i można z tego wywnioskować że jest trochę nadopiekuńczy. W niektórych filmach kocha się w Klarabelli np. są takie sceny w Cafe Myszka i 3 muszkieterach.
Cleonina

GG: 7795825

Postprzez Kwalutek » So lip 04, 2009 6:01 pm

To moja ulubiona postać z Myszogrodu. Uwielbiam komiksy w których próbuje udownodnić, że ktośtam jest przestępcą, a Miki mu nie wierzy.
Np.: Sprawka Melwina.
Kwalutek

Postprzez maniakdonald » So lip 04, 2009 6:05 pm

Hyzio napisał(a):Nawet lubię tego kumpla Mikiego jestb trochę niezdarny. Ale to uczynia go fajniejszym chociaż nie podobają mi się z nim komiksy takie na jedną str.

Czyli nie lubisz takich komiksow np.jak Brawo,Goofy! z KG 1/1992.
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Imię: Juliusz
GG: 10884073

Postprzez Indiana Goofs » Cz mar 04, 2010 6:59 pm

Chyba mogę odkopać wątek sprzed ponad pół roku?

Zauważyliście, że czasem Goofy ma na sobie sweter koloru pomarańczowego? Mi bardziej podoba się właśnie ten styl.
Dobry król, to zły król

Młodzi specjaliści nie umieją pracować, zaś starzy specjaliści umieją nie pracować

KG 3/99 POTRZEBNE SKANY! INFO NA PW.
Indiana Goofs
Obieżyświat

Postprzez maniakdonald » Cz mar 04, 2010 7:04 pm

Hmm...mi też. :D Nie wiem dlaczego ale..
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Imię: Juliusz
GG: 10884073

Postprzez Angus McKwacz » So lis 20, 2010 7:04 pm

Goofyego najbardziej lubię za jego niezdarność :D
Angus McKwacz

Postprzez Pahan » Cz mar 03, 2016 12:47 pm

Pan Doug Walker (a.k.a. Nostalgia Critic), stworzył nieduży filmik o kreskówkowym Goofym ze swojego najzabawniejszego okresu w późnych latach 40. i 50.
Moim zdaniem świetna robota. Może my zawsze wiedzieliśmy, że humor z tych shortów spokojnie dorównuje temu np. z Looney Tunes, ale nie dla wszystkich jest to takie oczywiste. Walory edukacyjne niezaprzeczalne. Miło, że podkreślił też rolę reżysera Jacka Kinney'ego, który dla ludzi spoza 'disneymaniackiego' grona jest postacią anonimową. Przypomniano również 'dorosłe' oraz kontrowersyjne dzisiaj żarty-perełki (pięknie kontrastujące z dzisiejszą politpoprawnością).

Polecam!
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Powrót do Postacie