Ulubiona postać/postacie

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Postprzez Mateusssz » Pt cze 27, 2008 8:29 pm

Fergus napisał(a):A tak do tematu, to moją ulubioną postacią jest Donald. Ale w komiksach Rosy czasem działają mi na nerwy siostrzeńcy... po prostu w wiekszości jego komiksów (nie mówię, że we wszystkich) są tacy zbyt... grzeczni, idealni i (to zabrzmi troche dziwnie)... zbyt mądrzy, często mądrzejsi od Donalda, lub nawet Sknerusa :? (i nie chodzi mi o momenty w których czytają Poradnik Młodego Skauta)

Mi też Donald bardzo podskoczył w górę. A co do HDL - naczytają się tyle Poradnika to coś muszą zapamiętać ;)
Moja lista:
1. Donald (szczególnie w komiksach Barksa)
2. Sknerus
3. Diodak (szczególnie w komiksach Rosy)
4. Siostrzeńcy
5. Goofy[/b]
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz
GG: 11346401

Postprzez Spooky » Cz lip 03, 2008 11:35 am

Zdecydowanie Sknerus. Rysownicy i scenarzyści rysują super komiksy o jego przygodach (zwłaszcza Don Rosa).
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Mój Top

Postprzez goofy » Śr gru 17, 2008 4:06 pm

Mój Top:

Myszogrodzki:

1. Fantomen
2. Miki
3. O'Hara
A na końcu Goofy

Kaczogrodzki:
1. $knerus
2. Superkwęk
3. KAWA
4. Siostrzeńcy
A na końcu Bracia Be :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Lubię komiksy z Myszogrodu!
Zaraz! Co ja gadam?
goofy

Re: Ulubiona postać/postacie

Postprzez Kwalutek Kwaczak » Śr sty 07, 2009 4:16 pm

Mój top:
Kaczogrodzki:
1.Donald
2.Sknerus
3.Siostrzeńcy
4.Goguś
5.Diodak
6.Daisy
7.Jones(w komiksach Barksa)
8.Magika De Czar
9.Bracia Be
10.Babcia Kaczka
Myszogrodzki:
1.Miki i Goofy(nie wiem którą postać bardziej lubię)
3.Horacy(szczególnie gdy rywalizuje z Mikim)
4.Minnie
5.Klarabella
"Oszczędnością i pracą kaczki się bogacą"
Kwalutek Kwaczak

Re: moja ulubiona postać ze świata kaczora donalda

Postprzez ferdi » Wt sie 16, 2011 3:27 pm

mojm skromnym zdańem najlepszą postacią ze swiata kaczora donalda jest wujek sknerus :scrooge:

Taki temat już istniał, do tego był zły dział. Post pierwszy skasowałem, drugi przeniosłem tutaj. Na przyszłość lepiej sprawdzaj. Proponuje też pisać bardziej rozwinięte wypowiedzi - dop. Pahan
ferdi

Imię: michał
GG: 0

Postprzez cziksel » Śr sie 31, 2011 1:37 pm

jak dla mnie to zawsz będzie tak:
1.Sknerus
2. Magika
3. Harpagon
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Postprzez Angus McKwacz » Pt lis 18, 2011 5:49 pm

Moja top-lista postaci:
1. Sknerus McKwacz :scrooge:
2. Kaczor Donald :donald:
3. Hyzio,Dyzio,Zyzio :)
4. Magika de Czar
5. Diodak
Angus McKwacz

Re:

Postprzez kuperkowo » So lis 14, 2015 4:11 pm

Kaczogród:

1. Sknerus Mckwacz (za komiksy Barksa i Rosy, za to że choć bywało rożnie nie zatracił ideałów młodości, za pracowitość, skąpstwo, za upór i wytrwałość w dążeniu do celu i za nie poddawanie się , za stałość przekonań,za to że ,,bez pracy nie ma kołaczy'' Od zawsze był dla mnie wzorem, chciałem być takim jak on)
2. Kaczor Donald - postać uniwersalna, bardzo łatwo się z nią utożsamić, jest ,,każdym z nas'' , za pech i za ,,szkrzeczący'' głos w kresówkach
3. Hyzio,Dyzio i Zyzio (za tenpagery Barksa) także jako Młodzi Skauci
4. Dziobas (za jego dialogi z Donaldem, za absurd)
5.Granit Forsant
6. Magika De Czar
7. Jones (trochę zapomniany, a szkoda)
8.Neolita (jak wyżej)

Myszogród:

1.Goofy (od zawsze poprawiał mnie humor swoim ,,specyficznym'' sposobem postępowania i ,,specyficzną mądrością'' , a kreskówki w nim w roli głównej ,,Miodzio'' :) Od zawsze mój ulubiony kumpel Mikiego)
2. Franc Mauer, Aspirant Glina, Komisarz O'Hara czyli ,,myszogrodzka drogówka'' :) (zawsze bardzo lubiłem ich przygody, nierozgarnięcie Gliny i Maura. Po za tym ja ogólnie przepadam za komiksami/książkami kryminalnymi i detektywistycznymi)
3. Fantomen (najinteligetniejszy szwarccharakterh w komiksach, jego skomplikowane i wysublimowane plany zawsze czyta się z zapartym tchem. Najlepiej w wersji w czarnej pelerynie, bez pokazywania twarzy. Lubię też fakt, że mimo, że jest ,,czarnym charakterem'' brzydzi się widokiem śmierci i lubię nawet jak wyjawia Mikiemu cały swój plan co potem działa na jego niekorzyść. Bardzo lubię komiks jak zwabia Mikiego do jakiegoś wieżowca i wymyśla różne pułapki i ciągle mówi Mikiemu jak z nich ma wyjść a na końcu nie chcę patrzyć na ostateczny koniec swojego nemezis i przez plan lega w gruzach)
4. Myszka Miki (myszona w czerwonych portkach nie mogło zabraknąć w zestawieniu)

Mateusssz napisał(a):2. Siostrzeńcy - za Dona (Dzień z życia wagarowiczów(co prawda ja też czasami nie lubię, jak są pyskatymi leniami, ale ten komiks - CUDO))

Może będę odosobniony w swoich osądzie, ale zawsze uważałem ,,Dzień z życia wagarowicza'' za taki sobie komiks. Innymi słowy - jeden z mniej udanych Dona Rosy (jeśli w ogóle można tak to określić).
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Poprzednia strona

Powrót do Postacie