Ulubiona postać/postacie

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Ulubiona postać/postacie

Postprzez Młody Skaut » Pn kwi 03, 2006 6:15 pm

Pytanie jak w temacie :D. U mnie w czołówce są Sknerus, Donald i siostrzeńcy.
"Pecunia non olet" - "Pieniądze nie śmierdzą"
"Divide et impera" - "Dziel i rządź"
Młody Skaut
Generalny naddrużynowy

Re: Ulubiona postać/postacie

Postprzez Hyzio » Pn kwi 03, 2006 7:08 pm

Młody Skaut napisał(a):Pytanie jak w temacie :D. U mnie w czołówce są Sknerus, Donald i siostrzeńcy.

Mój top:

1. HD&Z
2. $kneru$ (We włoskich komiksach SK)
3. Donald
4. Kaczencja
5. Diodak
6. Kwak O'Key
7. Daisy
8. Minima
9. Magika
10. Harpagon
11. KM&F
12. Goguś
13. Bogarto
14. Bracia BE
15. Dziobas

Myszogród:

1. Miki
2. Goofy
3. Mordek i Ferdek
4. Horacy
5. Klarabella
6. Minnie
7. Bysio
Ostatnio edytowano Śr wrz 13, 2006 8:33 am przez Hyzio, łącznie edytowano 2 razy
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

GG: 0

Postprzez Fergus » Pn kwi 03, 2006 7:39 pm

Mój:

1. Donald
2. Sknerus
3. HD&Z
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Re: Ulubiona postać/postacie

Postprzez Młody Skaut » Pn kwi 03, 2006 8:21 pm

Hyzio napisał(a):PS : Tak pozatym fajny twój nowy avatar :roll:

Dzięki :D. Twój avatar stał się bardzo podobny do mojego więc zmieniłem mój na inny.
"Pecunia non olet" - "Pieniądze nie śmierdzą"
"Divide et impera" - "Dziel i rządź"
Młody Skaut
Generalny naddrużynowy

Postprzez Arturro » Wt kwi 04, 2006 1:52 pm

Moja trójka:

1. Sknerus (głównie dzięki komiksom Dona Rosy)
2. H, D & Z
3. Donald
Arturro

Imię: Artur

Postprzez Pahan » Śr kwi 05, 2006 11:38 am

1. Donald
2. Sknerus
3. Goofy
4. Siostrzeńcy
5. Myszka Miki
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Angus » Pn cze 05, 2006 6:05 pm

1. Sknerus
2. Donald
3. Dziobas
Angus
Stróż Kaczogrodu

Postprzez Sknerus Mckwacz » Pt cze 09, 2006 5:39 pm

0.Sknerus
1. Sknerus
2.Diodak
3. Donald

Wiem, że to zamach, ale w wielu komiksach Donald wydaje się jakby to powiedzieć, płytki. Taki sobie facecik od rozbawiania ludzkości. A Sknerus dzięki komiksom Dona Rosy wręcz przeciwnie. I to jest dla mnie ważne.
Sknerus Mckwacz
Sowizdrzał

Imię: Przemek
GG: 4828934

Postprzez Maciek! » Pt cze 09, 2006 6:57 pm

Co do opinii przedmówcy... Coś w tym jest. Charakter Donalda jest dosyć uniwersalny... Nie wiem jak to określić...
Każdy scenarzysta przedstawia go na swój sposób. Raz ma stałą pracę raz nie. Raz lubi słuchać muzyki, raz jej nie znosi. Raz jest dobry w gotowaniu, raz jego omlety smakują jak coś wyciągniętego ze śmietnika. Raz lubi rozwiązywać swoje problemy siłowo, raz woli używać rozumu. Raz jest przesądny i wierzy w magie, raz uważa że to wszystko głupota (Jakaś amnezja po wszystkich przejściach z Magiką?)
Czyni go to postacią którą da się dopasować do każdej sytuacji a jednak pozostaje tym samym poczciwym Donaldem. Daje to więc scenarzystą nie ograniczone możliwości.
Lekko gorzej ze Sknerusem. W przeciwieństwie do Donalda ma on bardziej określoną osobowość, miejsce zamieszkania, zawód, upodobania a nawet biografię. Ktoś nie może od tak sobie zrobić fabuły np. "Sknerus zostaje Listonoszem". Najpierw musi mieć pretekst dla którego najbogatszy Kaczor na świecie musiał rozpocząć taką a nie inną karierę.
Podobnie jest z Diodakiem który także ma bardziej konkretne zajęcia i umiejętności. Donald gdyby musiał by (np.) zdjąć latawiec z drzewa, możliwości były by rozmaite. Mógłby się wdrapywać, rzucać kamieniami aż spadnie... A Diodak w minutę by skonstruował "Ściągacz Latawców 2000" czy jakiś inny wynalazek.
Z kolei Goguś (którego charakter jest różnie manipulowany) ma tą ograniczającą go cechę jaką jest jego szczęście i za każdym razem gdy podejmuje się jakiegoś wyzwania scenarzysta musi wymyślić jakieś rozwiązanie dzięki któremu jego fart pomorze mu w ten lub inny sposób wyjść z danej sytuacji.
Tak więc Donald nie ma w sobie nic niezwykłego co czyni go "zwykłym szarym (białym) Kaczorem" i łatwo się jest z nim ludziom utożsamić...

Jeszce dodam że siostrzeńcami Bardzo różnie bywa. Raz są wzorowymi aniołkamki i (przepraszam za określenie) kujonami a raz są uosobieniem anarchii i nieposłuszeństwa. Raz chcą pomóc Donaldowi, raz robią mu na złość... Raz (zwłaszcza u Rosy) mają fioła na punkcie edukacji i uczenia się, raz olewają szkołę i zrywają się by iść do salonu gier albo czegoś takiego…

Dobra! Rozgadałem się a teraz wytypuję swoją ulubioną postać... Jest to dosyć trudne...
O ile rozumiem pytanie tyczy się naszych ukochanych mieszkańców Kaczogrodu? Dobrze… No cóż… Jasne że Donald!
Właściwie to trochę inna kategoria niż pozostali gdyż to ikonowa postać Disneya której trudno nie kochać… Jakby to ująć? Donald jest „poza” konkurencją.
Z pozostałych postaci (po długim namyśle) :
Na pierwszym miejscu Sknerus! Głównie za to jak pokazał go Don Rosa. Historia małego biednego, lecz optymistycznego kaczorka który chce pomóc swojej rodzinie i po serii przejść i przygód staje się w końcu chciwym, bezwzględnym i izolującym się od reszty świata starcem... Ta historia bije na głowę „orginy” Batmana czy DareDevila… Lubię także jego „ekscentryczność” ukazaną w Włoskich komiksach. Jak choćby tych Romano Scarpy, gdzie Sknerus zakuwa się w łańcuchy za karę bo kupił bezwartościową firmę. Był taki (genialny swoją droga) komiks w którym Sknerus próbował desperacko ukryć pieniądze przed nadchodzącymi poborcami podatkowymi i chciał ich nabrać że zbankrutował i nie ma ani grosz… Ogólnie gagi o jego „skąpości” bywają przekomiczne…
Na drugim Magika. Lubię czarną magię i te sprawy. Przede wszystkim Magika jest także świetna jako czarny charakter. To jedna z tych postaci która jest fajna, bo jest zła. Powiem tak : Gdybym miał szanse zrobić własny komiks o kaczkach, to był by o Magice.
Na trzecim miejscu : Goguś! Głównie lubię go we włoskich komiksach (Gigantach) i w „Kaczych Opowieściach” (no dobra, był tylko w dwóch odcinkach ale i tak wypadł tam ekstra). Ogólnie fajna postać Nic dodać nic ująć.
Na czwartym miejscu : Bracia Be! Głównie lubię ich za te dialogi między sobą lub z dziadkiem…
A na piątym miejscu cała reszta.
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez LKM » So cze 10, 2006 1:22 pm

I jak tu się nie zgodzic.
A u mnie na pierwszym miejscu jest Donald chyba nie musze muwic dlaczego. Inni zrobili już to za mnie.
na drugim miejscu jest Sknerus
3 przypada siostrzeńcom.
4. Braciom Be
5 Diodak
A pozostali są na 6 miejsu :wink:
LKM
Matik

Postprzez Maciek! » So cze 10, 2006 1:58 pm

Diodaka zawsze lubiłem i uwarzałem go za jedną z najwarzniejszych postaci w "Komiksowym świecie Kaczek"... Tyle że jakoś gdy myślę o swoich ulubionych postaciach jakoś nigdy mi się nie nasuwa na myśl...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Angus » N cze 11, 2006 3:23 pm

Jeśli chodzi o charaktery Donalda i siostrzeńców, to nie podobają mi się ich charaktery w większości nowych komiksów( no może w większości to nie ale w wielu). Donald jest strasznie nerwowym gościem ( np. historyjka z Giganta w której ludzie zaczęli naśladować tą jego złość, co stało się w krótkim czasie niejaką marką, a jakiś tam agent Donalda czerpał z tego korzyści finansowe). Co do siostrzeńców to nie podoba mi się ich wizerunek jako leniwych, kujonów inaczej. Dla mnie oni zawsze byli kimś, kto ostrzegał Donalda przed konsekwencjami jego pomysłów, nieraz ratowali Donalda z tarapatów( np. komiks Barksa w którym Donald został strażnikiem na jakimś zakuprzu i jakiś facet nielegalnie przekroczył granicę). Muślę żę najlepiej charaktery Donalda i siostrzeńców oddają komiksy Barksa i te włoskie.
Angus
Stróż Kaczogrodu

Postprzez Fergus » So cze 17, 2006 2:38 pm

To chyba właśnie Barks wykreował u nich postać takich "pomocników" Donalda, przypomnijmy, że w pierwszych kreskówkach Hyzio Dyzio i Zyzio są strasznie nieznośni, i wcale nie ułatwiają życia nikomu.

Ja też nienawidzę, kiedy siostrzeńcy są takimi "pyskatymi leniami", co rzeczywiście czasem zdaża się w nowych komiksach. Po przeczytaniu takiej historyjki, żeby poprawić sobie wizerunek o nich czytam właśnie 10-pagery Carla Barksa.
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Śliski Kręt » Wt sie 01, 2006 7:04 pm

Oczywiście:
1.Sknerus
.....
długo długo nic
sistrzeńcy
Donald
i cała reszta
Śliski Kręt