Czarny Piotruś

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Czarny Piotruś

Postprzez Hyzio » So mar 25, 2006 8:30 pm

Chyba każdy wie co to za postac. :) . Ogólnie mnie jakoś specjanie się nigdy nie podobał ale może byc. ;)
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

GG: 0

Postprzez Maciek! » So mar 25, 2006 8:45 pm

Jako arcy-wróg Myszki Miki może być, ale wolę go takiego jakim był w "Goofy i inni" czy "Goofy na wakacjach"...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Pahan » N mar 26, 2006 9:39 am

Ja chyba też (o dziwo) wole go jako sąsiada Goofy'ego :)
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Meriones Minor » Pt kwi 21, 2006 7:49 pm

http://www.cbarks.dk/themodels.htm

Popatrzcie na sam dół...
TO ON JEST KOTEM? Myślałam, że to pies, albo wilk?
"Cały świat będzie ci nieprzyjazny, Książę o Tysiącu Wrogów, i ktokolwiek cię schwyta, zabije cię"
~Richard Adams, "Wodnikowe Wzgórze"
Meriones Minor

Imię: Marta
GG: 2200395

Postprzez Maciek! » Pt kwi 21, 2006 9:14 pm

Także pewien okres wydawało mi się że on jest psem... No ale faktycznie kot bardziej pasuje bo to uzasadnia jego antypatię z Mikim...
W najstarszych komiksach (i chyba także w kreskówkach) nie miał jednej nogi i była ona drewniana. Później miał już zwykłą.
Maciek!
Dr Moderator

Re: Czarny Piotruś

Postprzez KamilSz96 » So sie 14, 2010 4:41 pm

A co myślicie o tym komiksie? Bo ja mam mieszane uczucia. Z jednej strony ciekawy, a z drugiej taki trochę bezsensu.
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez maniakdonald » Pn sie 16, 2010 9:51 am

KamilSz96 napisał(a):A co myślicie o tym komiksie? Bo ja mam mieszane uczucia. Z jednej strony ciekawy, a z drugiej taki trochę bezsensu.

Ten komiks niejest bez sensu.Ten komiks jest bardzo dobry.Tylko po prostu trzeba go zrozumiec...eh...
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Imię: Juliusz
GG: 10884073

Postprzez KamilSz96 » Pn sie 16, 2010 12:15 pm

No wiem nie umiałem tego dobrze sformułować :D
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez Gęgul » Wt sie 17, 2010 6:22 pm

Piotruś to postać o dosyć dziwnym charakterze. Potrafi być bezwzględny i uparty w swoim planie (patrz: Przygoda na granicy, Podaj cegłę), czasami jednak ukrywa swoje słabostki i potrafi komuś nawet pomóc (ale i tak nie rezygnuje z planu) (patrz: Wyburzymy stary dom, Nasza klasa. Ja wolę go w tej drugiej wersji, chociaż czasem te jego podłe zamiary bywają w pewnym sensie... sympatyczne :).
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Angus McKwacz » Pt lis 19, 2010 6:10 pm

mi podobają się komiksy z piotrusiem a zwłaszcza te autorstwa Cavazzana
Angus McKwacz

Postprzez kuperkowo » N cze 21, 2015 7:54 pm

Nie wiem czy was też denerwuje pewien schemat, który wpadają niektóre komiksy z Piotrusiem a mianowicie: Piotruś niby przeszedł na stronę sprawiedliwości, stał się dobry, porzucił swoje dotychczasowe życie, zaczął uczciwą działalność, którą jak się wydaje się prowadzi uczciwie, wszyscy mu wierzą , że porzucił złodziejski proceder. Wszyscy oprócz Mikiego! . Ten mu oczywiście nie ufa, nie wierzy w jego poprawę, na każdy kroku go kontroluje, śledzi, obserwuje. Na początku nikt mu nie wierzy i wszyscy uważają, że jest przewrażliwiony i przesadza, ale na końcu okazuje się, że i tak ma rację, Piotruś pod przykrywką legalnej działalności kuje jakiś przekręt czy kradzież i Piotruś nie może być nigdy dobry i zawsze pozostaje złodziejem.

Moim zdaniem to trochę pójście na łatwiznę dla scenarzysty bo ani to ciekawe ani nowatorskie. Rozumiem, że chcą żeby Piotruś pozostał zły ale zbytnio szufladkują i uogólniają tą postać moim zdaniem.

Żeby posłużyć się przykładem wymieniony przeze mnie schemat występuję choćby w komiksie Lalki nieduże z Giganta Poleca 160. Osobiście nie lubię tego typu komiksów.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Powrót do Postacie