Dziobas

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Dziobas

Postprzez Hyzio » Wt mar 14, 2006 1:15 pm

Co sądzicie o Dziobasie - najbardziej wnerwiającym kaczorze w Kaczogrodzie.
Ja twierdzę że jest Ok ale nie przerasta postaci takich jak Donald czy Sknerus. :P
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

GG: 0

Postprzez Fergus » Wt mar 14, 2006 2:10 pm

Ja tam lubię Dziobasa nie które historyjki są fajne, ale niektóre beznadziejne.

A tak na marginesie kto stworzył jego postać ??
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez esio » Wt mar 14, 2006 2:36 pm

Dziobasa stworzył Al Hubbard (nie jestem pewny pisowni). Lubię go jako postać, ale większość komiksów z nim jest kiepska.
esio

Postprzez Pahan » Wt mar 14, 2006 3:04 pm

Nie wiedziałem że stworzył go Hubbard. Myslałem że to włoski wytwór... :?
Ale jednak żeby rozwiać wątpliwości: http://coa.inducks.org/story.php/x/S+64008//_
Chociaż scenariusz został napisany przez Dicka Kinneya (może to był jego pomysł?)

Wnioskujemy: (wg inducka)

Imię org: Fethry Duck
Imię pl: Dziobas
Twórca: Al Hubbard
Narodziny: 1964

Najwięcej razy występował razem z Donaldem (4490 razy)
Następnie ze Sknerusem (2539 razy)
Trecie miejsce Daisy (993 razy)
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Arcer » Wt mar 14, 2006 3:45 pm

Pahan napisał(a):Nie wiedziałem że stworzył go Hubbard. Myslałem że to włoski wytwór... :? Ale jednak żeby rozwiać wątpliwości: http://coa.inducks.org/story.php/x/S+64008//_
Chociaż scenariusz został napisany przez Dicka Kinneya (może to był jego pomysł?)
Imię org: Fethry Duck
Imię pl: Dziobas
Twórca: Al Hubbard
Narodziny: 1964

Może się on mylić z wymysłem Romano Scarpy - Kaczorem Sgrizzo - "najbardziej zwariowanym kaczorem świata", który powstał mniej więcej w tym samym okresie (dwa równoległe projekty). Było o tym co nieco we wstępie do komiksu "Okręt widmo" ("Paperino e la legenda dello Scozzese Volante") z "Kaczogrodu", z tomu Scarpy. Ale tam było napisane, że Al Hubbard złożył propozycje stworzenia właśnie takiej postaci.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Młody Skaut » Wt mar 14, 2006 5:55 pm

A czym właściwie różni się Sgrizzo od Dziobasa, nie licząc ubioru ?
"Pecunia non olet" - "Pieniądze nie śmierdzą"
"Divide et impera" - "Dziel i rządź"
Młody Skaut
Generalny naddrużynowy

Postprzez Maciek! » Wt mar 14, 2006 6:12 pm

Jaka jest różnica między tymi dwoma? Mch.... Gdyby Dziobas miał naprawić kuchenkę, spalił by dom. Gdyby Sgrizzo miał naprawić kuchenkę, w miejscu Kaczogrodu była by wielka dziura!

A tak serio, to Sgrizzo jest jak Dziobas tylko bardziej mch… niezrównoważony i energiczny… Będę delikatny : On powinien być izolowany od społeczeństwa. Ba! Mam pierwszy komiks Romano Scarpy w którym Sgrizzo debiutuje (byłem we Włoszech to sobie kupiłem. Nie rozumiem ani słowa ale są obrazki :wink: ) i zaczyna się od tego że (o ile dobrze zrozumiałem) po kuracji Sgrizzo zostaje wypuszczony z „zakładu” dla obłąkanych, co postanawia uczcić wypiciem butelki atramentu…

Krótko mówiąc Dziobas to przy nim normalny facet, który miewa odczasu, do czasu jakiś dziwaczny pomysł, wszystko robi po swojemu a jak go poprosisz by naprawił ci zlew, lepiej zacznij budować arkę...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez tapir » Wt sty 09, 2007 7:25 pm

Może ta informacja będzie troche bezurzyteczna, ale zauważyłam, że oprócz tej całej masy komiksów w których Dziobas denerwuje Donalda, jest kilka takich w których naturalnie współpracują i razem bronią się przed atakami Sknerusa. Osobiście bardzo je lubie, ale to może wydać się bezużyteczne, bo nie jestem wstanie podać tytułu żadnego takiego komiksu. :(
tapir

Re:

Postprzez dziobas duckers » Pt lip 02, 2010 5:21 pm

tapir napisał(a):Może ta informacja będzie troche bezurzyteczna, ale zauważyłam, że oprócz tej całej masy komiksów w których Dziobas denerwuje Donalda, jest kilka takich w których naturalnie współpracują i razem bronią się przed atakami Sknerusa. Osobiście bardzo je lubie, ale to może wydać się bezużyteczne, bo nie jestem wstanie podać tytułu żadnego takiego komiksu. :(

Takich komiksów było całkiem sporo jeden z nich to Kaczki dziennikarskie Ferrarisa.
http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+2720-5
dziobas duckers

Imię: Grzesiek

Re: Dziobas

Postprzez KamilSz96 » Śr lip 14, 2010 4:30 pm

Ojciec Dziobasa Eider "Kupermajczak" Kaczor. Matka Dziobasa Dzióbella Oczko
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez kaczorfanka » Pn lip 26, 2010 12:16 pm

Według mnie Dziobas ma swoje dziwactwa ale i urok.Komiksy z nim nie zawsze są świetne ale czasami zdarza się jakiś śmieszny.Dziobasa najbardziej lubię oglądać(i czytać oczywiście :D ) w komiksach z KAWA czyli Kaczogrodzką Agęcją Wywiadowczych Asów w której Donald i Dziobas są tajnymi agentami.
kaczorfanka

Imię: Agata

Postprzez Angus McKwacz » Pt lis 19, 2010 5:42 pm

Wiecie może czy jest jakiś komiks autorstwa Dona Rosy w którym jest Dziobas ?
Angus McKwacz

Postprzez Gęgul » So lis 20, 2010 11:05 am

Nie ma takiego. Rosa użył Dziobasa tylko w Drzewie Genealogicznym KD, na prośbę Egmontu.
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez solariskuba » N paź 14, 2012 10:23 am

Czemu Dziobas prawie zawsze występuje tylko w komiksach 3-rzędowych (szczególnie ostatnio), a w 4-rzędowych bardzo mało?
solariskuba

Postprzez lamero » N paź 14, 2012 12:13 pm

Dlatego, że Dziobas jest postacią używaną właściwie tylko przez włoskich (lub ogólniej "gigantowych") rysowników, którzy w zdecydowanej większości rysują komiksy trzyrzędowe.
lamero

Następna strona

Powrót do Postacie