Fantomen!

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Re: Fantomen!

Postprzez Rybarota » Pt kwi 17, 2009 6:18 am

W niektórych komiksach fantomen jest w więzieniu... nadal w masce. To mnie denerwuje że złapali go i nie ściągnęli mu tej maski. Z tym zdradzaniem całego swojego planu też jest denerwujące. :?
Każde motto jest dobre w zależności od sytuacji.
Bo kto umarł, ten nie żyje...
Rybarota
Twarz Netii

GG: 0

Postprzez Parricida » So kwi 18, 2009 4:46 pm

Rybarota napisał(a):Z tym zdradzaniem całego swojego planu też jest denerwujące.

Yhym. Był nawet komiks pt. "Operacja Chaos" (czy jakoś tak) gdzie Fantomen zanim podporządkował sobię Myszkę Miki, zdradził mu cały swój plan. W ten sposób Miki go powstrzymał. Gdyby nie ten jeden szczegół, Fantomenowi zapewne by się powiodło. Ale cóż, bez tego nie było by komiksu.
Parricida

Postprzez Gęgul » Pt kwi 24, 2009 4:41 pm

No, wreszcie mamy Fantomena w Gigancie - dokładniej w numerze 6/09, sądząć po niemieckiej okładce. Owego wroga Mikiego nie było w piśmie już od półtorej roku!
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Parricida » Pt kwi 24, 2009 8:34 pm

No, wreszcie mamy Fantomena w Gigancie - dokładniej w numerze 6/09, sądząć po niemieckiej okładce. Owego wroga Mikiego nie było w piśmie już od półtorej roku!

6/09 ? czyli dopiero w czerwcu.. :(
A co do Fantomena w komiksach, to pamietam pojawił się on w "Kaczorze Donaldzie" nr. 1/09 gdzie to ucieka z sali sądowej i chowa się na statku w kartonowych pudłach... niezbyt ciekawe. A w gigancie ostatnio pojawił się bodajże w Tomie 83 w komiksie pt. Cienka sprawa.
Pamietam był jeszcze stosunkowo niedawno w MegaGiga "Mikołaj i jego przypadki" (tom 16) i w najnowszym MegaGiga "Miłość w czasach kryzysu" (tom 19) i ku mojemu zdziwieniu nie był on zakchany w myszce minnie. Jak to z nimi w końcu jest? W zagranicznych komiksach ją adoruje, a w polskich jedynie w MG "Tanie Dranie" :shock:
Parricida

Postprzez Gęgul » So kwi 25, 2009 5:25 am

Parricida napisał(a):W zagranicznych komiksach ją adoruje, a w polskich jedynie w MG "Tanie Dranie"

Jak już dokładniej komiks "Miłość i grzybobranie", w MG "Grzyby giganty" to reprint z DiS :D . Fantomen zakochał się w Wiedźmie Mim, a ten "epizod" to chyba był na jeden komiks...
Gęgul

Postprzez Parricida » N kwi 26, 2009 7:44 pm

Fantomen zakochał się w Wiedźmie Mim

W tego co widziałam na okładkach angielskich komisków to raczej ona w nim, bo Fantomen raczej przed nią uciekał.. Nie wiecie przypadkiem gdzie mogę znaleźć komiks online z Fantomenem i wiedźma Mim ? Język nie ma znaczenia.
Parricida

Postprzez goofy » N cze 14, 2009 9:12 am

Ja czytałem komiks, gdzie się zakochał w Minnie.
Lubię komiksy z Myszogrodu!
Zaraz! Co ja gadam?
goofy

Postprzez Gigant41 » So lip 04, 2009 8:33 pm

twarz fantomena można zobaczyć w mega giga 16 w złodzieja choinek
Obrazek
Gigant41
--==SHAB==--

Imię: Bartek
GG: 13608665

Postprzez Gęgul » N lip 05, 2009 7:32 am

To już było :D. Można zobaczyć także w Gigancie 6/93 "Berło czasu" i w Gigancie 6/97 "Komisarz mimo woli" :D

PS. Witamy na forum!
Gęgul

Postprzez Maciek! » Cz maja 06, 2010 10:52 pm

Polecam rzucić okiem na ten komiks Paula Murry :
http://disneycomics.free.fr/Mickey/Murr ... DC_284-08P
Jedna z wczesnych historii z Fantomenem.
Całość jest niewiele powyżej przeciętnej... aż do finału, który szczerze zaskoczył/powalił, bo co prawda wyjaśnienie prześmiewczo absurdalne ale strasznie fajny pomysł i rzuca nowe światło na te komiksy z „Fantomimem” (dobre alter-ego Fantomena z gigantów)...
Swoją drogą też ciekawe, że już w pierwszych komiksach unikali pokazywania twarzy Fantomena nawet kiedy ten jest w więzieniu...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez kaczorfanka » Wt lip 27, 2010 9:05 am

Bardzo lubię postać Fantomena nie tylko przez jego charakterystykę itd. ale i przez super komiksy z nim. Są dłuższe i wciągające.
kaczorfanka

Imię: Agata

Postprzez Angus McKwacz » Pt wrz 09, 2011 7:12 pm

Jest z nim naprawdę wiele dobrych komiksów, ale duża część jest dosyć marna.
Angus McKwacz

Postprzez solariskuba » N paź 14, 2012 10:04 am

Uwielbiam Fantomena, ale już dawno nie czytałem żadnego z nim. Jest tysiąc razy lepszy od Czarnego Piotrusia (on to jest zwykle nudny :D ) Najlepszy komiks z Fantomenem to chyba ten: http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL++116-AP
solariskuba

Postprzez Trojden » Pt sie 09, 2013 8:55 pm

Postać Fantomena zawsze mnie fascynowała. Jego twórcy na pewno inspirowali się profesorem Moriartym z "Sherlocka Holmesa" - to bardzo podobne postacie. Jeden i drugi to geniusz zła, potrafiący knuć skomplikowane spiski, mający dużą wiedzę chemiczną, fizyczną, psychologiczną, biologiczną i mechaniczną. Fantomen jest o wiele sprytniejszy od pozostałych komiksowych czarnych charakterów Disneya, takich jak Bracia Be, Czarny Piotruś, Sylwester itd. Osobiście najbardziej cenię te komiksy z Fantomenem, których autorami są Pat i Carol McGreal lub sam Pat McGreal (w ogóle tę parę autorów zawsze ceniłem najbardziej w KD). W dodatku Fantomen jest wrażliwy, i to zarówno na sztukę, jak i na cierpienie, dlatego osobiście nie robi krzywdy Mikiemu, tylko działa na odległość. Minusem tej postaci jest, jak już ktoś zauważył, "to, że w wielu historyjkach Miki jest uwięziony, Fantomen ujawnia mu swój plan, a Miki ucieka i przeszkadza mu".
Trojden

Postprzez Gal » Wt paź 01, 2013 4:36 pm

Z komiksów o myszach Fantomen jest moją ulubioną postacią. Lubię go, bo nie jest prostym bandytą jak Czarny Piotruś, ale jest naprawdę mądry i sprytny, budzi szacunek, a nie śmiech. Mój ulubiony komiks z Fantomenem to ,,Podwójny sekret Fantomena".
Gal

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Postacie