Sknerus McKwacz

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Re: Sknerus McKwacz

Postprzez KamilSz96 » Pt wrz 03, 2010 2:54 pm

Przed komiksem ostatnia podróż do dawson w Kaczogrodzie jest napisana przedmowa, a oto jej fragment "Co jest napisane na karteczce w bombonierce dla Złotki?" I tu moje pytanie: Co jest napisane na karteczce w bombonierce dla Złotki :?: :D
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil
GG: 0

Postprzez Angus McKwacz » So lis 06, 2010 10:38 pm

w sknerusie najbardziej podoba mi się jego odwaga i wytrwałość oraz jego ciekawe podróże :lol:
Angus McKwacz

Postprzez kaczofan33 » Pn gru 20, 2010 7:15 pm

Lubie charakter Sknerusa (chociaż czasami mnie wkacza) jest zabawny i często jest dla mnie inspiracją!?
kaczofan33

Imię: Tomek
GG: 23596328

Postprzez archie53 » Wt mar 08, 2011 6:58 pm

Bardzo lubię Sknerusa, jest to moja ulubiona postać kacza. Upodabniam się z nim. Świetny jest jego charakter. Szczególnie w ŻiCSMcK. Mistrzowska mimika, rozwaliło mnie jak Sknerus w "Synie Słońca" mówił Forsantowi i rodzinie że gotuje boczek. :lol: :D
Samodzielnie zepsute służy najlepiej.
archie53

Postprzez Adam0n » Cz mar 31, 2011 4:21 pm

Podoba mi się to jak spędził życie i zapracował na swój majątek. Komiks "Życie i czasy Sknerusa Mckwacza" jest moim ulubionym.
Adam0n

Imię: Adam

Postprzez McCzit » So kwi 16, 2011 5:16 pm

Sknerus jest typem kaczora, który zarzuca wszystkim nie umiejętność zarobienia w sposób uczciwy pieniędzy. Ciągłe powiększanie majątku opiera się na jego doświadczeniu zdobytym mn. w Klondike. I to właśnie jest w nim fascynujące. Dochodzi do tego jego specyficzny charakter :D
,,Itam! Przecież jadłem w zeszłym tygodniu! Regularne posiłki są dla mięczaków!''
McCzit

Postprzez archanix » Śr cze 22, 2011 6:19 pm

To nie do końca prawda. U Barks'a w "Kamieniu filozoficznym" Sknerus robi wszystko dla fortuny dopiero u Rosy jest to postać która dojrzała i widzi w pieniądzach coś więcej niż nominał.
archanix

Postprzez WDCmaniak » Śr cze 22, 2011 9:58 pm

archanix napisał(a):To nie do końca prawda. U Barks'a w "Kamieniu filozoficznym" Sknerus robi wszystko dla fortuny dopiero u Rosy jest to postać która dojrzała i widzi w pieniądzach coś więcej niż nominał.

:shock:
Przeczytaj "Only a Poor Old Man".
WDCmaniak

Postprzez Scarpomaniak » Cz cze 23, 2011 5:54 am

Żeby napisać opinię o dojrzałości Sknerusa w komiksach Barksa, a w komiksach Rosy, nie wystarczy przeczytać wszystkie komiksy Rosy i jeden długi Barksa, by w pełni dobrze wyrazić taką opinie należy przeczytać większość długich komiksów ze Sknerusem Barksa (tych najważniejszych).
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Gladstone » Pn lis 28, 2011 2:10 pm

W przyszłym roku będziemy obchodzić 65 rocznicę "urodzin" czy też "wyklucia się" Sknerusa. W grę wchodzą dwie daty: 22 lipca, data dostarczenia "Christmas on Bear Mountain" do wydawnictwa (tą datę obchodzono jako urodzinową w 1997 roku, kiedy świętowano w KD 50-lecie tej postaci) oraz grudzień, data publikacji. Niezależnie od wybranej daty, dobrze byłoby już teraz przeprowadzić burzę mózgów i zastanowić się w jaki sposób uczcić tę rocznicę (choć nie wiemy co, ani czy w ogóle coś przygotuje polska redakcja lub duńska centrala).

1. Doprowadzenie do wydania np. w którymś z numerów podwójnych Only A Poor Old Man (który w marcu będzie obchodził 60 rocznicę wydania) lub A Little Something Special (tematycznie bardzo dobrze pasuje), ewentualnie jakiegokolwiek dobrego, dłuższego, 4-rzędowego komiksu z McKwaczem.
2.Plakaty urodzinowe Rosy - skoro wydano je nawet w Bułgarii, czas również na nas. Może chociaż jeden z nich, jako pin-up (mało prawdopodobne) lub okładka.
3."Linia życia" - moglibyśmy przygotować 2 osie czasu: na jednej zebrać wydarzenia "z życia" McKwacza wyciągnięte z wszelkich możliwych komiksów (przede wszystkim Barks+Rosa), na drugiej rzeczywistą oś czasu tej postaci (daty wydania ważnych komiksów, zmian charakteru, pojawienia się charakterystycznych elementów itp.)
4. Mają wystartować te e-komiksy, więc może przeprowadzić przy okazji plebiscyt na najlepszy komiks ze Sknerusem? "Nominowane" historyjki można rozpowszechnić w e-wersji, do tego plebiscyt mógłby zachęcić do zakupu e-paczki z komiksami. Przeprowadzenie tego w całej Europie, we wszystkich krajach gdzie komiksy wydaje Egmont, byłoby ciekawe, później można wydać "zwycięzców" na papierze (we wszystkich krajach gdzie przeprowadzanoby plebiscyt albo w jednej, angielskiej wersji dla wszystkich - w tym pomyśle chodzi głównie o to wydrukowanie).

Jakieś inne pomysły? Może ktoś ma interesujący pomysł na okładkę lub rysunek związany z "rocznicą"?
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez Kwalutek » Pn lis 28, 2011 2:50 pm

Dobre pomysły ale uważam że mało możliwe do zrealizowani. Bardzo podoba mi się 4 punkt, ale wątpię aby coś takiego miało szansą być zrealizowane. Można zawsze spróbować i wysłać te propozycję do któregoś z redaktorów (chyba bardziej do Pana Rutke).

Wiadomo coś więcej na temat e-komiksów? Czytałem, że redaktor KD mówił o tym na MFK, ale nic więcej o tym nie wiem. Wiadomo od kiedy będą wydawane?
Kwalutek

Postprzez Angus McKwacz » Pn lis 28, 2011 3:35 pm

Bardzo dobre pomysły. Mi najbardziej się podoba punkt drugi. Chciałbym żeby zrobiono duży dwustronny plakat, choć to mało prawdopodobne. Okładka KD z plakatem Rosy jest już chyba bardziej realna :roll:
Angus McKwacz

Postprzez lamero » Śr gru 14, 2011 1:55 pm

Polecam obejrzenie tego przeglądu przez życie Sknerusa: http://www.youtube.com/watch?v=LCYGIEXo ... re=related

Być może nie jest to żadna nowość na tym forum, ale ja ten wspaniały filmik trafiłem dopiero wczoraj i jestem pod wielkim jego wrażeniem. W 1:50 aż mnie ciarki przechodzą, coś pięknego!
lamero

Postprzez Arcer » Cz gru 15, 2011 6:39 pm

Kompilacja ta chyba już była na forum, bo oglądałem ją po raz kolejny, ale nadal robi wrażenie. Ja mam inne momenty, które wywołują ciary :).
Arcer
el moderatoro

Postprzez panna_pollyanna » Śr lut 08, 2012 11:30 am

Moja ulubiona postać! Kocham jego teksty:)
panna_pollyanna

Imię: Pola

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Postacie