Dzwoneczek (ang: Tinker Bell)

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Dzwoneczek (ang: Tinker Bell)

Postprzez MoonArt » Cz gru 13, 2012 7:12 pm

Widzę że skoro tematu nie ma to zbyt wielu fanów owej postaci nie ma, ale czas aby powstał ;)

Cóż osobiście mogę powiedzieć o Dzwoneczku (ang: Tinker Bell)?
Zrodziła się blisko czasu przygotowania wiosny na stałym lądzie. Postać o krótkich, blond włosach oraz standardowej karnacji. Początkowo jej umysł nie mógł przyjąć tego do jakiej gildii została przydzielona. Nie dostrzegając tego miała wrodzony talent do majsterkowania, ale jak powiedziałem nie widziała tego i starała się zmienić swoje "przeznaczenie" poprzez zmianę swojego talentu. Próbowała zostać wróżką wodną, słoneczną i zwierzęcą (?) dzięki swoim przyjaciółką lecz wszystko okazało się na nic, a co gorsza została oszukana przez Vidie (wolę przez V :D) i przypadkowo zniszczyła wszelkie przygotowania do "szerzenia" wiosny.

Dalszą historię pozostawiam do rozkomentowania, aczkolwiek jeśli tak się nie stanie uzupełnię ją ;)
Przy okazji moja mała copy/pasta oryginalnej klatki z 4 części (uczę się rysować je ;))
http://img37.imageshack.us/img37/4695/12348928.jpg
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
MoonArt

Imię: Eryk
GG: 13217546

Re: Dzwoneczek (ang: Tinker Bell)

Postprzez izaulka » N mar 10, 2013 2:03 pm

Wydaje mi się, że Dzwoneczek z Piotrusia Pana i z serii o wróżkach to nie ta sama osoba. Starsza wersja (ta z I i II filmu o Piotrusiu) to zadziorna, zazdrosna dziewczyna, gotowa skrzywdzić swoją rywalkę. Pamiętam, jak kiedyś zbierałam magazyn "Wróżki" z komiksami i plakatami, teraz chyba nazywa się "Dzwoneczek". Oglądałam z 2 filmy z komputerowym "Dzwoneczkiem", ale wydaje mi się, że twórcy tych filmów zapomnieli, że ona miała zupełnie inny charakter. Moim zdaniem powinien powstać ostatni film z tej serii, w którym Dzwoneczek poznaje Piotrusia, zakochuje się w nim i ucieka od przyjaciół do Nibylandii. Wtedy byłoby połączenie serii o Wróżkach z Piotrusiem Panem. Ja jako pierwszy film oglądałam "Wielki Powrót", więc za czasów kupowania magazynu zorientowałam się, że coś jest nie tak z charakterem Dzwoneczka. Lubię obie wersje Cynki, ale chyba wiecie, którą uważam za zabawniejszą...
izaulka

Imię: Iza
GG: 0

Postprzez Zanetkaa » Pn lip 15, 2013 6:54 am

Ciekawa teoria, tinkerbell jest jedną z moich ulubionych postaci. Uwielbiam sposób w jaki ukazał ja disney, niesamowicie kobieca mała pinupka ;)
Zanetkaa

Postprzez maryty » Cz paź 31, 2013 11:12 pm

Zanetkaa napisał(a):Ciekawa teoria, tinkerbell jest jedną z moich ulubionych postaci. Uwielbiam sposób w jaki ukazał ja disney, niesamowicie kobieca mała pinupka ;)

co to znaczy pinupka ?
maryty

Postprzez DarleenEnchanted » Śr lis 06, 2013 7:29 pm

maryty napisał(a):
Zanetkaa napisał(a):Ciekawa teoria, tinkerbell jest jedną z moich ulubionych postaci. Uwielbiam sposób w jaki ukazał ja disney, niesamowicie kobieca mała pinupka ;)

co to znaczy pinupka ?

Pin-up to taki styl pochodzący z lat 50. Przedstawiał on piękne kobiety (zwane także pin up girls) ubrane w krótkie sukienki, skąpe stroje lub bieliznę. Pojawiały się głównie na plakatach, które mężczyźni przypinali na ścianach (stąd taka nazwa: pin-up: przypiąć).
DarleenEnchanted

Imię: Darla

Postprzez Mika » Śr lis 20, 2013 11:50 am

No i Dzwoneczek się doskonale wpisuje w ten styl, jest niby zadziorna, niby niedbała, a ma superobcisłą sukienkę, megakobiecą figurę, długie, wyeksponowane nogi, pantofelki z puszkiem jak z domowych scenek z pinupami...

Znam ją głównie z filmu o Piotrusiu Panie i nie wiem, jaka teraz jest we Wróżkach. O jakiej różnicy mowa?
Mika

Postprzez gamertr9 » Śr lis 20, 2013 2:35 pm

Charakteru i lekko wyglądu, dla mnie Dzwoneczek z Piotrusia a z reszty bajek to dwie inne postacie.
gamertr9

Powrót do Postacie