Czary Magiki De Czar

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Postprzez Maciek! » Śr gru 22, 2004 6:18 pm

Na jakiejś stronie kiedyś pisali że chcieli by Magika brzmiała jak Natasza z "Rocky i ŁośSuperktoś" (kto zna tą kreskówkę wie o czym mówię, fabularna wersja była nawet fajna)

Mi bardziej chodzi o to że jest taki... nie wiem jak to ująć... Gruby. Morze to nie właściwie określenie...

Tak czy kwak po prostu nie pasi.

Acha Magika pojawia się jeszcze na chwilę w "Till Nepwous do as a part" (zapomniałem jak to się piszę). Ona i jej kruk robią przysłowiowe "Cameo" na ślubie Sknerusa.
Swoją drogą to dziwne że zaprosił Magikę i Forsanta...

Ale tak jak mówiłem wdłg. mnie "Send in the Clones" jest pierwszy z Magiką bo jak wspominałem zaczyna się od sceny w której wyjaśnia kim jest i jaki jest jej cel i po co jej moneta. Również w tym odcinku jest ona (dziesięciocentówka) praktycznie nie strzeżona, tylko stoi sobie w Bibliotece.

To jak mnie poniosło to skomentuję każdy odcinek z Magiką :

„Nothing to Fear” - był spoko ale to takie zbędne intrygowanie… Naprawdę było by lepiej gdyby Magika pojawiła się tylko na końcu.

„Dime Enough for Luck” – Świetny. U mnie jest w TOP 5. Jedno mieszane uczucie mam do tego że najpierw Sknerus mówi Gogusiowi że moneta nie jest szczęśliwa i że to „Krew, Pot i Łzy” pomogły mu zostać bogatym. Ale jak tylko Magika dopada monetę, nawet gdy Sknerus tego nie zauważył interesy zaczęły iść w duł. Morze to przez ostatni rozdział „Życie i Czasy Sknerusa McKwacza”...
Również w „Send In the Clones” Magika mówi że chce monetę bo uczyni ją to najpotężniejszą czarownicą i przejmie władzę nad światem (więc Sknerus nie tylko ratuje swoje pierworodne, ale i świat) , tu mówi że moneta uczyni ją niewiarygodnie szczęśliwą i się szybko wzbogaci.

Także w „Dime Enough for Luck” urzywa różdzki, w innych odcinkach potrafi rzucać czary gołymi rękoma.

„Magica's Shadow War” – Mch… Wynika z niego że nawet gdy Magika trzyma monetę jej czary są potężniejsze.

„Duck to the Future” – No i wreszcie widzimy co się stanie gdy Magika zdobędzie monetę i jest to chyba druga najlepsza fabuła z Magiką (zaraz po „Send In the Clones”). Trochę dziwne że o ile w wcześniejszych odcinkach chciała ją „wtopić” w medalion, tu moneta jest po prostu włożona.

„Raiders of the Lost Harp” – Podoba mi się to że Magika ten jeden raz próbuje zdobyć coś innego I dziesięciocentówka nawet nie jest wspomniana. O ile jej siedziba była we wcześniejszych odcinkach na wyspie o tyle tu jest gdzieś w środku lasu…

„Magica's Magic Mirror” – Tu nie mam nic do skomentowania poza tym że był dobry…

„The Unbreakable Bin” – Na swój sposób to najbardziej ubogi odcinek z Magiką. No scena w której próbowała otworzyć Skarbiec była całkiem zabawna. Dodam że ten odcinek jest adaptacją komiksu Carla Barksa, tyle że dodali RoboKwaka.
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez kondzior » Śr gru 29, 2004 9:37 pm

nie oglądałem innych ale w Cieciu Ciecia głos jest świetnie podłożony
kondzior

Postprzez Quacky » So sty 08, 2005 8:13 pm

Maciek! napisał(a):Ale tak jak mówiłem wdłg. mnie "Send in the Clones" jest pierwszy z Magiką bo jak wspominałem zaczyna się od sceny w której wyjaśnia kim jest i jaki jest jej cel i po co jej moneta. Również w tym odcinku jest ona (dziesięciocentówka) praktycznie nie strzeżona, tylko stoi sobie w Bibliotece.

Nie strzeżona? Ale Sknerus przecież twierdził, że to nie była prawdziwa dziesięciocentówka (na końcu odcinku).

"Rocky i ŁośSuperktoś" (kto zna tą kreskówkę wie o czym mówię, fabularna wersja była nawet fajna

Ja ją znam po czesku i nawet kiedyś nagrywałem na wideo, ale ja bardziej lubię odcinki typu "Kacze Opowieści" - ja wiem ZNÓW o nich mówię. Ale byłby grzech o nich nie wspomnieć, racja Maćku? :lol:
Dulík: Zítra je první den školy. Deset měsíců budeme čučet na třídní zdi!
Kulík: Taková ztráta času, stejně toho víme víc než učitelé!
KD: W/WDC 169 A
Quacky

Postprzez Maciek! » N sty 09, 2005 1:23 pm

Daniel Madzia napisał(a):
Nie strzeżona? Ale Sknerus przecież twierdził, że to nie była prawdziwa dziesięciocentówka (na końcu odcinku).

A ja zrozumiałem że była ale Sknerus ją (Magikę) oszukał dając fałszywkę i mówiąc że ma prawdziwą... Trudno stwierdzić.

Ja ją znam po czesku i nawet kiedyś nagrywałem na wideo, ale ja bardziej lubię odcinki typu "Kacze Opowieści" - ja wiem ZNÓW o nich mówię. Ale byłby grzech o nich nie wspomnieć, racja Maćku? :lol:

Nie wybaczalny :lol:
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Quacky » N sty 09, 2005 4:43 pm

Maciek! napisał(a):A ja zrozumiałem że była ale Sknerus ją (Magikę) oszukał dając fałszywkę i mówiąc że ma prawdziwą... Trudno stwierdzić.

Oj, to sytuacja! :D No dobrze, prawdy się chyba nigdy nie dowiemy... (ale to zresztą nie ma znaczenia!)
Dulík: Zítra je první den školy. Deset měsíců budeme čučet na třídní zdi!
Kulík: Taková ztráta času, stejně toho víme víc než učitelé!
KD: W/WDC 169 A
Quacky

Postprzez sandrita » N lut 13, 2005 10:55 am

Ja tez bardzo milo wspominam Magike :D zieja byla bo miala obsesje na punkcie $$$ :D ;))
sandrita

Postprzez Avador » Cz lis 10, 2005 10:40 pm

Co powiecie na takie czary?

Obrazek
Avador

Postprzez Avador » Cz lis 10, 2005 10:42 pm

Magika DeCzar jest zdecydowanie fajna ale jej obraz we współecznym komiksie jest wypaczony - w Kaczych Opowieściach było się czego bać jak się miało 4 latka.
Avador

Postprzez Doniek » Cz lis 10, 2005 10:45 pm

Niechcę się unosić, bo obiecałem, że już nie będę. cóż mogę napisać. masz chyba drobne problemy ze sobą, ale niewnikam. Przemilcze to, wyzywając ciebie poza forum.
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

GG: 0

Postprzez Avador » Cz lis 10, 2005 10:48 pm

Ja wiem że ten animowany rysunek mógłby być lepszy ale czas mnie gonił
Avador

Postprzez Doniek » Pt lis 11, 2005 5:33 pm

Mateuszu weź zrób coś z tą animacją, bo ja chyba... zwariuję.
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Postprzez Hyzio » Pn lip 03, 2006 11:33 am

Według mnie Magika to najlepszy czarny charakter. Ostatnio szukam komiksów z jej siostrzenicą nie wiem czemu ale jakoś tak.

W KO dubbing Madzi jest taki se, ale zbyt ochrypły. :roll:
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

Postprzez Pahan » Śr sie 02, 2006 7:34 am

lis napisał(a):Według spisu "Send in the Clones" jest piątym odcinkiem z Magiką De Czar. Być może został stworzony jako pierwszy, ale tego chyba nigdy się nie dowiemy.

W spisie odcinków "DuckTales" na angielskiej wikipedii jest też numeracja "production order" i wg niej "Send in the Clones" jest pierwszym wyprodukowanycm odcinkiem serialu.
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Fergus » So lis 10, 2007 3:19 pm

Lubię Magikę, jako czarny charakter. Jako postać, która ma być czarnym charakterem bardziej podobają mi się Bracia Be. Jest wiele fajnych historyjek z Magiką (zwłaszcza te Dona Rosy, wiadomo "Pokręceni" i "Każda różdżka ma dwa końce" - świetne) komiksy Barksa, z Magiką te które mam, np. "Walentynka za dychę" (i kilka innych), też są bardzo dobre.
Bracia Be, są bardziej komiczni, jako postać lubię ich bardziej od Magiki, ale jako czarny charakter wolę Magikę :D

PS. Dodam, że odcinków "Kaczych Opowieści" z Magiką oglądałem tylko jeden "W cieniu cienia", online ech... może kiedyś puszczą je, nie tylko na "Mini Mini".
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez mcrr » So lis 10, 2007 4:18 pm

Ja nawet lubię postać Magiki. Szczególnie w wykonaniu Dona Rosy i Stefano Intini. Ale są też oropnie nudne komiksy z nią. Nie lubię komików z Magiką gdzie ona jest w roli głównej. To znaczy tylko ona i ten jej Edgar. A komiks w którym Magika zmieniła grawitację Donalda i Sknerusa (Dona Rosy) był wydany w Polsce?
Jak by nie było jest bardzo miło:D
mcrr

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Postacie