Hiawata

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Hiawata

Postprzez Gęgul » Śr lis 11, 2009 8:19 pm

Wiem, co powiecie ;) Kolejna zapchajdziura (patrz Wiedźma Mim).

Spis komiksów z nim w Polsce.

Lecz postać w swoim istnieniu ciekawa. Starsza od Siostrzeńców czy Sknerusa, teraz coś zapomniana (ostatnie jej tchnienie w Polsce to "W krainie wielkich jezior", w nim Hyzio, Dyzio i Zyzio mówią
Indianie wielkości Hiawaty
.

Ja oceniam postać na dostateczny, bo gorszy jest Dziobas w niektórych włoskich komiksach (już się boję tego pierwszego z nim :D)

Dobra teraz wasze najprawdopodobniej negatywne, ale nie wnikam ;) oceny.
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor
GG: 0

Re: Hiawata

Postprzez Mateusssz » Śr lis 11, 2009 8:23 pm

Hiawatha mógłby "iść spać". Nudna, nieistotna postać. Ot co. Przyszedł, napisał, nacisnął "wyślij".
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez Scarpomaniak » Cz lis 12, 2009 6:43 am

Gęgul napisał(a):Gorszy jest Dziobas w niektórych włoskich komiksach (już się boję tego pierwszego z nim :D)

Sam czytałem (i przetłumaczyłem, chętnym mogę wysłąć) i muszę przyznać, że jego pierwszy komiks jest naprawdę dobry!

Co do Hiawathy nigdy nie czytałem z nim komiksów!
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Sknerus kontra » Cz lis 12, 2009 8:49 am

I nic nie tracisz Scarpomaniaku.
Hiawata to naprawdę beznadziejna postać... :o
Grrr Z=Y Y=Z
Sknerus kontra
Dobry Pan ze Skarbca

Imię: hdiueqftywduhfwhyf

Postprzez Rybarota » Cz lis 12, 2009 11:44 am

Jak widziałem z nim komiks w KD to nie czytałem nawet. Jeszcze te jego kolory. Rzygać mi się chce jak widzę żarówa niebieski i różowy razem.
Każde motto jest dobre w zależności od sytuacji.
Bo kto umarł, ten nie żyje...
Rybarota
Twarz Netii

Postprzez maniakdonald » Cz lis 12, 2009 11:57 am

Ja czytam komiksy z nim ale kazdy ocenilbym na 1/10. Nudne i denne.
Gęgul napisał(a):Wiem, co powiecie ;) Kolejna zapchajdziura (patrz Wiedźma Mim).

Dobre slowa.Cha,cha. :D
Mateusssz napisał(a):Hiawatha mógłby "iść spać". Nudna, nieistotna postać. Ot co. Przyszedł, napisał, nacisnął "wyślij".

Ten kto wymyslil tego Hiawate moglby juz nie wymyslac,wiadomo ze nie odnioslby sukcesu.Kazdy scenariusz jest denny bo o niczym waznym nie jest.A Kaczor Donald to przyjnajmniej ma sens. :donald:
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Imię: Juliusz
GG: 10884073

Postprzez Yua » Pt lis 13, 2009 3:56 pm

Tego małego grzybka to ja również nie lubię, strasznie nudny jest. A komiksy strasznie głupie są, czytałam dwa, w których wódz wioski zagania do pracy jakichś rozbójników i tyle.
Niewypał po prostu :mike:
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez WDCmaniak » Pt lis 13, 2009 5:12 pm

Mial byc zastepstwem dla niedzielnych paskow z Silly Symphonies, Karpowie, ktorzy tworzyli te paski chcieli pewnie utrzymac nute SS, a jako ze postac byla pozniej malo wykorzystywana, scenarzysci z Egmontu pozwollili sobie na wykorzystanie go w krotkich gagowcach z niklym sensem. Gdyby takie 6 pagerki byly skondensowane do 1 byloby zapewne lepiej.
WDCmaniak

Postprzez KamilSz96 » Pt sie 06, 2010 9:57 am

Tacy są ludzie wymyślają Hiawatę i robią z nim beznadziejne komiksy,a np. Hortensje to uśmiercili :evil:
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez Pahan » Pt sie 06, 2010 3:00 pm

Z tym, że Hiawatha to bardzo stara postać, która zadebiutowała na wielkim ekranie w latach 30., a Hortensja McKwacz to postać wymyślona znacznie później (przez Barksa), a używana chyba tylko przez jednego twórcę (Rosę, oczywiście). O żadnym uśmiercaniu nie ma w tym przypadku mowy.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Scarpomaniak » Pt sie 06, 2010 3:18 pm

Chociaż Glaudiusza uśmiercili (w komiksach Egmontu), a to jest dość znana postać, ponieważ w Polsce występuje one i w komiksach włoskich, i amerykańskich. Ale ostatnio Egmont opublikował jeden komiks z Glaudiuszem: Wiener Schnitzel Woes, gdzie nawet jest głównym bohaterem.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Gladstone » So sie 07, 2010 10:55 am

Wydaje mi się, że postać Hiawaty miała po prostu pecha, zabrakło jej rysownika pokroju Barksa czy Gotfredsona który stworzyłby całe uniwersum i nadał postaci jakieś interesujące cechy. Przez to postać ta jest mało interesująca, a komiksy są nudne. Szkoda, bo postać ta miała duży potencjał, mogła być czymś w rodzaju Asterixa, chodzi mi tu o nawiązania do współczesności w akcji dziejącej się dawno temu, a cóż było bardziej amerykańskie niż Indianie? Teraz jest już trochę za późno, Egmont skupia się na "flagowych postaciach" a w USA komiksy nie są już tak popularne jak kiedyś.

Scarpomaniak napisał(a):Chociaż Glaudiusza uśmiercili (w komiksach Egmontu), a to jest dość znana postać, ponieważ w Polsce występuje one i w komiksach włoskich, i amerykańskich. Ale ostatnio Egmont opublikował jeden komiks z Glaudiuszem: Wiener Schnitzel Woes, gdzie nawet jest głównym bohaterem.

Parafrazując komentatora z FIFY 09 : "Nie ten temat panowie, nie, nie!"
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Powrót do Postacie