Wiedźma Mim

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Wiedźma Mim

Postprzez Gęgul » N lis 08, 2009 12:36 pm

Czarownica o najbardziej zmiennym charakterze ;). Zadebiutowała w filmie "Miecz w kamieniu", później ukazało się kilka komiksów na jego podstawie.

Spis komiksów z nią w Polsce.

Co możecie o niej powiedzieć?
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor
GG: 0

Re: Wiedźma Mim

Postprzez Kwalutek » N lis 08, 2009 12:42 pm

Nie lubię tej postaci.
Większość komiksów z nią była bardzo nudna. :?
Kwalutek

Postprzez Pahan » N lis 08, 2009 1:13 pm

Świetna w filmie. Jej pojedynek z Merlinem to prawdziwy majstersztyk. :) W komiksach łagodna i sympatyczna, ale komiksy z nią to nic szczególnego - takie zapchajdziury, choć było kilka wartych uwagi (mój ulubiony to chyba ten, kiedy chciała odmienić wygląd swojej chatki, ale na przeszkodzie stanęła biurokracja :wink:, niestety nie pomnę tytułu).

EDIT:
Już mam - to ta historyjka.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Gęgul » N lis 08, 2009 1:24 pm

Nie można zapomnieć o "Niekończącej się opowieści" (KG 6/93, MGG 21), w którym jej występ to jedynie kilkukadrowy epizod (1 strona, cień przy przedstawieniu, gdzie czarne charaktery są, radocha po pojawieniu się Złej Królowej). Niby nic nie znacząca, ale to jeden z dwóch komiksów, jakich znam, jest przedstawiona jako zła (jest jeszcze "Miotła wyścigowa" z trzeciego Donald Ducka (czyli czwartego)...

EDIT: Zawsze popełniam ten sam błąd :twisted:
Ostatnio edytowano N lis 08, 2009 1:45 pm przez Gęgul, łącznie edytowano 2 razy
Gęgul

Postprzez Mateusssz » N lis 08, 2009 1:43 pm

Nudna postać, marnie przeniesiona z filmu do komiksu, zapełnia jedynie strony jak Hiawatha.

P.S. Pisze się "niekończąca" a nie "nie kończąca" ;)
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez maniakdonald » N lis 08, 2009 2:00 pm

Kwalutek napisał(a):Nie lubię tej postaci.
Większość komiksów z nią była bardzo nudna. :?

Popieram. Nudna postac. :|
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Imię: Juliusz
GG: 10884073

Postprzez KamilSz96 » Wt sie 17, 2010 8:22 am

Nie mogę jej specjalnie ocenić, bo mam z nią dwa komiksy, ale nie wydaje mi się znowu taką beznadziejną postacią. Według mnie jest o niebo lepsza od Hiawaty. A te dwa komiksy, które z nią mam nawet mi się podobają, więc nie jest tak, że ją nie lubię. Postać Wiedźmy Mim postawił bym na równo przy postaciach np. Mordka i Ferdka.
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez Gęgul » Wt sie 17, 2010 6:14 pm

A możesz zdradzić, jakie komiksy z nią masz? Ja posiadam tylko dwa komiksy z Mim ("Miotłę wyścigową" z DD i "Niekończącą się opowieść"), lecz czytałem trochę więcej w szkolnej bibliotece i żaden nie przypadł mi szczególnie do gustu - gagowe zapychacze z oklepanimi żartami. Egmont mógł (mówię w czasie przeszłym, gdyż ten nie produkuje już chyba historyjek z Mim, Hiawatą czy Wilkiem, skupia się na kaczkach i myszach) wykorzystać tę postać inaczej. Jak? Może połączenie jej z wątkiem Magiki, tak, jak to jest w Brazylii.
Gęgul

Postprzez KamilSz96 » Śr sie 18, 2010 7:58 am

Randka w ciemno i niekończąca się opowieść. Wypożyczyłem z biblioteki jeszcze jeden komiks z nią, ale już nie pamiętam.
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Powrót do Postacie