Herbatka na latka!

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Re: Herbatka na latka!

Postprzez Maciek! » N sie 24, 2014 7:38 pm

Jestem prawie pewien, że przynajmniej u Rosy Donald i Della byli zaadresowani jako bliźnięta...
Maciek!
Dr Moderator

Re: Herbatka na latka!

Postprzez kuperkowo » Wt lis 18, 2014 6:00 pm

Trzeba też pamiętać, że ,,rosowy'' Donald jest trochę starszy niż u Barksa i spokojnie może mieć koło 30 lat i nawet ciut więcej.
Donald żył już w 1930r. kiedy to Matylda i Hortensja opuściły Sknerusa, ale był wtedy bardzo młody (wspomina później, że miał on mniej lat niż Siostrzeńcy mieli w 1947r. kiedy to Sknerus zaprosił ich do domku w górach, choć nie wiem czy można to aż tak dosłownie traktować). Wtedy też (w 1930r.) nie żyli jeszcze Hyzio,Dyzio i Zyzio. Żyli oni już jednak już w 1947r.
Wikipedia wskazuje rok 1920 jako datę narodzin Donalda i 1940 jako datę narodzin Siostrzeńców.
Wtedy Della mająca tyle samo lat co Donald urodziłby ich w wieku 20 lat. Nie wiem jak ktoś oszacował datę narodzin Siostrzeńców, ale moim zdaniem może być ona trochę zawyżona, bo uważam, że Siostrzeńcy maja w ŻICSM trochę więcej lat niż 7, choć myślę, że mniej niż 10. Niemniej jednak Della urodziła ich dość młodo, choć według mnie Rosa aż tak wielkiej wagi do tego nie przykładał a wzmiankę o tym zrobił z potrzeby usystematyzowania wszystkich powiązań kaczej rodziny i konieczność narodzin i posiadania ojca i matki aby dana postać się pojawiła.

W większości komiksów Rosy dałbym Siostrzeńcom ok. 12 lat , a Donaldowi ok. 30 .
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

GG: 0

Poprzednia strona

Powrót do Postacie