Herbatka na latka!

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Re: Herbatka na latka!

Postprzez Mateusssz » So lip 04, 2009 8:17 pm

Jak Sknerus poznał Babcię Kaczkę (według Dona Rosy) w 1903 roku więc (1903-1877) miał 26 lat, a Babcia Kaczka miała dzieci. Musiała mieć ok. 45 lat przy ich spotkaniu.
Jeśli uznajemy, że Sknerus ma 80 lat, BK ma (ponad) 100.
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz
GG: 0

Postprzez Pahan » So lip 04, 2009 10:52 pm

Tak gwoli ścisłości, Sknerus przy spotkaniu Babci Kaczki miał 36 lat (urodził się w 1867 a nie 1877). Oczywiście wg Dona Rosy. Ale faktycznie, jeśli przyjąć że w latach 50. (kiedy to dzieje się akcja większości komiksów Rosy) nie miała jeszcze setki, to musiała mieć wtedy (1903) ok. 40-45 lat.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Mateusssz » So lip 04, 2009 11:12 pm

A kurczę. Sprawdzałem datę w ŻiCSMK - w nagłówku jest napisane 1877, ale trzeba odjąć 10 lat, bo Sknerus miał wtedy 10 latek :)
Mateusssz

Postprzez lis » Wt lip 07, 2009 9:35 pm

Nie pamiętam, gdzie to czytałem, ale podobno Barks uważał Donalda za 16-latka, który nagle zostaje wrzucony na głęboką wodę zwaną życiem i musi zadbać o wikt i opierunek dla siebie oraz siostrzeńców. Ma to sens: Donald nie jest kaczorem do końca ustatkowanym, ima się różnych prac, często kieruje się emocjami i nie jest do końca stały w uczuciach (Daisy to jego WNM, ale też nieco wyidealizowana). No i trzeba pamiętać, że to Stany Zjednoczone lat 40. i 50., kiedy to ludzie dość wcześnie wkraczali w dorosłość.

Ja aż tak bardzo Donalda bym nie odmładzał, aczkolwiek nie nazwał bym go również kaczorem podtatusiałym, co sugerowali moi przedmówcy dając mu 30 i więcej lat. Wg mnie ma ich 25. Goguś, Dziobas, Diodak itp. itd. - tyle samo.
Daisy - 21 lat
Siostrzeńcy - 11 lat
Sknerus - 65 lat
Babcia Kaczka - 80 lat

Szacunki te nie są poparte żadnymi obliczeniami, oddają jedynie moje wrażenia czytelnicze.
lis
administrator

GG: 3889388

Postprzez Mateusssz » Śr lip 08, 2009 10:24 am

Lisie, co do wieku Donalda można się zgodzić, Daisy chyba zbyt odmłodziłeś (ale byłaby z tego zadowolona!). Jest ona duuuuużo dojrzalsza od Donalda, może nie pod względem emocjonalnym (ponieważ jest dosyć nerwowa), ale ma stałe zatrudnienie (można wywnioskować to, z tego, że np. nigdy nie bierze pożyczek u SMK).

Diodak wydaje mi się starszy od Donalda i reszty, gdzieś tak o 10 lat. Może to z racji jego wyglądu, że jest wysoki i dzięki jego bujnej czuprynie.
Mateusssz

Postprzez Arcer » Śr lip 08, 2009 11:42 am

Mateusssz napisał(a):Jest ona duuuuużo dojrzalsza od Donalda, może nie pod względem emocjonalnym (ponieważ jest dosyć nerwowa), ale ma stałe zatrudnienie (można wywnioskować to, z tego, że np. nigdy nie bierze pożyczek u SMK).

Przeciwnie, zdarza jej się ubiegać o pożyczki, ale zdecydowanie bardziej subtelnie niż Donald :-).
Natomiast lis chyba dobrze określił jej wiek - kobiety ponoć dojrzewają wcześniej niż mężczyźni, a nerwowość Daisy jest adekwatna do zaproponowanego przez lisa wieku... tak, to może być dobre rozwiązanie :-).
Arcer
el moderatoro

Postprzez Angus » Cz lip 30, 2009 10:43 am

Ciekawy temat :D
Donald to dla mnie idealny przykład faceta dobijającego do trzydziestki, lecz wciąż jeszcze nie do końca dojrzałego.
Goguś leci na farcie przez całe życie, nie czuje potrzeby ustatkowania się, jest w podobnym wieku do Donalda.
Siostrzeńcy mają jakieś 10-11 lat, choć ich bystrość mogłaby sugerować, że są starsi.
Diodak to facet po czterdziestce.
Sknerus w okilicach 80, ale dalej jary.
Babcia Kaczka jakieś 90.
Daisy będzie w podobnym wieku do Donalda.
Tutaj należy chyba coś napisać... Chwilowo nie mam weny.

Obrazek
Angus
Stróż Kaczogrodu

Postprzez Brat Be 761 » Cz lip 30, 2009 11:05 am

Donald - 24
Daisy - 25
Siostrzeńcy - 10
Sknerus - 70 czy trochę więcej
Babcia Kaczka - 80
Goguś - 25
Granit Forsant - 58
Magika - 34
Dziobas - 20
DIodak - 37
Gęgul - 19 - Młody facet tylko, że leń i to go postarza ;)
Kaczencja - 27 - Taka młodsza kobitka do Sknerusa startuje? O_o
Miki - 30
Minnie - 30
Goofy - 29
Brat Be 761
D'Oh!

Imię: Igor

Postprzez Maciek! » Cz lip 30, 2009 11:00 pm

Dobry temat. W sumie nie myślałem nad tym nigdy.... Popatrzmy!

Donald - coś między 25 a 30
W przypadku Daisy, Dziobasa, Gogusia i Gęgula zawsze miałem wrażenie, że są w tym samym wieku co Donald.
Sknerus - Jakieś 60-65;
Siostrzeńcy - 9-11
Bracia Be - 30-coś (choć nikt nie powiedział, że muszą być w tym samym wieku :) )
Diodak - 30-coś (zawsze wydawał mi się starszy od Donalda)
Ludwik von Drake - 64? Zawsze mi się starszy od Sknerusa wydawał.
Babcia Kaczka - 65... Kurcze, niby wdłg. Dona Rosy jest o jedno pokolenie nad Sknerusem (zwłaszcza, że młodsza siostra sknerusa i syn babci kaczki są małżeństwem)
Kaczencja - To jedna z tych postaci co raz wygląda na jakieś 40 lat (Może przez to, że właśnie do Sknerusa startuje, choć o ile pamiętam w pierwszych komiksach Romano Scarpy zmarszczki miała pod oczami) a raz na niecałe 30(zwłaszcza w tych gdzie nie jest bardziej jako kumpela Daisy pokazana) ale nigdy nie myślałem o niej jako o wiele starszej od Sknerusa.
Magika DeCzar - I znów ro samo. W "Kaczy Opowieściach", w pierwszych występach u Barksa i w niektórych komiksach w KD sprawia wrażenie 40-coś (i wogóle taka "dystyngowana"), a jak na nią w Gigantach patrzę to się z kolei młodsza o wiele wydaje... W sumie max 30 bym jej dał.
Granit Forsant - 60-coś... W przeciwieństwie do Sknerusa, zawsze raziło od niego, że jest stary.
Kwakerfeller - 30-coś/40. A tu z kolei miałem zawsze wrażenie, że jest od Sknerusa młodszy i to jeszcze nim poznałem wersję Dona Rosy.
Miki - W starych kreskówkach to bym mu max 16 dał, ale jak na komiksy patrzę to na jakieś 27.
Mini - Bis!
Goofy - Też jakieś 27, chyba że w kreskókwach gdzie się pojawia jako ojciec Maxa, bo tam wygląda jakby był po 40-stce.
Czanry Piotruś - Wiem, że były te wszystkie komiksy, że niby był w wieku Mikiego czy coś w tę stronę ale na jaieś 40 mi zawsze wyglądał.
Superkwęk - 30-coś (bądź, co bądź nie wydaje się być tak młody i roztrzepany jak np. Donald :p)
Śmigacz - 25
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez rysownik » Cz sie 13, 2009 10:39 pm

Ja tez się wypowiem. |D

No cóż. Zauważyłam, że ten przypuszczalny wiek zależy od komiksów z jakimi mamy do czynienia. W niektórych postacie sprawiają wrażenie młodszych, a w innych starszych.
Jeśli chodzi o Donalda to, szczerze mówiąc, o wiele bardziej podoba mi się wizja młodego kaczora borykającego się z licznymi problemami, niż dojrzałego, ale nieporadnego życiowo. Dlatego dałabym mu niewiele ponad 20 lat. A może nawet trochę mniej, bo to co napisał Lis, na temat Barksa jakoś do mnie przemówiło i spodobała mi się ta wersja.
Daisy też jest w podobnym wieku. Goguś... wydaje mi się być odrobinę starszy niż Donald. A Diodak, ma wg. mnie coś koło 25 lat.
Sknerus w komiksach włoskich wydaje mi się być o wiele młodszy, niż w innych. Tam sprawia wrażenie kaczora, który jest mocno po pięćdziesiątce, albo po sześćdziesiątce. Ale o wiele bardziej podoba mi się jako osiemdziesięciolatek.
Siostrzeńcy mają prawdopodobnie 10 lat. Po prostu dzieci, są skautami, mają dużą wiedzę, ale wielokrotnie zachowują się jak inne dzieciaki w tym wieku.
Babcia Kaczka, hmmm, nie wydaje mi się żeby była o wiele starsza niż Sknerus. Myślę że jest mocno po osiemdziesiątce albo ma niewiele ponad dziewięćdziesiąt lat.
Magika wydaje mi się mieć jakieś 35 lat.
Kwakerfeller ma coś koło 60 lat, przynajmniej tak mi się wydaje.
Granit Forsant jest mniej-więcej w wieku Sknerusa, może rok, albo dwa od niego młodszy.
Mikiego podobnie jak Donalda, uważam za młodą osobę, ale wydaję mi się że jest od kaczora trochę starszy. Wg. mnie ma jakieś 22 lata. Chociaż w tych najnowszych komiksach, w których jest prawdziwym omnibusem wydaje się podchodzić pod trzydziestkę.
Hmmm, później dopiszę jeszcze resztę. c:
rysownik

Imię: Agata

Postprzez Sknerus kontra » Pn sie 17, 2009 5:52 am

Dobra moja kolej!

Donald-Czasem wydaje mi się młodszy czasem starszy tak 29-36 lat.
Daisy- Mi się wydaje trochę młodsza od Donalda ok 28-32 lat
Sknerus- Bo ja wiem....... tak z 76 lat..
Babcia Kaczka- Tu jest pętelka .. No nie wiem Ja nawet dam jej 101 lat ale najbliżej mi się wydaje tak z 90 parę :D
Goguś- Mniej więcej taki jak Daisy 28-32 lat.
Dziobas- 21 lat nawet może 19! To wyjaśnia jego wariactwo to młodziak !
Jones-Około 43 lat
Siostrzeńcy- 12 lat
:D
Grrr Z=Y Y=Z
Sknerus kontra
Dobry Pan ze Skarbca

Imię: hdiueqftywduhfwhyf

Postprzez Gęgul » So sie 22, 2009 3:45 pm

Kaczencja - 27 - Taka młodsza kobitka do Sknerusa startuje? O_o

Właśnie to mnie najbardziej zastanawia. Jeżeli Sknerus ma 75 lat, a Kaczencja zaokrąglając 30 to różnica wieku pomiędzy nimi jest wręcz gigantyczna. Widzę, że niektórzy bardzo dyplomatycznie się tu rozpisują, więc spróbuję rzucić kilka wyzwań.

- Lokaj Sknerusa, może być na przykład Harpagon. Czasem jest to młody facet pracujący u Sknerusa (patrz "Gotowa na wszystko"), czasem jako poważnego 40-latka (patrz "Król złoty"), albo poważnego 60-latka (patrz "Duchowa odnowa".

- Panna Dziab/Stempel, w Gigantach młoda 30 latka z blond włosami, a w KD siwa starsza kobieta

- Pluto

- Kaczor Doniek

Co wy na to?
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Sknerus kontra » N sie 30, 2009 7:11 pm

Harpagon- ee trudno mi o nim coś powiedzieć bo jak powiedział Gęgul raz wydaje się on młodszy raz straszy...więc nie wiem ... ok 50....

Panna Dziab- No cóż widzę ją przeważnie..coś tam piszącą i ogóle..ale wiek dam jej ok 32 lat..........

Panna Stempel-[To jest inna osoba niż panna Dziab :wink: ] Tu około 56 będzie miała...

Pluto- Tutaj trzeba było by się znać na latach pieskich.. ale ludzkich może ma 10...

Doniek- Wiecie i to jest najtrudniejsze wydaje mi się trochę młodszy od siostrzeńców mi się wydaje że ma ok 8...

Ps: Na ile lat stawiacie burmistrza o świńskim ryju?
Grrr Z=Y Y=Z
Sknerus kontra
Dobry Pan ze Skarbca

Imię: hdiueqftywduhfwhyf

Postprzez Gęgul » N sie 30, 2009 7:20 pm

Błąd! Dziab i Stempel to dokładnie ta sama postać, tylko, że w KD jest inaczej kolorowana (ba! Nawet rysowana!)

Pluto- Tutaj trzeba było by się znać na latach pieskich.. ale ludzkich może ma 10...

Psy umierają szybciej niż ludzie i 10-letnie psy są już staruszkami. Ja bym powiedział, że Pluto ma 4-5 lat...
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Gigant41 » N sie 30, 2009 7:20 pm

:scrooge: sknerus około 80
:donald: donald 30
hdz 10
hampgron 50
daisy 28