Dziesięciocentówka / Komiksy 'tradycyjne' i włoskie: różnice

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Wolisz klasyczne komiksy Barksa, Rosy itd. czy "nowoczesne" komiksy włoskie?

Wolę komiksy klasyczne (Dania, USA)
19
68%
Wolę komiksy włoskie
1
4%
Lubię jak i te, jak i te
6
21%
Lubię jak i te, jak i te, ale w komiksach włoskich nie lubię wcieleń Donalda
2
7%

Liczba głosów : 28

Re: Dziesięciocentówka / Komiksy 'tradycyjne' i włoskie: różnice

Postprzez KamilSz96 » Pt sie 20, 2010 6:02 pm

Ok dzięki :D
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil
GG: 0

Postprzez Gladstone » So sie 21, 2010 8:41 am

Jako ostatni akord wcześniejszej dyskusji chciałbym przytoczyć słowa z ostatniego Kaczogrodu:
(o Marco Rocie jako dyrektorze artystycznym Topolino) "Zachęcał kolegów, zwłaszcza młodszych, by przejęli styl klasycznych rysowników - Ala Taliaferra, Floyda Gottfredsona i Carla Barksa - a następnie go unowocześnili. Nakłaniał ich też, by nie odchodzili od standardów Disneya i nie zmieniali wyglądu postaci. Niektórzy tak właśnie czynili, przez co czytelnicy za granicą zaczęli mówić o włoskim Donaldzie.(...) Podczas gdy inni rysownicy - nie tylko włoscy- łączyli własny styl z disneyowską kreską, Rota postanowił przejąć, ile się da, z Barksa i naśladować go. Postarał się przy tym, by jego własna kreatywność przejawiała się w mimice, krajobrazach i perspektywie. Sam przyznał to w udzielonym wiele lat temu wywiadzie:" (oddajemy głos Marco Rocie)

"Niektórzy artyści nie umieją sobie wyobrazić, że mogliby podążać śladem innych. Robią, co mogą, by rozwinąć włąsny styl, bo uważają, że inaczej nie są kreatywni. To chwalebna postawa, o ile skutkiem takich wysiłków jest poprawa jakości ich pracy, a nie jej pogorszenie. Swoją drogą, nie rozumiem, co to znaczy być kimś szczególnym. Sam czerpię wiele satysfakcji, mogąc się do pewnego stopnia identyfikować ze stylem Barksa, a gdyby ktoś mnie z nim pomylił, uznałbym to za największy komplement. (...) Moja pierwsza historyjka o kaczorach pochodzi z 1972 roku i wyraźnie widać w niej entuzjastyczną próbę naśladowania stylu Barksa. Odtworzenia pracy człowieka, którego mam za wielkiego mistrza".Koniec cytatu
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez Angus McKwacz » So lis 06, 2010 9:14 pm

zgadzam się ze spookym. też denerwuje mnie to że w większości komiksów sam sknerus podkreśla że dziesięciocentówka jest szczęśliwa i że dzięki
niej zdobył swą fortunę.
Angus McKwacz

Postprzez kaczofan33 » Śr gru 22, 2010 7:23 pm

Dobre komiksy o dziesięciocentówce to według mnie takie jak np.: "Każda różdżka ma dwa końce".
Co do dzisiejszych komiksów nie są złe ale nudne choć są wyjątki.
kaczofan33

Imię: Tomek
GG: 23596328

Re: Dziesięciocentówka / Komiksy 'tradycyjne' i włoskie: róż

Postprzez solariskuba » N paź 14, 2012 10:11 am

Lubię bardzo takie komiksy z Magiką (najlepsze są oczywiście Rosy). Najmniej podobają mi się te z ostatnich lat, Gigantowe, gdzie Magika przebywa tylko na Wezuwiuszu i z jakimiś związkami magicznymi są historie.
solariskuba

Poprzednia strona

Powrót do Postacie