Królik Oswald i jego historia.

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Jak myślisz, czy Disney powinien utracić prawa do tej postaci?

Ankieta wygasła N lut 15, 2009 4:59 pm

Tak
2
33%
Nie
0
Brak głosów
Nie wiem/nie wiem o co chodzi/nie zastanawiałem(am) się
4
67%

Liczba głosów : 6

Królik Oswald i jego historia.

Postprzez Gęgul » Wt sty 06, 2009 4:59 pm

Ciekawe, czy gdyby Disney nie utracił do niego praw to nie było by Myszki Miki, czy Kaczora Donalda...
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor
GG: 0

Re: Królik Oswald i jego historia.

Postprzez WDCmaniak » Wt sty 06, 2009 10:13 pm

Prawo i umowa współpracy z Universalem z lat dwudziestych mówiły jasno: powinien. I dobrze się stało. Bo powstał "Parowiec Willie" i tak powstało prawdziwe imperium.
WDCmaniak

Postprzez Mateusssz » Wt sty 27, 2009 6:59 pm

Jasne, że by imperium nie powstało. Zresztą - trochę przytarło to nosa Disneyowi. Za łatwo dał się wciągnąć. Według mnie to dobrze ;) Mamy Mikiego, a dzięki temu Donalda, Pluta, HDZ i wielu, wielu innych. Tak dla niewiedzących - Miki to przerobiony Oswald. Mam gdzieś zdjęcie w jakiejś książce - jak znajdę, to zeskanuje i wstawię w tym poście.
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez DONAld » Śr mar 25, 2009 6:05 pm

Oglądałem kilka krótkometrażówek z udziałem ów Królika i podobały mi się one. Myślę, żę dobrze, że Walt Disney stracił prawa do tej postaci (chociaż nie wiem jak i dlaczego to się stało), bo jak wspomniał Mateussz to utarło nosa Disneyowi no i powstała ta szara mysz, która nie okazała się być taką szarą.
Obrazek
DONAld
Kaczor o dwóch dziobach

Postprzez kendo » Śr mar 19, 2014 3:36 pm

Właśnie zainteresowałem się postacią Oswalda. Ktoś wie dlaczego Disney stracił prawa do niego?
Z tego co widzę, to za rok 1933 nominowane do Oskara za krótkometrażowy film były dzieła zarówno z Oswaldem, jak i z Miki. :mmhead:
kendo

Imię: Krzysztof

Postprzez kuperkowo » Śr mar 19, 2014 5:21 pm

W wikipedii w artykule na temat Ubi Itwerksa czytamy:
1923 roku Disney założył w Hollywood własne studio animacji, a po roku zaprosił Iwerksa do pracy w nim. Po konflikcie z Charlesem Mintzem, który zagarnął prawa do stworzonego przez Disneya Królika Oswalda i przejął większość personelu, tylko Iwerks pozostał w firmie Disneya[2]. Zmuszeni do stworzenia nowej postaci, Disney i Iwerks stworzyli Myszkę Miki[1]. Iwerks odpowiadał za narysowanie ostatecznej wersji postaci, Disney stworzył jedynie wstępny szkic podczas podróży pociągiem[3]. Trzeci film z udziałem tej postaci odniósł wielki sukces finansowy (1928)[1].

I prawa do Szczęśliwego Królika Oswalda poszły do ,,Universal Pictures''.

Więcej o tym po angielsku na tej stronie: http://lantz.goldenagecartoons.com/prof ... index.html

1 film z Oswaldem to ,,Poor Papa''.

Obrazek
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Powrót do Postacie