Wilk Bardzozły, Królik Spryciula...

Rozkładamy na czynniki pierwsze każdą postać, badamy powiązania między nimi i uważnie studiujemy drzewa genealogiczne.

Wilk Bardzozły, Królik Spryciula...

Postprzez WDCmaniak » Pn wrz 08, 2008 2:57 pm

...czyli postacie ze środowiska "leśnego" :D.

Ponawiam pytanie sprzed kilku miesięcy :roll:
Mam takie pytanko: zauważyłem, że pierwszy komiks z Małym Wilczkiem ukazał się w Polsce w KD 2/'05. Czy ten numer był jakoś specjalnie poświęcony temu bohaterowi (obchodzącemu w 2005r. 60-te urodziny)?

I dodaję nowe: Jak nazywa się ta postać po polsku?

[Przepraszam, że nic tu sensownego nie napisałem, poczekajcie 2-3 godzinki :oops:]
WDCmaniak

GG: 0

Re: Wilk Bardzozły, Królik Spryciula...

Postprzez Arcer » Pn wrz 08, 2008 3:55 pm

WDCmaniak napisał(a):I dodaję nowe: Jak nazywa się ta postać po polsku?

Cytat z komiksu "Serdeczne powitanie": "Mój brat Zeb i jego syn Kiep przyjeżdżają do nas w odwiedziny!". W pozostałych dwóch komiksach ich występy to typowe cameo.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Fergus » Pn wrz 08, 2008 5:25 pm

Mam takie pytanko: zauważyłem, że pierwszy komiks z Małym Wilczkiem ukazał się w Polsce w KD 2/'05. Czy ten numer był jakoś specjalnie poświęcony temu bohaterowi (obchodzącemu w 2005r. 60-te urodziny)?

Nie. (sorry, że tak krótko :-)).
Chociaż, właściwie wydanie takiej "historycznej" historyjki, było na pewno celowe, z okazji wspomnianej przez Ciebie rocznicy, więc to swego rodzaju poświęcenie (części) tego numeru tej postaci.

Co do samych postaci... Może w Polsce dobierane są z nimi słabsze historjki, ale większość nie wydaje mi się zbyt ciekawa. Choć jest parę wyjątków, z tych wydanych w Polsce, podobał mi się: "Jaki ojciec, nie taki syn", o którym pisałeś wcześniej, albo niedawno wydany w Gigancie: "Na ostro". A ze Spryciuli, np. komiks z pierwszego numeru WDC&S.PL, w org. : "Brer Rabbit's Secret" (nie pamiętam jak przetłumaczyłeś ten tytuł).
Być może było więcej takich wyjątków.
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Lone Star » Pn wrz 08, 2008 5:48 pm

Mi akurat nie podobało mi sie "Na ostro" ale wiekszosc komiksow jest bardzo dobrych (niestety malo dobrych wydano w Polsce :( )

PS. Fajny avatar Fergusie ;)
Pozdrawiam, Lone Star
“Tajemnicą długiego życia jest czerpanie przyjemności ze swej pracy.” Carl Barks
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.” James Dean
Pierwsza polska strona o Flintstonach
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur

Postprzez WDCmaniak » Wt wrz 09, 2008 3:40 pm

@Arcer: Dziękuję :D.
@Fergus: "Tajemnica Królika"

Ja powiem natomiast, że Bardzozły był bardzo znaną postacią w latach 30-tych ubiegłego wieku. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami: http://kayaozkaracalar2.blogspot.com/ Cuda i dziwy związane z Bardzozłym sprzed 70 lat!
Zasłużeni artyści dla Wilków to:
- Carl Buettner
- Al Taliaferro
- Gil Turner

Do listy możemy dopisać także Paula Murry'ego :).

Królik miał być dodatkiem do Mikiego i reszty. Niestety, nie było już tak słodko, ponieważ od czasów II wojny światowej postacie Disneya zaczęły robić się coraz bardziej "samodzielne". W latach 30-tych zawsze trzymały się razem.
W każdym razie Krolik przyjąć się nie przyjął za dobrze, na początku Amerykanie go lubili, później mniej i mniej, aż w końcu wydawca powiedział, że nie chce na nim tracić.

Natomiast i Spryciula i Bardzozły są dobrze traktowani przez Egmont od lat 90-tych :D. Po kilkunastu latach tułaczki znaleźli sobie scenarzystów i rysowników. IMHO są to słabsze historyjki od tych starszych, dlatego też Polacy nie przepradają za tymi postaciami.

Pytanie: Kto zetknął się kiedyś z Bucky Bugiem? :D O tej postaci wkrótce, natomiast jestem ciekaw, co Wy o niej wiecie...
WDCmaniak

Postprzez Pahan » Wt wrz 09, 2008 7:12 pm

Wilk Bardzozły wystąpił w kilku krótkometrażówkach w latach trzydziestych. Pierwsza i najbardziej popularna (chyba nawet najpopularniejsza z całej serii "Silly Symphony"), to "The Three Little Pigs" z 1933. Więc zainteresowanie tą postacią w tym okresie nie jest niczym dziwnym. :)
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez WDCmaniak » Wt wrz 09, 2008 7:53 pm

Wiem, właśnie dogłębnie studiuję historię komiksów Disneya z lat 30-tych.

Zachęciły mnie do tego trzy zwierzaki :D. "Three Little Wolves", ot tak się zwą.
Al Taliaferro narysował nawet z nimi komiks.
WDCmaniak

Postprzez Gęgul » Wt cze 30, 2009 5:06 pm

Zaintrygowała mnie postać z mojego avataru - Lisisko. Wystąpił w Polsce 16 razy, ostatni w 2003 roku z pod pióra Fecchiego. Wiecie coś o tej postaci?
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Arcer » Wt cze 30, 2009 5:45 pm

Sam byłem zainteresowany pochodzeniem tej postaci, i innych z tzw. "leśnego" uniwersum. Na szczęście kiedyś znalazłem ciekawy serwis: parę szczegółów na temat pochodzenia postaci z cyklu "Brer..." :wink: można znaleźć na karcie o Króliku Spryciuli w Toonopedii Dona Marksteina. Niestety, nie miałem dotąd czasu na obejrzenie w całości filmu "Song of the South" :roll:
Arcer
el moderatoro

Powrót do Postacie