! PROJEKT- APEL „Baloo, Kłapouchy – Jan Prochyra”

Od "Gumisiów", poprzez "Kacze Opowieści" i "Super Baloo", aż po najnowsze produkcje z Wytwórni Disneya.

! PROJEKT- APEL „Baloo, Kłapouchy – Jan Prochyra”

Postprzez Baloo » Pt sty 09, 2015 7:33 pm

.
Obrazek

Drodzy Bracia (i Siostry)! Rodacy! Disneymaniacy! Zwracam się z apelem do waszej DisneyoManiakowatości! Mam nadzieję, że znajdą się wśród Was tacy, którzy odpowiedzą na moje wezwanie.
Liczę tutaj na fanów Pana Jana Prochyra oraz Misia Baloo, Kłapouchego, Obelixa i innych bohaterów, których ten Pan obdarzył ciekawą osobowością i charakterem.
Jeśli czujesz, że któraś z w/w postaci jest Ci w jakiś sposób bliska, w jakiś sposób stanowiła o Twoim dzieciństwie, możesz się przysłużyć słusznej sprawie.

Jeśli kogoś to już zainteresowało, przejdę do sedna.
W grudniu otrzymałem bardzo sympatyczny list od Pana Prochyra, w którym wyraził chęć spotkania.
Jako że miewam czasem dziwne pomysły, nie inaczej było i tym razem. Po lekturze listu, popijając kawkę o 3 nad ranem, w moim nie do końca chyba zdrowym umyśle :) zrodziła się pewna koncepcja.
Wymyśliłem aby uhonorować Go czymś naprawdę fajnym, nietuzinkowym, ale nie tylko ode mnie, lecz od wszystkich zadeklarowanych fanów. Z tego forum, lecz nie tylko. Znajdą się tutaj tacy?
Jako ciekawy upominek upatrzyłem Kryształową Statuetkę (zwróćcie uwagę jak to brzmi, zupełnie jak nagroda filmowa ;) ) z wygrawerowanym za pomocą lasera, obrazkiem w środku.
Poniżej obrazka oczywiście znajdzie się jakiś sympatyczny tekst. [Podgląd obrazka dodam poniżej].

Do takiej statuetki myślałem aby dołączyć fajnie wydrukowaną listę zdeklarowanych fanów:

1. Imię Nazwisko (Pseudonim) [wiek] – Miasto – Ewentualna prywatna notatka.

Myślę że możecie też dopisać jakąś fajną notkę osobistą do Niego, lub pozdrowienia :).
Jeśli ktoś chciałby się zadeklarować jako Fan i dopisać do listy, to nic nie kosztuje. Liczę jedynie że taka deklaracja będzie zgodna z Waszym sumieniem, by być w porządku wobec Niego i siebie samych.
Tu chodzi o pewną ideę, więc wpisywanie się „na siłę” nie ma sensu. To nie petycja. A myślę, że chciałby zobaczyć choćby na liście, ilu ma podpisanych fanów.

Co do samej kryształowej statuetki, to blok kryształu o wymiarach 50x80x50 mm. Firma grawerująca to „...........”. Cena: [Edit: zł, czyli + modelowanie 3-D, w tym większy wymiar statuetki].
W tym ozdobne granatowe pudełko.

Deklaracja i dopisanie do takiej listy :) jest oczywiście darmowe, niemniej jednak liczyłbym choć na symboliczne, finansowe wsparcie projektu.
Oczywiście jeśli ktoś miałby ochotę się dołożyć, chociaż symboliczną 1 złotówkę. A jeśli ktoś wygra w Totka, to może wpłacić nawet 4-5 zł.

Jeśli ktoś chciałby się dołożyć do projektu, i nie uważa tego za idiotyczny pomysł, może wysłać jakąś niewielką kwotę przez PayPal, na mail ... lub przelewem elektronicznym na konto PKO ...

W miarę rozwoju wydarzeń, postaram się wszystko skrupulatnie tutaj dokumentować, a ostatecznie może wrzucę jakieś fajne fotki z ceremonii wręczenia tej niezwykłej nagrody filmowej :).
Co w ogóle o tym myślicie? Ktoś się już deklaruje? Jeśli uważacie że, dzięki Jego pracy np. wasze dzieciństwo było lepsze, dopiszcie się do listy. Ja już to zrobiłem, a Wy? :)

Obrazek

Ostatnio edytowano Pt cze 12, 2015 8:39 am przez Baloo, łącznie edytowano 5 razy
"If it's got wings, I can fly it. Sometimes if it doesn't ! '' - Baloo

Obrazek
Baloo

GG: 0

Re: ! PROJEKT- APEL „Baloo, Kłapouchy – Jan Prochyra”

Postprzez Baloo » Cz sty 15, 2015 12:14 pm

Bardzo dziękuję jednemu z Forumowiczów za wpłatę w wysokości 20 zł na poczet projektu :) . Od fanów ogółem, mamy już 30zł, tzn wyłączając mnie. Nieźle! ;)

Obrazek
Baloo

Postprzez Semmko » So lut 28, 2015 10:54 pm

Przed pięcioma laty w prywatnej korespondencji z kilkoma starszymi użytkownikami tego forum zaproponowałem utworzenie specjalnej nagrody, którą moglibyśmy, jako fani twórczości disnejowskiej, wręczać szczególnym osobom. Ostatnia wersja projektu pamiątkowego dyplomu przedstawiała się tak. Ta inicjatywa była jednakże z mojej strony obciążona negatywnymi cechami (wynikającymi z podejścia skutkującego m.in. "zadufanym instytucjonalizmem"). Ostatecznie zaniechałem dalszych działań i projekt, nigdy nie ujrzawszy światła dziennego, trafił do szuflady.

Być może nadarza się teraz dobry moment, aby do niego powrócić? Bo dzięki Tobie, Krzyśku, znika chyba największa ułomność mojej próby. Chodzi o to, że ja taką nagrodę usiłowałem ustanowić nie przede wszystkim po to, aby uhonorować laureata i wyrazić naszą, fanów, wdzięczność, ale raczej dla istnienia samej nagrody. W rezultacie miała ona wartość postulowaną, a nie autentyczną. Podobnie sposób jej przyznawania ukierunkowany był ścieżką efekciarstwa i seryjności, a nie spontaniczności i szczerości. Tylko że obecnie sytuacja przedstawia się inaczej. Ja swoje postępowanie przemyślałem, podobnie sens tamtego projektu. A Ty jesteś takim czynnikiem, iskrą, która, myślę, nadawałaby wartość (duszę) temu przedsięwzięciu nie tylko z uwagi na wspomnianą spontaniczność i szczerość, ale również poprzez szczególną rzecz, którą w tym konkretnym przypadku właściwie tylko Ty jesteś w stanie temu przedsięwzięciu dać. Otóż powiem jasno, że zarówno ja sam, jak i wielu innych użytkowników forum DP! (pozwalam sobie to mówić, mając w pamięci ich komentarze, opinie) zna Twoją pracę i ceni ją bardzo wysoko. Twoja strona internetowa i cały wysiłek, jaki włożyłeś w jej stworzenie, jak też, niech będzie mi wolno tak powiedzieć, bliska relacja z Panem Janem Prochyrą są rzeczami bezcennymi. Nie wyobrażam sobie, aby "Nagroda DisneyPolski!" mogła powstać i zafunkcjonować w lepszych okolicznościach, niż właśnie w takich, w których to przedstawiciel tego forum, a jednocześnie osobiście zaangażowany fan laureata takiej nagrody, wręczałby mu ją na tle konkretnej, realnej, międzyludzkiej relacji.

Reasumując, popieram całkowicie pomysł przyznania nagrody od fanów, a dodatkowo wskazuję na możliwość powiązania jej z tym forum, bo przynajmniej jedna taka próba już była i została dość dobrze przemyślana przez te pięć lat. :-)

Mógłbym niniejszy post przesłać na PW, ale może upublicznienie go wspomoże całą rzecz. A jeśli chodzi o mój osobisty wkład, no to już na PW. :-)

(Gwoli ścisłości - forum DP! to takie jakby centrum [największych] fanów Disneya w Polsce, stąd moja propozycja powiązania nagrody z samym forum, przy czym chciałbym podkreślić, iż chodzi mi o to centrum i ludzi, a nie o instytucjonalizację.)
Semmko

Imię: Ziemek

Postprzez Baloo » Śr mar 04, 2015 9:41 pm

Dzięki za miłe słowa. Choć z tą „bliską relacją” z Panem Prochyrą to może lekka przesada. Parę listów nie świadczy jeszcze o jakiejś przyjaźni. Choć była by to fajna rzecz. Tak jak każdy Disneymaniak z tego Forum na pewno chciałby się zaprzyjaźnić z Donem Rosą, pogadać sobie o komiksach przy kawie lub browarku ;).

Cenię sobie ponadto ludzi skłonnych do samokrytyki, nie każdego bowiem na takową stać. I za to również Tobie dziękuję.

A więc był już podobny projekt? Możliwe że uszło to mojej uwagi lub po prostu zapomniałem. Widziałem ten dyplom, no rzeczywiście trochę to zbyt „instytucjonalne” i za mało w tym jakiejś autentyczności. Pewnie po prostu poszliście w odrobinę złym kierunku.

Wspomniałeś o nagrodzie „Disney Polski!”. Jeśli chodzi o jakiś specjalny grawerunek pod tym kątem, to niestety, ale już nawet za późno. Statuetka jest już wykonana i spokojnie czeka w swym kuferku na moment wręczenia. Fotki wrzucę może niebawem, tylko poproszę znajomego by mi je wykonał (ma profesjonalny sprzęt- a przynajmniej swego czasu miał).

Aczkolwiek będzie opcja w pewnym sensie powiązania jej z tym forum, ponieważ zaprosiłem na to spotkanie delegację jednoosobową z Disney Polski! :). Oczywiście nie pisałem jeszcze o tym Panu Prochyrze, choć może nie będzie miał nic przeciwko temu.

Jeśli miałeś na myśli, aby nagroda była stricte „Nagrodą Disney Polski!”, to ja w chwili obecnej wiem, że to chyba kiepski pomysł (bez urazy). Spójrz na czas, który temat widnieje już na forum, policz liczbę wyświetleń, policz liczbę wpisów w temacie. Wiadomo o co chodzi. Lecz „delegacja”, to chyba całkiem fajna rzecz? ;)
Powiązanie jako takie (jak wspomniałeś) z Forum (w sensie stricte) to nie najlepszy pomysł, ponieważ jak wyżej napisałem, była by to chyba lekka (bez urazy) hipokryzja.
Szkoda! Liczyłem że zbiorę listę fanów, liczącą przynajmniej 40-50 wpisów…

A teraz możecie obrzucić mnie mięsem! :D

A, jeszcze taki update, jeśli kogoś by to interesowało ;): Statuetka jest ostatecznie nieco większa niż pierwotnie zakładałem oraz postać została wymodelowana w 3D.

Update 2: Podczas spotkania wymyśliłem też, abyśmy poprosili Pana Prochyrę o zaimprowizowanie jakiejś scenki serialowej (myślę też o pewnym rekwizycie) jako Miś Baloo.
Ostatnio edytowano Pn maja 25, 2015 11:33 am przez Baloo, łącznie edytowano 1 raz

Obrazek
Baloo

Postprzez Semmko » So maja 23, 2015 3:24 pm

Baloo, póki jest jeszcze czas, namawiam Cię do utworzenia projektu (przedsięwzięcia) niejednorazowej nagrody od fanów, projektu, który wyrastałby z tego forum tak samo, jak fanzin DiPol ([1], [2]). Bo taka inicjatywa ma tu już swoją pre-historię, a kolejna dobra okazja do jej realizacji, gdyby nie udało się teraz, nie wiadomo kiedy się znowu pojawi, jeżeli w ogóle.
Semmko

Imię: Ziemek

Postprzez Baloo » Pn maja 25, 2015 2:51 am

.
Ech... Jest mi tak bardzo, tak cholernie ciężko...Brak mi słów...
Niech spoczywa w pokoju :(

Obrazek

...................................................................... **** Video TRIBUTE ****
....................Utwór ten pochodzi z płyty, która również miała być specjalnym, symbolicznym upominkiem ode mnie, dla Niego... :(

Obrazek
Baloo

Postprzez cziksel » Cz maja 28, 2015 7:14 pm

Wspaniały aktor, wspaniały głos :(
Jaka szkoda, że nie zdążyliśmy ze statuetką. Niech ten projekt nie upadnie... To taki świetny pomysł.
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Powrót do Seriale