Walt Disney Przedstawia

Od "Gumisiów", poprzez "Kacze Opowieści" i "Super Baloo", aż po najnowsze produkcje z Wytwórni Disneya.

Walt Disney Przedstawia

Postprzez lis » So gru 10, 2005 9:40 pm

Programu nie ma w naszej telewizji już od roku. Łezka się w oku kręci, kiedy widzi się starą czołówkę (rok 1993):
http://s32.yousendit.com/d.aspx?id=1I06 ... X8WO4TF2LT
i jeszcze starszy filmik oddzielający serial animowany od filmu:
http://s19.yousendit.com/d.aspx?id=1KYC ... I5SNDT8110

Enjoy!
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Meriones Minor » N gru 11, 2005 6:42 pm

A szkoda, chyba każdy dzieciak to oglądał... Zamiast tego w soboty lecą jakieś boby budownicze czy inne weterynarze fredy. Kicha :/
"Cały świat będzie ci nieprzyjazny, Książę o Tysiącu Wrogów, i ktokolwiek cię schwyta, zabije cię"
~Richard Adams, "Wodnikowe Wzgórze"
Meriones Minor

Imię: Marta
GG: 2200395

Postprzez Bajkofil » N lis 26, 2006 8:43 am

Zawsze było tak że najpierw emitowano serial animowany i lektor czytał :
A teraz Kacze opowieści lub jak co tydzień ... potem był serial i to nawet dobre zdażały się : Zorro , Sidekicks (Partnerzy) , coś o Daviddzie Copperfieldzie , Podróże Nutty Gun.Tak kiedy się było małym szkarbem TVP była cudna , w wakcje pamiętam jak dziś Piatek godz.9.00 Batman (serial animowany) a po nim Flip i Flap , życć nie umierać a teraz tylko umierać :(
Bajkofil

żal....

Postprzez monlip » Wt mar 27, 2007 1:38 pm

tak....i żal ściska..... ;(
Mam kilka nagranych odcinków (mam caaaałą kasete z różnymi bajkami z dzieciństwo, nie tylko Disney'a)
Właściwie to czemu tego już nie puszczają??
Chętnie bym sobie obejrzała stare odcinki.... :D
A piosenkę z Alladyna ("Hop, na dywan i leć!") jak leciały odcinki to nadal znam na pamięć! :)
Ale prawda jest, że teraz mam czasem wrażenie, że te film dla dzieci to tylko ogłupiają...
Przykład Teletubisiów - wiem, że to jest dla baaaardzo małych dzieci ale to takie głupi, że szkoda gadać...nie to co klasyczny, piękny Disney....
:D
monlip

Postprzez Retlaw » Śr mar 28, 2007 9:03 pm

"Trzymajmy się razem", może ktoś to pamięta, mam wszystkie odcinki na CD, jeden trochę ucięty, chyba najfajniejszy serial aktorski Disneya
Właśnie jestem w fazie ponownego ich oglądania :-]
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

GG: 0

Re: Walt Disney Przedstawia

Postprzez Kaczeniec » Pn kwi 13, 2009 2:57 pm

Oto sobotnia...:
Kacze Opowieści - 1991-1992
Super Baloo - 1992-1993
Kacze Opowieści - 1993
Super Baloo - 1993-1994
Dzielny Agent Kaczor - 1994
Mała Syrenka - 1994-1995
Aladyn - 1995
Goofy i inni - 1995-1996
Szmergiel - 1996-1997
Aladyn - 1997-1998
Kacza Paczka - 1998-1999
101 Dalmatyńczyków - 1999-2000
Timon i Pumba - 2000-2001
Produkcje Myszki Miki - 2001
Mała Syrenka - 2001-2002
Mała Księga Dżungli - 2002-2003
Timon i Pumba - 2003
Alladyn - 2003
Timon i Pumba - 2003
Legenda Tarzana - 2003-2004
Alladyn - 2004

...i niedzielna chronologia:
Chip i Dale: Brygada RR - 1991-1992
Nowe Przygody Kubusia Puchatka - 1992
Gumisie - 1992-1993
Chip i Dale: Brygada RR - 1993-1994
Gumisie - 1994
Nowe Przygody Kubusia Puchatka - 1994-1995
Przygody Myszki Miki i Kaczora Donalda - 1995-1996
Myszka Miki i Przyjaciele - 1996-1997
Nowe Przygody Kubusia Puchatka - 1997-1998
Chip i Dale: Brygada RR - 1998-1999
Gumisie - 1999
I pies, i Wydra - 1999-2000
Gumisie - 2000-2001
Przygody Myszki Miki i Kaczora Donalda - 2001-2002
Myszka miki i Przyjaciele - 2002-2003
Kubusiowe Opowieści - 2003-2004
Gumisie - 2004-2005

A to w postaci dzisiejszej wieczorynki:
/Sobota/
Mickey i Donald: Przedstawiają Goofy'ego Sportowca - 2006
Kaczor Donald Przedstawia - 2006-2007
Przygody Myszki Miki i Kaczora Donalda - 2007-2008
Myszka miki i Przyjaciele - 2008-2009
Kubusiowe Opowieści - 2009
Moi Przyjaciele: Tygrys i Kubuś - 2009
Chip i Dale: Brygada RR - 2009-

/Niedziela/
Nowe Przygody Kubusia Puchatka - 2006-2007
Gumisie - 2007-2008
Kubusiowe Opowieści - 2008-2009
Moi Przyjaciele: Tygrys i Kubuś - 2009
Mała SYrenka - 2009-
Ostatnio edytowano N sie 23, 2009 11:03 am przez Kaczeniec, łącznie edytowano 8 razy
Kaczeniec

Postprzez Semmko » Wt kwi 14, 2009 12:19 am

Wielu z nas darzy niezwykłym sentymentem stare kreskówki. Ja także. Wydawałoby się, że lista taka, jaką przedstawił Kaczeniec, nie będzie nadmiernie ekscytująca, bo przecież można byłoby ją stworzyć w miarę łatwo samodzielnie (wyłącznie dla siebie), gdyby było to dla kogoś ważne. A jednak, okazuje się, że zwłaszcza dla tych osób, dla których kreskówki Disneya wiele znaczyły (dla wszystkich nagrywających na wspaniałe kasety VHS, oczekujących z napięciem na odpowiednią godzinę), lista ta przywołuje coś więcej, niż tylko wspomnienia wrażeń jakie dane serie wywarły, albo konkretną treść poszczególnych odcinków.

Należę do pokolenia (oczywiście to słowa na wyrost), które może pierwszej serii „Kaczych Opowieści” nie oglądało całkiem świadomie, ale drugą już na pewno. W bardzo interesujący sposób można „sprawdzić samego siebie” – przychodzą na myśl wszystkie momenty ‘zadziwienia’ (refleksji), wprowadzające, ogólnie mówiąc, nowe sposoby myślenia; były to unikalne momenty, sądzę że bez tych kreskówek w ogóle by nie nastąpiły (nie w tamtym czasie, nie w takiej formie). Można prześledzić własne etapy rozwoju i odnieść je do konkretnych lat. Jest to coś wspaniałego.

Wracając do tematu VHS. W tamtych czasach (nie dość, że jest to zeszłe stulecie, to także zeszłe tysiąclecie) w stosunkowo niewielu domach pojawiło się urządzenie (czy używając bardzo modnego swego czasu w KD terminu: ustrojstwo) takie jak magnetowid. Amatorzy kreskówek mieli raczej małą możliwość obsługi takiego sprzętu, stąd należą się wielkie podziękowania dla wszystkich tych, dzięki którym odpowiednie ‘bajki’ zostały utrwalone, czyli przede wszystkim dla rodziców. Później wielokrotnie wracałem do tych nagrań, odtwarzałem je tak długo, że dzisiaj, choć ich jakość znacznie podupadła, to porównując ją z tym, co przynosi Internet, muszę stwierdzić, że zapamiętałem je dokładnie, w pierwotnej, najlepszej formie. Jest jeszcze jedna szczególna zaleta korzystania (wtedy) z magnetowidu – dzisiaj mogę być pewny jakie kreskówki oglądałem, gdy miałem bardzo mało lat.

Zastanawiałem się często na ile ocena np. poszczególnych serii „bajek Disneya” jest subiektywna. Pamiętam, że oglądając „Szmergla” czułem się już wytrawnym znawcą, a kolejne serie (nowych ‘bajek’) rzadko oceniałem jako choćby dorównujące poprzednim. Należy przyznać, że każda z nich posiadała swój własny urok, ale nie każda była w takim samym stopniu wartościowa. Trzeba także pamiętać, że na ocenę ma też wpływ stan emocjonalny, jaki towarzyszył widzowi podczas pierwszej (kolejnych) projekcji. Mimo tego jednak trudno mi uznać, że pojawił się lepszy (pod względem jakości scenariusza i koncepcji artystycznej) filmik, niż pierwszy odcinek serii „Super Baloo”.

Podobnie rzecz się ma z komiksami. Teraz patrzę na nie inaczej, niż jeszcze kilka lat temu; przeglądam je szybciej, mniej uważnie, co gorsza, dzieje się tak nawet z najnowszymi pozycjami. Zastanawiam się, czy ma to związek z tym, że już parę lat minęło, czy z faktem, że już się sporo ‘napatrzyłem’, a może z tym, że nadszedł czas na „poważne zajęcia i brak czasu”. Ostatecznie nie warto na siłę dopatrywać się w komiksach czegoś, czego być może już tam nie ma. Czyżby miały się one okazać niewiele znaczącym (pustym), tymczasowym lekarstwem na dziecinne wszędobylstwo? A może porzucenie „dziecinności” oznaczałoby utratę zapału...

Powracanie do dawnych przeżyć jest cenne, ponieważ pomaga wyjść z ‘zasiedzenia’ (przynajmniej z tego powodu), uświadamia dawne zaangażowanie i otwiera drogę otwartości umysłu, do której trudno dojść w inny sposób. W moim przypadku, a jak widać nie tylko w moim, dużą rolę odgrywały i odgrywają nadal, choć dzisiaj już w inny sposób, serie „bajek Disneya”, a ostatecznie listy takie jak Kaczeńca, które kierują myśli ku temu, co z tychże ‘bajek’ pozostało w pamięci. Korzystajmy z pokładu tych wspaniałych rzeczy, zamkniętych, ale tym samym utrwalonych we wspomnieniach!
Semmko

Imię: Ziemek

Postprzez Gęgul » Wt kwi 14, 2009 8:09 am

W sobotę nie było "Mickey Mouse i przyjaciele" tylko Bob Budowniczy :cry: :cry:
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Kaczeniec » Wt kwi 14, 2009 11:11 am

Właściwie nie było Myszki Miki i Przyjaciół dlatego, że były święta wielkanocne. Disney wróci 18 marca b.r..
Kaczeniec

Postprzez Arcer » Pt maja 22, 2009 1:54 pm

Według programu na tv.wp.pl w tę sobotę w wieczorynce "Kubusiowe Opowieści", podobnie jak w niedzielę... Wynika z tego, że prawdopodobnie piąta seria tego serialu (wg Wikipedii 11 odcinków) nie będzie wyemitowana - a szkoda. Kubusiowe Opowieści to baaardzo mizerny ekwiwalent.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Daru » Wt cze 09, 2009 8:16 pm

A teraz TVP będzie dawało tylko "Moi przyjaciele - Tygrys i Kubuś", dwa razy w tygodniu. Pomijając, że serial ten jest debiutem Pana Grzegorza Pawlaka w roli Tygryska - nic ciekawego ._.
Daru

Postprzez Arcer » Wt cze 09, 2009 8:59 pm

Właśnie też zajrzałem parę minut temu do programu... No szkoda, bo to animacja 3D, w której Puchatek wygląda paskudnie. W dodatku sam serial jest już sporym zaprzeczeniem idei oryginału Kubusia Puchatka, chyba była o tym mowa parę lat temu na forum lub jeszcze na liście dyskusyjnej :-).
Arcer
el moderatoro

Postprzez archie53 » So lis 13, 2010 2:52 pm

Tak, to była super seria kreskówek. Ci z TVP pogłupieli, żeby odsunąć klasykę, zastąpić nowością. Ludzie o tym zapominają, dają się tym pociągnąć. Nienawidzę tego. Jak tak można?
Samodzielnie zepsute służy najlepiej.
archie53

Postprzez jupix » N lis 14, 2010 1:42 pm

W czasach nadawania cyklu seriale: Kacze Opowieści, SuperBaloo itd. były ówczesnymi nowościami. Światowe premiery seriali były niewiele wcześniej od polskich. Dlatego teraz też puszczają nowe produkcje.
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez Szynka » Śr lut 16, 2011 3:33 pm

może by się dało jakoś namówić TVP na dawne dobre kreskówki z Disneya z oczywiście starym dobrym dubbingiem?Jakimiś masowymi mailami,petycją czy czymkolwiek?Jak widzę teraz te aktorskie seriale Disneya to mnie krew zalewa,wszystko robione pod kasę.Wiadomo nowości są ważne ale przydałoby się jakiś powrót nie wiem w stylu że w jeden dzień puszczają starsze rzeczy a w inny nowe,zadowoliłoby to wszystkich(przynajmniej mnie)
Szynka

Imię: Szymon

Następna strona

Powrót do Seriale