Nowy serial z Kubusiem

Od "Gumisiów", poprzez "Kacze Opowieści" i "Super Baloo", aż po najnowsze produkcje z Wytwórni Disneya.

Nowy serial z Kubusiem

Postprzez lis » So gru 10, 2005 10:36 am

www.onet.pl napisał(a):Serial trafi na ekrany w 2007 roku, ale już wiadomo, że przyjacielem Misia o Bardzo Małym Rozumku nie będzie Krzyś, tylko rudowłosa, rozbrykana 6-latka. Disney zapowiada, że mimo zmian film zachowa charakterystyczny dla opowieści o mieszkańcach Stumilowego Lasu klimat "szczęścia, zaufania i przyjaźni".

Wprowadzenie postaci dziewczynki ma odświeżyć wizerunek Puchatka, przyciągnąć nowych widzów. Będą także inne zmiany. Wytwórnia chce, aby w nowym serialu miś być bardziej aktywny. U Milnego Puchatkowi "przytrafiają się" rozmaite przygody. W nowym serialu miś będzie ich sam szukał, co, zdaniem specjalistów od Disneya, ma tworzyć przykład aktywności życiowej dla najmłodszych.

Obrazek

No niestety, dobrze widzicie. Serial będzie animowany komputerowo. :( I jeszcze ta dziewczynka...
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Pahan » So gru 10, 2005 11:07 am

Nieee no! Niedość że Krzysia nie ma, to jeszcze ta animacja... :(
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Maciek! » So gru 10, 2005 11:08 am

Moim zdaniem oni zniszczą wizerunek Puchatka tym serialem...
Co to za Puchatek bez Krzysia i jeszcze "aktywny"?

Świat Kubusia istniał przecież w wyobraźni Krzysia [co za tym idzie po za nim żaden inny człowiek nie zawitał, i nie miał prawa zawitać w Stumilowym lesie... ] Jak już chcieli tak bardzo wprowadzić postać małej dziewczynki to niech zrobią że to młodsza siostra bądź kuzynka Krzysia i niech nie usuwają tak kluczowej postaci z serialu [trochę szacunku dla oryginału]
Patrząc na to zdjęcie [i ten kask] mogę z góry powiedzieć że jest to postać robiona mocno pod publikę...

Animacja 3D mi nie wadzi, choć ta wygląda jak z jakiejś gry, ale Jak z Puchatka mają zamiar zrobić Pluszowego Indiana Jones to, to tragedia będzie...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Fergus » So gru 10, 2005 4:37 pm

Hmmm...
A oto tekst z www.wp.pl :

Skandal! Disney przeinacza Kubusia Puchatka
wenn

2005-12-09 15:04 (czytana: 6039 razy, komentowana: 21 razy)

Z najnowszej kreskówki o przygodach Kubusia Puchatka usunięto postać Krzysia.

W nowej disneyowskiej wersji Krzyś, którego pierwowzorem był syn autora A.A. Milne’a o tym samym imieniu, zostanie zastąpiony przez zawadiacką dziewczynkę, jednak twórcy zapewniają, że w obsadzie pozostaną wszystkie inne lubiane postaci, m.in. Kłapołuchy i Królik.

Nancy Kanter z Disney Channel twierdzi, że zmiany wprowadzono w celu zwiększenia poprawności politycznej bajki, jednak postać Krzysia nie została wyeliminowana całkowicie.

- Krzyś ciągle bawi się gdzieś w lesie - zapewnia uspokajająco pani Kanter.

:?
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Meriones Minor » N gru 11, 2005 6:49 pm

To bez sensu, zupełna komercha :?. Jeszcze gorsze niż te kukiełki! Jak mogli usunąć Krzysia? Przecież od niego wszystko sie zaczęła, do niego Milne pisał książeczki, jego zabawki były bohaterami całej serii. A tu nagle na jego miejsce wchodzi jakaś mało ambitna postać, jakby zupełnie z innej bajki :?.
I jak mogli zmieniać cokolwiek w Puchatku? On przecież MIAŁ byc głupi i ociężały, po cholere robią z niego kogoś innego? :?
"Cały świat będzie ci nieprzyjazny, Książę o Tysiącu Wrogów, i ktokolwiek cię schwyta, zabije cię"
~Richard Adams, "Wodnikowe Wzgórze"
Meriones Minor

Imię: Marta
GG: 2200395

Postprzez Maciek! » N gru 11, 2005 8:05 pm

Wolę określenie "Był głupiutkim misiem o bardzo małym rozumku" (lepiej brzmi a wychodzi na to samo ;-) )

Niestety ludzie komercji nie myślą w sposób :
- Powróćmy do tradycyjnej animacji dzięki której Disnejowski Kubuś zdobył miliony fanów i nie zmieniajmy nic pierwowzoru... Niech Puchatek będzie z sercem i jak go Milne stworzył bo takiego kochają dzieci a one liczą się najbardziej na świecie, że o zagorzałych fanach nie wspomnę…
Tylko :
- Kukiełkowy Kubuś nie wypalił a tradycyjna animacja nie jest na czasie… A MUSIMY zarobić miliony! Użyjmy więc animacji 3D!
- Dobre!
- Mam dzwonić do Pixar?
- A po co!? Dajcie tych co robili filmiki do gier komputerowych o Puchatku! Jak dzieciaki usłyszą że to jest "3D" to zlecą się do telewizorów jak muchy do miodu a my wydamy mniej na produkcję!
- Dobre! Teraz potrzebny jest jeszcze jakiś hak by sprzedać więcej zabawek, gier, gadżetów, puzzli....
- Mam! W Puchatku są prawie sami faceci! Jak damy postać "dziewczynki" za miast Krzysia to małe dziewczynki będą miały się z kim utożsamić i będzie Politycznie Poprawne a ludzie to lubią!
- Dobre! To brakuje nam tylko czegoś by się podlizać rodzicom...
- Zróbmy i rozgłośmy że Puchatek będzie bardziej „aktywny” to pomyślą że to niby edukacyjne czy co...
- Dobre! No to co? Bierzemy się za projekt...
- Ku chwale Komercji!!!
- <Demoniczny Śmiech>
Ostatnio edytowano N gru 11, 2005 8:10 pm przez Maciek!, łącznie edytowano 1 raz
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez tegass » N gru 11, 2005 8:10 pm

heheh dobre ! :D
tegass

Postprzez Meriones Minor » N gru 11, 2005 9:41 pm

Obrazek
No i nareszcie wiemy, jak powstają takie gnioty... :D
"Cały świat będzie ci nieprzyjazny, Książę o Tysiącu Wrogów, i ktokolwiek cię schwyta, zabije cię"
~Richard Adams, "Wodnikowe Wzgórze"
Meriones Minor

Imię: Marta
GG: 2200395

Postprzez Inuitka » Wt gru 13, 2005 4:05 pm

Boże... To jest po prostu STRASZNE! Aż słów brakuje... :shock:
i have almost forgotten the way it felt when he held out his hand for mine...
Inuitka

Postprzez Baloo » Wt gru 13, 2005 8:14 pm

Puchatek w 3D ?! To jakiś koszmarny koszmar !! :?
"If it's got wings, I can fly it. Sometimes if it doesn't ! '' - Baloo

Obrazek
Baloo

GG: 0

Postprzez Baloo » Wt gru 13, 2005 8:18 pm

Nie no , Tygrys w kasku. Niech mu jeszcze dadzą dres ... :?
"If it's got wings, I can fly it. Sometimes if it doesn't ! '' - Baloo

Obrazek
Baloo

Postprzez Gilraina » Pt gru 16, 2005 3:19 pm

To jest po prostu tragedia. Nic więcej po prostu powiedzieć nie mogę...No, może tylko jedno - Chcę "starego" Kubusia! :?
"Pragnę być tą, za którą walczyć chcesz..."
Gilraina

Postprzez tapir » Cz gru 14, 2006 9:47 pm

Już przyzwyczaiłam się do faktu, iż królują teraz animacje komputerowe, ale to jest skandal. Robiąc za przeproszeniem taką kichę, zabierają Puchatkowi duszę, a już nie wspomne o Krzysiu. :shock: :evil: Jest to klasycna postać, i nie sądze żeby Milne się na to zgodził. Cieawe jak nazwą to "dziewczyneczkę"... Może Zuzia albo Agatka. Za parę lat dzieci nie będą wiedzieć, że w orginale był jakiś Krzyś. "Phi"- powiedzą- "Jakiś ktoś nam mówi, że istnejie jakiś Krzyś, i my mu mamy wierzyć". (To moje własne doświadzenie, bo kiedy byłam mała myślałam, że Andersen skopiował od Disneya "Małą syrenke".)
tapir

Postprzez Maciek! » Cz gru 14, 2006 10:12 pm

Robiąc za przeproszeniem taką kichę, zabierają Puchatkowi duszę, a już nie wspomne o Krzysiu.

Dokładnie.
Dla tego właśnie nie lubię przesadnej poprawności grzecznościowej. Uznali że jest nie odpowiednie dla dzieci bo nikt z głównych bohaterów nie jest płci pięknej (dziewczynki nie mają się z kim utożsamić) więc na siłe wciskają postać dziewczynk(nie to bym coś miał do dziewczyn :wink:) która ni jak ma się do świata Puchatka.
Takie zmienianie na siłę tylko psuje orginalne intencje autora i psuje urok pierwowzoru.

tapir napisał(a):"Phi"- powiedzą- "Jakiś ktoś nam mówi, że istnejie jakiś Krzyś, i my mu mamy wierzyć".

Coś w tym jest...
Nie moge przypomnieć sobie konkretnego przykładu ale też miałem w swoim życiu sytuacje że tak polubiłem jakąś adaptacje filmową że gdy potem zetknołem się z orgianłem byłem nieco zdezorientowany.
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez tapir » Pt gru 15, 2006 2:09 pm

Uznali że jest nie odpowiednie dla dzieci bo nikt z głównych bohaterów nie jest płci pięknej (dziewczynki nie mają się z kim utożsamić) więc na siłe wciskają postać dziewczynk

Dopiero sobie przypomniałam, że przecierz mamy kangurzycę, ale naszym kochanym pomysłodawcą chodziło pewnie o dziewczynę, która jest dzieckiem, a nie mądrym zwierzakiem.:|
tapir

Następna strona

Powrót do Seriale