Seriale Disneya na DVD

Od "Gumisiów", poprzez "Kacze Opowieści" i "Super Baloo", aż po najnowsze produkcje z Wytwórni Disneya.

Seriale Disneya na DVD

Postprzez Scarpomaniak » N lut 19, 2012 10:41 am

Chciałbym tutaj zacząć wątek o serialach Disneya, które są wydawane na DVD w Polsce, ponieważ obecnie są czasami wspominane w dziale Filmy na DVD, tak więc takie oto seriale mam na DVD i takie małe minirecenzję zrobię o nich.

Kacze Opowieści - 5 płyt po 4 odcinki, takie oto odcinki są na płytach:
1. płyta - Inwazja klonów, Pamiątka ze Sfinksem, Pierwsze kaczki w kosmosie i Armstrong
2. płyta - Bunt maszyn, Walka z cieniem, Kto jest panem dżina? i Hotel Kaczylton
3. płyta - Korona Dżyngis-chana, Ucieczka z Akwatraz, Jak pryskali Bracia Be i Sir Diodak z Maszylandii
4. płyta - Kaczozaury, Bohater do wzięcia, Superlot i Pierwsza dama wikingów
5. płyta - Fortuna kołem się toczy, Wiele hałasu o Sknerusa, Śmigły As i Perła mądrości
języki: polski, czeski, słoweński, rosyjski, arabski, rumuński, węgierski i słowacki (wszystko 2.0)
napisy: ukraińskie

Plusy wydania:
- możliwość obejrzenia "Kaczych Opowieści" po wielu językach
- odcinki chronologicznie (z pominięciem 5 pierwszych)
Minusy wydania:
- nowy dubbing
- brak polskich napisów
- brak oryginalnej ścieżki

Tak więc mogę tylko tyle powiedzieć, wydanie dla wszystkich fanów "Kaczych Opowieści", reszty nie zadowoli, ponieważ na płycie nie ma starego dubbingu, ani nawet angielskiego dźwięku (a można go wybrać na Disney Channel) oraz polskich napisów, bardzo dobrze, że mamy inne języki (nawet słowacki), a także, że odcinki są chronologicznie (a nie wg tej kolejności, która najpierw była na TVP potem na Mini Mini, niedawno na Polsacie, a teraz na Disney Channel), szkoda, że nie można liczyć na kolejne odcinki (w Czechach też wstrzymali), ponieważ tak w następnym zbiorku znalazłyby się 2 kilkuczęściowe odcinki (w tym pilot)
Moja ocena wydania: 5/10
Moja ocena serialu: 10/10

Można go zakupić w wydaniu gazetowym lub pudełkowym, różnią się trochę napisem na płycie oraz... opakowaniem, koszt około 20 złoty za płytę (czasem taniej)

Super Baloo - 2 płyty po 4 odcinki (w Czechach ukazało się 12 płyt po 4 odcinki, ostatnie nie mają na opakowaniu wymienionego polskiego, lecz on jest)
1. płyta - Pogromy i błyskawice (4 części)
2. płyta - Stąd dobrze do nowoczesności, Nie taki potwór straszny, jak go malują, Czas nie czeka na niedźwiedzia i Nie spada mama z nieba
języki: angielski, polski, czeski, węgierski, grecki, rosyjski i arabski (2.0)
napisy: angielskie, angielskie dla niesłyszących, polskie, czeskie, węgierskie, greckie, rosyjskie i arabskie

Płusy wydania:
- umieszczenie pilota na pierwszej płycie, a potem chronologicznie odcinki
- polskie napisy (na podstawie starego dubbingu!)
- angielska ścieżka i angielskie napisy dla niesłyszących
Minusy wydania:
- nowy dubbing (mały minusik)

Muszę powiedzieć, że spośród czterech starych seriali Disneya na DVD (Gumisie, Kacze Opowieści, Brygada RR i Super Baloo) to "Super Baloo" prezentuje się najlepiej pod względem wydania DVD, po pierwsze posiada angielską ścieżkę (to jest wszędzie oprócz "Kaczych Opowieści"), ale posiada też polskie i angielskie napisy (na żadnym DVD tego nie ma), chociaż jest z nowym dubbingiem to jest on dobry. Szkoda, że CdProjekt wydał tylko box z dwoma częściami tego, a w Czechach wydano 12 płyt z polskim dubbingiem (ostatnie płyty nie posiadają napisu na okładce, lecz posiadają polski dubbing), będę czekał na polskie wydanie, ponieważ, A: jest tańsze, B: jest z polską okładką. Poza tym bardzo mi się spodobał odcinek pilotażowy. Polecam boxa zakupić każdemu fanowi Disneya
Moja ocena wydania: 9/10
Moja ocena serialu: 9,5/10

Można go zakupić tylko w boxie (2 płyty) po ok. 35 złoty

Za niedługo opiszę tu "Brygadę RR" i "Gumisie", lecz mam do was pytanie, czy posiadacie jakieś inne seriale Disneya na DVD, wiem, że ukazał się "Fineasz i Ferb" czy ktoś go posiada i mógłby trochę o nim powiedzieć (jakie odcinki itd.).

Rozmawiamy tylko o serialach wyprodukowanych przez Disneya i wydanych DVD, a nie o serialach dystrybuowanych przez tą firmę.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław
GG: 0

Powrót do Seriale