Kacze Opowieści

Od "Gumisiów", poprzez "Kacze Opowieści" i "Super Baloo", aż po najnowsze produkcje z Wytwórni Disneya.

Postprzez Sknerus Mckwacz » Pn paź 09, 2006 5:07 pm

Ostatnio przeglądałem strony torrentowe i wynalazłęm coś ciekawego - myślę, iż w tym momencie nie propaguję piractwa-otóż zbiór Kaczych Opowieści epizody 1-100 o wadze 8,40 gb. Ciekawe..
Sknerus Mckwacz
Sowizdrzał

Imię: Przemek
GG: 4828934

Postprzez andrzej91 » Pn paź 09, 2006 7:19 pm

Sknerus Mckwacz napisał(a):Ostatnio przeglądałem strony torrentowe i wynalazłęm coś ciekawego - myślę, iż w tym momencie nie propaguję piractwa-otóż zbiór Kaczych Opowieści epizody 1-100 o wadze 8,40 gb. Ciekawe..

domyślam się ze chodzi ci o torrenty :wink: wszędzie je można znaleźć a przecież piractwo to teraz normalna sprawa, nie znam nikogo ( bo nikogo takiego nie ma ) co nie ma zadnego pirata w domu ( gry, filmu itp. - na pewno windowsa macie pirackiego :P )
andrzej91

Postprzez Doniek » Pn paź 09, 2006 9:16 pm

Ja zainstalowałem sobie utorrenta i... kompletnie nic tam niekumałem. Z ogółu jestem niekumaty i co do programów komputerowych (a zwłaszcza po angielsku) to już wogóle nic niełapię. A może ktoś mógłby mi to wytłumaczyć? (bez śmiechów proszę)

Jeśli już, to na PW. Ten topik jest o Kaczych Opowieściach, a nie o torrentach. - dop. Arcer
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

GG: 0

Postprzez andrzej91 » Śr lis 15, 2006 8:25 pm

Co wy na to zeby każdy user z forum wysłał list z petycją do TVP o ponowną emisję Kaczych Opowieści? Może TVP się zlituje :wink:

Ktoś by napisał taki fajny liścik, a userzy by go powysyłali na mail redakcji tvp :)
Kacze Opowieści

Obrazek
www.KaczeOpowiesci.go.pl - forum o serialu Kacze Opowieści, zapraszam :)
andrzej91

Postprzez mentor » Śr lis 15, 2006 8:36 pm

No nie wiem. Skoro zawiesili emisję, to pewnie z jakichś ważnych powodów. Poza tym myślę, że nie mogliby zrezygnować ze swojej Wieczorynki (jeśli chodzi TVP 1) i zamiast tego wstawić codziennie Kacze Opowieści. Co prawda to fajny serial, ale nie wszystkie dzieci (to słowo ma tutaj znaczenie takie ogólne) znają Kaczora Donalda. :wink:
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Arcer » Śr lis 15, 2006 9:19 pm

Już raz pisaliśmy petycję do TVP, w sprawie w kółko emitowanych powtórek "Timona i Pumby". Wątpię, żeby to z tego powodu zaprzestano emisji najgłupszych odcinków tego serialu, ale w niedługim czasie TVP całkowicie zrezygnowała z seriali Disneya na ponad rok - więc lepiej nie ma co ryzykować :-). A tak na serio, ich i tak nie obchodzą listy od widzów. Niestety.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Quacky » So lis 25, 2006 9:10 am

Czy emitowano u was pierwszy odcinek Zlotej Gesi? Jesli tak, to czy moglby ktos napisac o co w nim chodzilo, bo u nas lecial w pierwszej polowie lat 90-tych i na dodatek wyglada na to, ze nikt z Czechow go nie ma na VHS. :?
BTW, uploadowalem czeska wersje piosenki tytulowej DuckTales: hhttp://rapidshare.com/files/4739303/kl ... i.wmv.html :wink:
Dulík: Zítra je první den školy. Deset měsíců budeme čučet na třídní zdi!
Kulík: Taková ztráta času, stejně toho víme víc než učitelé!
KD: W/WDC 169 A
Quacky

Postprzez Bajkofil » So lis 25, 2006 2:08 pm

Te dwa odcinki to był koniec Kaczych Opowieści w Polsce :( do rzeczy o czym jest odcienk Złota Gęś cz.1 :
Kundolf błąka się po mieście gdzieś na Dalekim Wschodzie i spotyka brata który jest mnichem , nawyki złodziejstwa sprawiają że nawet brata pozbawia zegarka , twierdzi że chce się zmienić i tak zostaje wprowadzony do bractwa wkrótce po kolacji zostaje przydzielony do pilnowania złotej gęsi.
Wynosi ją ale odczuwa wewnętrzny niepokój i miota się z tą Gęsią aż nagle zjawiają się Bracia Be ... po licznych perypetiach Gęś trafia do sklepu Mckwacza , Granit chce ją dorwać ale Sknerus wobec takiego klienta podwyższa cenę aż w końcu twierdzi że mu jej nie sprzeda , dowiaduje się pokrótce jaką moc posiada gęś i zamienia się w Midasa Kaczora i Bracia Be zakradają się nocą
i próbują wykraść gęś , po walce okazuje się że gęś zniknęła a w holu stoją złote posągi siostrzeńców.
Bajkofil

Postprzez Bajkofil » So gru 09, 2006 2:25 pm

Wybaczcie że piszę post pod postem no ale mam qestion :
Czy wie ktoś z was co stało się z Bubbą ?Bo Bubba pojawił się w odcinku 66
i był sobie nikomu nie wadząc aż do odcinka 77 w którym to stał sie geniuszem po czym znowu zgłupiał i dalej go nie ma , wsiąkło :shock:
jak ogląda się po koleji to jest to naprawdę zdumiewające.Jego miejsce zajął na 2 odcinki Kundolf po czym od odcinka 81 ? pojawia się Cyfron a Bubba co się z nim stało , może sprzedali go na czarnym rynku :D
Bajkofil

Postprzez lis » So gru 09, 2006 4:13 pm

Myślę, że twórcy w pewnym momencie po prostu zdali sobie sprawę, że ta postać po prostu specjalnie im nie wyszła i postanowili nie wyciągać go więcej z jaskini w ogrodzie Sknerusa. Taki prosty jaskiniowy kaczor nie dawał scenarzystom wielkiego pola do popisu, a i tak wycisnęli z Bubby chyba wszystko, co dało się wycisnąć, a nawet trochę więcej. Dla mnie odcinki z Bubbą zawsze były najgorszymi w serialu (z wyjątkiem pilota), z bardzo, bardzo prostymi fabułami, którym brakowało wszystkiego tego, czym serial zdobył serca widzów (dreszczyku emocji, nawiązań do (pop)kultury, a przede wszystkim oryginalności). Na szczęście potem wprowadzono do serialu Cyfrona, który podciągnął trochę jakość drugiej serii.
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Maciek! » So gru 09, 2006 4:53 pm

Z Bubbą i Cyfronem to dla mnie sprawa prosta -- Mieli zrobić nowy sezon, chcieli dodać jakieś nowe postacie... Bo poprostu seriale tak robią by przyciągnął widzów i by serial wydawał im się ciągle świerzy. I niestety poszli po prostej lini - Głupawy jaskiniowiec i zwariowany sekretarz-super bohater.
Bubba to faktycznie uboga postać i jego obecność w serialu mogła by się skończyć na jednym odcinku bo fabuły kręcoce się woku niego albo mało ambitne albo wpychali go na siłę do jakiegoś odcinka dla dwuch-trzech gagów [jak na przykład w tym odcinku ze Złotką... Wiecie o którym mowa, ten jedyny ze Złotką w drugim sezonie]
Cyfron owiele lepszy choć jak na mój gust był by dobry bez tego całego Robokwaka [to czasami zbyt upraszcza sprawę]
Czasami jak oglądam mam wrarzenie że to poprostu Donald, tylko z normalnym głosem [także kojarzy mi się czasem z Kaczorem Duffy, tyle że biały i nosi ubranie]
Postać jego mamy za to całkiem zabawna :wink:

Czasem zastanawiam się czy drugi sezon nie był by lepszy gdyby nie dodawali nowych postaci bo wątpię by "formuła by się wyczerpała" [O jakiej formule tu zresztą mówić skoro każdy odcinek jest inny a patrząc ile komiksów powstało z samym Sknerusem, HD&Z i Donaldem...].

Jedno co w drugim sezonie wydaje się zignorowane to Donald. W pierwszym był jakieś osiem razy ale jednak rozmieścili tą postać tak by pojawiała się w miare regularnie. W drugim go do reszty olali...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Quacky » So gru 09, 2006 5:11 pm

lis napisał(a):Na szczęście potem wprowadzono do serialu Cyfrona, który podciągnął trochę jakość drugiej serii.

Podciagnal? Wprowadzenie Cyfrona (ktory niemal zajal miejsce Śmigacza) i Bubby nie byl zbyt dobrym pomyslem scenarzystow. Na szczescie wspanialy dabing nieco uratowal odcinki, ale i tak pierwsza seria byla duzo lepsza.
Tak sie zastanawiam, dlaczego pozniejsze odcinki byly wylacznie "Wangowe". Animacja TMS-a byla znacznie lepsza... :?
Dulík: Zítra je první den školy. Deset měsíců budeme čučet na třídní zdi!
Kulík: Taková ztráta času, stejně toho víme víc než učitelé!
KD: W/WDC 169 A
Quacky

Postprzez Maciek! » So gru 09, 2006 5:16 pm

Pewnie chcieli aby taniej wyszło [porównajmy tylko jakość tych animacji i po sekundzie zobaczymy która wygląda na tańszą]

Jeszcze jedna postać której w drugim sezonie zabrakło to Kaczuch [Doofus]
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Pahan » N wrz 09, 2007 7:59 am

Myśle że niezła ciekawostka i powód do wspomnień:

http://pl.youtube.com/watch?v=PTCppddKBzU
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Doniek » N wrz 09, 2007 9:19 am

ech te wspomnieina... słuchajcie, a może powstał jakiś soundtrack do "Opowieśći...", albo do filmu długometrażowego? Jak macie to wrzućcie mi na PW linka. I tąfajną piosenke z czołówki też poszukuję.
Kurde, "Kacze Opowieśći" rządzą.
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Seriale