e- mail di CD project

Od "Gumisiów", poprzez "Kacze Opowieści" i "Super Baloo", aż po najnowsze produkcje z Wytwórni Disneya.

e- mail di CD project

Postprzez Mędrek1937 » So lut 06, 2010 11:28 am

Cześc. Chciałem was zapytac, co myślicie o wysłaniu maila do CD project, czy nie chcieliby wydawac na DVD całe serie odcinków seriali z bloku Walt Disney przedstawia. Wiele osób pragnełoby jeszcze raz obejrzec ulubione kreskówki, takie jak Aladyn, Super Baloo, czy Goofy i inni. Seriale te nie są nigdzie dostępne jako cała seria, więc fajnie by było gdyby dystrybutor udostępnił nam je na DVD. Co wy na to?
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek
GG: 0

Re: e- mail di CD project

Postprzez Kwalutek » N lut 07, 2010 10:50 am

Dobry pomysł. Raczej wątpię, aby wydali te seriale, ale można zapytać.
Kwalutek

Re: E-mail do CD Projekt

Postprzez Semmko » Pn lut 08, 2010 7:48 pm

Popieram całkowicie. Oczywiście wcześniej należałoby zebrać satysfakcjonującą liczbę odpowiednich argumentów. Nie zapominajmy też, że CD Projekt jest tylko dystrybutorem, zatem adekwatne pytania (prośby) dotyczyłyby jedynie możliwości marketingowo-logistycznych.

Wydanie całych serii disnejowskich seriali (ostatniej dekady XX wieku) to pomysł atrakcyjny, ale i kosztowny (w Polsce pojawiło się parę DVD, ale zaledwie z kilkoma odcinkami w niemałej cenie). Wydaje mi się, że jego realizacja jest możliwa, ale w bardzo ograniczonym zakresie (albo mała liczba bardzo drogich egzemplarzy, albo tylko jedna seria w ciągu kilku lat).

Gdyby jakaś seria miała się jednak ukazać, to chciałbym, aby pozostawiono pierwszą wersję dubbingu (czyli tą znaną z TV, a ściślej z TVP1 lat 90.), a nawet nieodświeżaną animację (aby tylko w akceptowalnej rozdzielczości). Zniósłbym także brak dodatków (choć z innych wersji językowych raczej by nie zrezygnowano), jeśli miałoby to zmniejszyć cenę lub przyspieszyć wydanie ostatecznego produktu.

Nowe przygody Kubusia Puchatka, Super Baloo, Dzielny Agent Kaczor, Aladyn, Goofy i inni, Szmergiel, Brygada RR, Gumisie, Kacza paczka, Kacze opowieści, Timon i Pumba, Wuzzle, Cafe Myszka. Część z nich co jakiś czas jest gdzieś emitowana, ale trudno samemu wszystko nagrać, a legalność innych metod wydaje się być wątpliwa. Seriale takie jak te to klasyka, którą dobrze byłoby móc po prostu kupić w sklepie, będąc spokojnym co do jakości nabywanego materiału.

PS
Mamy kolejny dowód na to, że DisneyPolska! to jest jednak nie tylko forum.
Semmko

Imię: Ziemek

Postprzez DeeDee » Śr lut 24, 2010 9:32 am

hmmm, nie wymieniacie tu Małej Syrenki, a mnie np właśnie na tym serialu najbardziej by zależało. :ariel:
Może i jestem sceptykiem, ale jakoś nie mam dużych nadziei na te seriale wydane na dvd. To po prostu zbyt piękna wizja.

Nie wiem, może powinniśmy ułożyć wspólnie odpowiednią treść maila i potem każdy z nas niech takowy wyśle do dystrybutora, żeby pokazać CDprojektowi, że zainteresowanie jest duże...
DeeDee

Postprzez Semmko » Śr lut 24, 2010 8:36 pm

DeeDee napisał(a):hmmm, nie wymieniacie tu Małej Syrenki, a mnie np właśnie na tym serialu najbardziej by zależało.

Czyżby jedyna niewymieniona (z tych najważniejszych)? Miałem tego świadomość, ale dotychczas nie było potrzeby kompletowania „strategicznej” listy. Może ta chwila właśnie nadeszła? Oto mój top:

Nowe przygody Kubusia Puchatka
Super Baloo
Gumisie
Kacze opowieści
Brygada RR

DeeDee napisał(a):Może i jestem sceptykiem, ale jakoś nie mam dużych nadziei na te seriale wydane na dvd. To po prostu zbyt piękna wizja.

Może za to wydadzą je na BD? ;-)
W to, że po naszej interwencji w niedługim czasie ukażą się boksy z poszczególnymi seriami, z pewnością nie warto wierzyć. Ale nasz głos jest ważny, ponieważ przemawiamy nie tylko we własnym imieniu.

DeeDee napisał(a):Nie wiem, może powinniśmy ułożyć wspólnie odpowiednią treść maila i potem każdy z nas niech takowy wyśle do dystrybutora, żeby pokazać CDprojektowi, że zainteresowanie jest duże...

Wtedy pokazalibyśmy, że zainteresowanie nie jest wcale takie duże. Gdybyśmy nie tworzyli grupki takiej, jaką jednak tworzymy, tego rodzaju akcja byłaby, może, jedyną rozsądną. Ale nią jesteśmy. Moim zdaniem wystarczy głos jednego człowieka, najlepiej, chyba, założyciela tego tematu. Niech zostanie nawiązany kontakt na wzór tego z redakcją KD, Gigantów oraz TWDC PL. Oczywiście ogólną zawartość treści jak najbardziej możemy opracować wspólnie, tutaj właśnie. Moją listę najważniejszych seriali już przedstawiłem. Dorzucajcie swoje propozycje.
Semmko

Postprzez DeeDee » Cz lut 25, 2010 12:31 pm

Semmko - Wychodziłam z założenia, że kilkadziesiąt maili od różnych osób będzie miało większą "moc" od jednego pisanego w imieniu wszystkich tych osób. Ale bardzo możliwe, że to ty masz rację, nie będę polemizowała. Najważniejsza jest treść maila.

Co do tytułów jakimi byłabym zainteresowana - Mnie osobiście seriale o kaczorach nie interesują, choć zapewne większość osób tu właśnie za nimi się opowie. Chciałabym natomiast doczekać się Aladyna, a za Małą Syrenkę jestem gotowa błagać na kolanach :oops:
DeeDee

Postprzez Mędrek1937 » Cz lut 25, 2010 6:06 pm

[quote="Semmko"]

Moim zdaniem wystarczy głos jednego człowieka, najlepiej, chyba, założyciela tego tematu.
Obrazek
Mędrek1937

Postprzez Mędrek1937 » Cz lut 25, 2010 6:10 pm

Słuchajcie. Możemy ułożyc wspólną treśc, a potem każdy z zainteresowanych, podpisze się i taki e- mail wyślemy do CDproject.

Co do słów Semmko, że to ja mam wysłac e- mail, zgadzam się, ale się tego lękam, gdyż nie jestem osobą pełnoletnią. Potem mogą przyjśc z ich strony jakieś różne, dopytki, śmytki itp.
Obrazek
Mędrek1937

Postprzez Semmko » Pt lut 26, 2010 12:26 pm

DeeDee napisał(a):Semmko - Wychodziłam z założenia, że kilkadziesiąt maili od różnych osób będzie miało większą "moc" od jednego pisanego w imieniu wszystkich tych osób. Ale bardzo możliwe, że to ty masz rację, nie będę polemizowała.
Mędrek1937 napisał(a):Słuchajcie. Możemy ułożyc wspólną treśc, a potem każdy z zainteresowanych, podpisze się i taki e- mail wyślemy do Cdproject.

Postaram się odtworzyć mój tok rozumowania. Jesteśmy fanami Disneya. Chcielibyśmy móc legalnie nabyć jego produkty, których jednakże nigdzie nie można kupić. Decydujemy się wysłać wiadomość, by wiedziano o naszej opinii. Kluczową kwestią jest ta: „Czym jest DisneyPolska! ?”. Wydaje mi się, że zasługuje na miano pewnego zorganizowanego stronnictwa. Dzięki temu nasz głos jest mocniejszy. Jeśli tak jest, powinniśmy zachowywać się w sposób cywilizowany. Powinniśmy nie zarzucić kogoś spamem, a nawiązać kontakt. Zwiększamy tym prawdopodobieństwo otrzymania jak najrzetelniejszej odpowiedzi. Stajemy się bardziej wiarygodni. Stabilizujemy się wewnętrznie. Gdybyśmy wysłali e-maile kolektywnie, wyglądałoby to na jednorazowy zryw, atak (tym bardziej agresywny, im liczniejszy lub częstszy). Jak sądzicie, komu dana byłaby odpowiedź i jaka? Jeśli należałoby okazać nasze zainteresowanie w sposób bardziej przekonujący, oczywiście wówczas każdy z nas mógłby wysłać stosowną wiadomość ze swojego prywatnego konta, najlepiej podpisaną imieniem i nazwiskiem, a nawet nazwą miejscowości zamieszkania. Na razie wydaje mi się to jednak niekonieczne. Zwłaszcza że bieżąco dysponujemy tylko ok. 10% siły naszego oficjalnego zaplecza, czyli liczby wszystkich użytkowników. Gdybyście mieli inną wizję, dajcie znać. Nie upieram się, że ta moja jest najlepsza.

Mędrek1937 napisał(a):Co do słów Semmko, że to ja mam wysłac e- mail, zgadzam się, ale się tego lękam, gdyż nie jestem osobą pełnoletnią. Potem mogą przyjśc z ich strony jakieś różne, dopytki, śmytki itp.

Spokojnie. Nie zrzucalibyśmy na Ciebie całej odpowiedzialności. Byłbyś przedstawicielem, łącznikiem. W skrajnym przypadku kontakt przeszedłby w ręce kogoś bardziej doświadczonego, jednego z Administratorów bądź Moderatorów, choć nie sądzę, by musiało do tego dojść.

DeeDee napisał(a):Co do tytułów jakimi byłabym zainteresowana - Mnie osobiście seriale o kaczorach nie interesują, choć zapewne większość osób tu właśnie za nimi się opowie. Chciałabym natomiast doczekać się Aladyna, a za Małą Syrenkę jestem gotowa błagać na kolanach :oops:

Nie bójcie się zgłaszać swoich propozycji. Nie będziemy, chyba, głosować kto ma rację albo większe prawo do wyboru tytułów, zwłaszcza że nie będzie ich aż tak wiele. Ważna jest determinacja i optymizm, a to dla nas nie tak trudno osiągalne przymioty.

Nie musimy się wcale spieszyć. Bez stresu niech każdy zaangażowany wyrazi swoją opinię. Obecnie, wracając do mojej wypowiedzi o „możliwościach marketingowo-logistycznych”, chciałbym zwrócić tylko uwagę na fakt, iż pytanie główne powinno być sformułowane mniej więcej tak:

Chcielibyśmy się dowiedzieć, czy wydanie całych serii wymienionych seriali animowanych Disneya z perspektywy CD Projekt (uwzględniając zarówno możliwości wewnętrzne, jak i sytuację rynku) jest realnie osiągalne w ciągu najbliższych dwóch lat?

PS
I nie naciągajcie mnie, proszę, na „koszty”, bo nie chciałbym znów usłyszeć od Arcera, że komu jak komu, ale mnie to nie powinno zależeć na liczbie wysłanych postów... ;-)
Semmko

Postprzez DeeDee » Śr kwi 28, 2010 6:23 am

Hmmm, chyba pomysł umarł śmiercią naturalną...?
Wysłał ktoś ten e-mail??
DeeDee

Postprzez kuperkowo » Pn sty 20, 2014 7:12 pm

Myślę, że ciekawym wyjściem byłoby zaproponowanie jakiejś stacji (najlepiej Puls, Disney Junior lub Disney Channel, opcjonalnie Polsat i TVP1) aby wydała jakiś z tych seriali w telewizji. Dla widzów i ,,portfela'' będzie chyba lepiej by serial był emitowany ,,za darmo'' w telewizji (najlepiej ogólnodostępnej).
Ostatnio jak zlikwidowano Wieczorynki to mało jest w telewizji seriali i filmów dla dzieci. Trochę tu wyrywa się właśnie Puls i w kwestii filmów- Polsat (leciała ostatnia ,,Pocahontas'' a ja przegapiłem :D ).
Można by (najlepiej kilka osób aby była większa siła rażenia) do jakiejś stacji prośbę o emisje wybranego przez nas serialu.
Którą stację uważacie za najwłaściwsza? Moim zdaniem sensowna jest Puls 2. Chyba, że uważacie inaczej ? Ta stacja wydawała kiedyś Kacze Opowieści czy choćby Brygadę RR, więc ma już doświadczenie w takich sprawach.
Proponuje by wybrać 1 serial i niech każdy wyśle do wybranej przedtem (wszyscy do tej samej) e-mail z prośbą.
Ale jaki serial zaproponować? Ja proponuję jakiś z bloku ,,Walt Disney Przedstawia''. Najlepiej taki , który dawno nie był wyświetlany w telewizji (czyli Kacze Opowieści i Brygada RR odpadają).
Moim zdaniem najciekawsze są:
-Super Baloo (mój typ)
-Dzielny Agent Kaczor
-Szmergiel
Co o tym pomyśle sądzicie i jaką stację i serial byście wybrali ?
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Powrót do Seriale