Fineasz i Ferb (Phineas and Ferb)

Od "Gumisiów", poprzez "Kacze Opowieści" i "Super Baloo", aż po najnowsze produkcje z Wytwórni Disneya.

Fineasz i Ferb (Phineas and Ferb)

Postprzez ZMarchewa » Wt mar 17, 2009 6:36 am

Kreskówka o przyrodnich braciach, którzy nie mogąc znieść nudę w wakacje, postanawiają urzeczywistnić swoje nawet najbardziej szalone pomysły. Próbuje im w tym przeszkodzić ich siostra, Candace (Fretka), która z całych sił stara się naskarżyć na nich matce (udaje jej się dopiero w odcinku [2x02] Phineas and Ferb Gets Busted).
Serial ma także świetny motyw drugowątkowy, o zwierzaku Ferba, Perrym Dziobaku (Pepe pan Dziobak). Dowiadujemy sie całej prawdy o tym, kim naprawdę jest.

Znalazłem miliard obrazków przedstawiających serial, więc wstawię dwa, aby okolicznościowo, mógł się komuś skojarzyć z wyglądu:
Obrazek
Theme Phineasa i Ferba

Obrazek
Perry the Platypus - Pepe pan Dziobak

Kreska leci na Disney Channel, co o niej myślicie?

(ja na razie nie będę umieszczał swojej opinii)
ZMarchewa

Re: Fineasz i Ferb (Phineas and Ferb)

Postprzez Brat Be 761 » So maja 30, 2009 6:24 am

Jedna z moich ulubionych kreskówek.
Ogladam codziennie na Jetix, bo DC nie mam.
Moja ulubiona postac to Dundersztyc (nie wiem jak to sie pisze). Szkoda mi tylko ze zawsze sie daje niszczych Dziobakowi.
Ale piosenki to najlepsza (nieliczac humoru) rzecz w tym serialu. Ale tylko w wersji angielskiej.

No wlasnie - co jest nie tak w wersji polskiej?

Piosenki sie tak nie rymuja, ze od razu to zauwazasz i wypadasz z rytmu.
No dobra jest kilka dobrych piosenek po polsku ale reszta to zlo.

A, najnowsze odcinki ogladam na YT - pewien uzytkownik wrzuca tam najnowsze odcinki i to w calosci!

Evil love!
Brat Be 761
D'Oh!

Imię: Igor
GG: 0

Postprzez Lone Star » Cz cze 11, 2009 10:07 am

Ja nie przepadam za takimi nowoczesnymi serialami z Jetix'u czy DC (chodzi mi o animację i po części fabułę)
Pozdrawiam, Lone Star
“Tajemnicą długiego życia jest czerpanie przyjemności ze swej pracy.” Carl Barks
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.” James Dean
Pierwsza polska strona o Flintstonach
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur

Postprzez goofy22 » Pt wrz 04, 2009 12:47 pm

fineasz i ferb,wymiennicy i przygody timmiego to moje ulubione bajki :donald:
goofy22

Postprzez Selena » So wrz 05, 2009 8:09 am

Jak mam możliwość, to siedzę przed telewizorem oglądając Disney Channel, a że Fineasz i Ferb są produkcją disneyowską to i miałam okazję się na ten serial nadziać. Mi się podoba. ;)
Bohaterowie są na swój sposób świetni.
Jednak to nie jest mój ulubiony serial animowany. Jest wiele rzeczy, które mi nie podpasowały. :)
Selena

Postprzez Nara » Pn gru 14, 2009 9:23 am

"Fineasz i Ferb" to jedna z najlepszych kreskówek! >w<
Autentycznie, jest to jedna z niewielu, która jest inteligentna, urocza i pełna tak nieziemskiego humoru :> Po za tym na prawdę nie nudzi i nie jest schematyczna! No i sam fakt, że w każdym odcinku jest jakaś nowa i za każdym razem inna piosenka ^^
Disney na prawdę się postarał przy tej produkcji ^^
Nara

GG: 4623405

Postprzez Yua » Wt gru 29, 2009 1:43 pm

Fajniutki ten serial, swego czasu oglądałam wszystkie odcinki, ale trochę mi się to znudziło, zwłaszcza że komp teraz mi baaardzo wolniutko chodzi i ciężko czerpać wtedy z czegoś takiego przyjemność ;P
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez maniakdonald » Wt gru 29, 2009 2:50 pm

Bez kitu-to jest genialne po trzykroc!! :D Kazdy odcinek ma w sobie duzo humoru( glownie chodzi o bohaterow serialu) w kazdym odcinku jest cos z czego musze chociaz sie usmiechnac. 8)
Najlepszym odcinek jest wg.mnie "Urodziny Fretki" kiedy wyrzezbili siostrze glowe (na jej urodziny) na gorze Rashmor ktora oczywiscie musiala zniknac tak jak wszystko inne :P
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Imię: Juliusz
GG: 10884073

Postprzez Marciocha » Pt sty 01, 2010 11:41 pm

Fajna kreskówka, jednak nie jest moją ulubioną. Jak nie ma co robić to obejrzę, ale tak, że z zegarkiem czekam na kolejny odcinek to nie mam. :wink:
Moją ulubioną postacią jest Pepe. ;d
Marciocha

Imię: Marta

Postprzez Maciek! » So sty 02, 2010 12:23 am

Przyznam szczerze dawno tego nie widziałem, ale to z tego pamiętam zostawiło na mnie pozytywne wrażenie. Humor absurdalny, postacie fajne (zwłaszcza ta ich starsza siostra dobijająca) tylko jedno czego nigdy nie lubiłem(co w moim przypadku jest dziwne bo zwykle najbardziej mnie przyciągają motywy tego typu) to właśnie ten cały Pan Dziobak. Nie przeczę były zabawne momenty między nim, a tym naukowcem , ale prawdę mówiąc większość czasu było to dosyć wymuszone... Definitywnie by się to lepiej prezentowało gdyby było „raz na jakiś czas” niż obowiązkowo w każdym odcinku bo jednak było w tym coś monotonnego i na siłę („– Ok., mamy serial o dwóch pokręconych dzieciakach co zawsze robią jakiś zwariowany pomysł na zabicie czasu jednocześnie nieświadomie uprzykrzając życie siostrze, ale czegoś nam brakuje”, „ – Wrzućmy, że mają dziobaka co naprawdę jest super-agentem i świat ratuje za ich plecami”, „– DOBRE!”) Ale najwyraźniej to tylko moje zdanie ;)
Ach, tak! I piosenki są spoko...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez robinkate » Śr sty 06, 2010 9:10 pm

całkiem przyjemnie się to ogląda, fajny pomysł i ogólnie ok, ale wkurzająca jest schematyczność odcinków (czasem nawet całych dialogów!) :) jak na nowy serial Disney'a to 9/10 :)
robinkate

Imię: Kasia
GG: 2049740

Postprzez Benio_blast » Wt lut 16, 2010 3:15 pm

ja to po prostu uwielbiam, ale przydały by się nowe odcinki!
Benio_blast

GG: 17773627

Postprzez Nerwus Mckwacz » Wt mar 30, 2010 1:15 pm

Benio_blast napisał(a):ja to po prostu uwielbiam, ale przydały by się nowe odcinki!

Od 6 marca na Disney XD w soboty o 8:30 (obecnie o 7:15) są puszczane nowe odcinki Fineasza i Ferba.Nowy odcinek
będzie już w czwartek o 9:00, bo przez Święta Wielkanocne będzie inny program.Oprócz tego w czwartek będą cztery
odcinki pod rząd (7:40-9:20), a w piątek aż sześć (12:00-15:00).Program na http://disneyxd.disney.pl/program/.
Szedł facet koło koparki i dał się nabrać :D
Nerwus Mckwacz

Imię: Piotrek

Postprzez archie53 » Cz sie 12, 2010 3:36 pm

Dla mnie exstra. Najbardziej lubię Pepe i Dundersztyca. A wy które postacie lubicie najbardziej?
Samodzielnie zepsute służy najlepiej.
archie53

Postprzez Sknerus kontra » Pt sie 13, 2010 8:59 am

Świetny serial , 10/10 uwielbiam te teksty [Dundersztyc , trzyma wiaderko", "Dundersztyc wchodzi do baru" :)
Grrr Z=Y Y=Z
Sknerus kontra
Dobry Pan ze Skarbca

Imię: hdiueqftywduhfwhyf

Następna strona

Powrót do Seriale