"Brygada RR" :))

Od "Gumisiów", poprzez "Kacze Opowieści" i "Super Baloo", aż po najnowsze produkcje z Wytwórni Disneya.

Postprzez Inuitka » Pn lut 06, 2006 2:12 am

Czy ktoś może ma mp3 ten fenomenalnej piosenki z "Brygady RR"? Oczywiście po polsku :D
i have almost forgotten the way it felt when he held out his hand for mine...
Inuitka

Postprzez Pahan » Pn lut 06, 2006 8:03 am

Chip Chip Chip i Dale... :lol: ja mam tą piosenke ale niestety po angielsku
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Baloo » Pn lut 06, 2006 7:58 pm

Ja mam po angielsku pełną wersję tej piosenki z albumu The Disney Afternoon a polską wersję mogę "wyciąć" z odcinka "Brygady RR" po polsku . Jeśli chcecie , to podrzucę Wam na maila :) .
"If it's got wings, I can fly it. Sometimes if it doesn't ! '' - Baloo

Obrazek
Baloo

GG: 0

Postprzez Bajkofil » N lis 26, 2006 8:54 am

Wspomnień czar , najlepsze odcinki :
01.Bezrobotna Mumia , Tajemnica krokodylej groty , Lampa Alladyna ?
02.Flesz super pies , zamek baskerwillów ? , Przepowiednia
03.czekoladowa zagadka , ostatni krasnoludek i Dale Gont.
Sam serial lepszy od Kubusia Puchatka , bo jak to już ktoś napisał kiedyś :
Na kubusiu to szedło się spać :lol: a w Brygadzie nie było nudnych momentów zawsze wartka akcja , coś się działo a postacie z kubusia to jak kolesie spod budki z piwem , pomalutku, powolutku nikomu nigdzie się nie śpieszy.Nr,1 to Kacze Opowieści , nr.2 Gumisie , nr.3 brygada RR.
Bajkofil

Postprzez Cornelius » Wt gru 05, 2006 11:36 pm

W warunkach domowych już zaprojektowałęm sobie PL okłądke do DVD oto ona. Jak Wam się podoba??
Obrazek
Cornelius

Re: "Brygada RR" :))

Postprzez Daguchna » So wrz 12, 2009 5:18 pm

Od dzisiaj Brygada RR znowu straszy w TVP1 ;) Miło się patrzy, ale po latach od ostatniego oglądania dostrzega się nieścisłości i idealny obraz z dzieciństwa idzie do diabła :P Chociażby to, że mała dziewczynka otwiera usta i przemawia głosem dorosłej kobiety - tego nie trawię :lol: (Gadget pomijam. Jej głos wkurzał mnie już w dzieciństwie :D)
Swoją drogą - czy mi się przesłyszało, czy w pierwszym (dzisiejszym) odcinku Chip zwrócił się do ich etatowej muchy per Zipper? Mi się wydawało, że zawsze tłumaczyli to jako Bzyczek. Wpadka czy brak konsekwencji tylko? ;)
Daguchna

Postprzez Inuki » So wrz 12, 2009 6:54 pm

Ja oglądając dzisiaj po tylu latach "Brygadę RR" miałem takiego banana na buźce, że aż mi głupio :D Normalnie dzieciństwo mi się przypomniało :wink: Dobrze, że dali stary dubbing :)

Pytanko do ludzi obeznanych w temacie; wie ktoś może jaka jest prawidłowa kolejność odcinków "Brygady RR"? Mam zamiar nagrywać to sobie na płyty, ale nie wiem w jakiej kolejności. Znalazłem kilka spisów odcinków, jednak nie wiem, który jest ten prawidłowy? Moim zdaniem prawidłowa jest chyba ta kolejność, która ukazała się na DVD, tylko dziwi mnie to, że tam 5-odcinkowy pilot zaczyna się bodajże od 37 odcinka :| Na Wikipedii też jest inaczej, bo tam jadą datami produkcji. Widziałem też spis z podziałem na 3 sezony (było to w ogóle na sezony dzielone?) Wie ktoś jak to jest z tymi odcinkami?
Inuki

Postprzez Scarpomaniak » So wrz 12, 2009 7:01 pm

Nagrywaj wg Wikipedii!
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Inuki » So wrz 12, 2009 7:13 pm

Scarpomaniak napisał(a):Nagrywaj wg Wikipedii!

No tak, ale zapomniałem uściślić; nasza polska Wikipedia podaje inny spis i wersja USA też inny (z podziałem na 3 serie). Tak więc która wersja? Swoją drogą ciekawe, czemu pilot jest w środku a nie na początku?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Chip_i_Dal ... ink.C3.B3w
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Ch ... s_episodes
Inuki

Postprzez Scarpomaniak » So wrz 12, 2009 7:16 pm

Najlepiej wg Polskiej!
PItol jest w środku, bo najpierw zrobiono pilot, a potem serial, a pilot dano jako któryś odcinek!
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Arcer » N wrz 13, 2009 8:37 am

Daguchna napisał(a):Swoją drogą - czy mi się przesłyszało, czy w pierwszym (dzisiejszym) odcinku Chip zwrócił się do ich etatowej muchy per Zipper? Mi się wydawało, że zawsze tłumaczyli to jako Bzyczek. Wpadka czy brak konsekwencji tylko? ;)
Ja chyba słyszałem "Bzyku", oczywiście w wołaczu.
Tak jak inni, miałem takiego banana na twarzy że głowa mała :-). Mnie trochę zdziwił tak dojrzały głos kota Spanky'ego, Gadget jakoś znoszę, choć nie potrafię sobie wyobrazić, że to ta sama Ilona Kuśmierska, która grała Jadźkę w trylogii S. Chęcińskiego :-).
Cieszę się ze starego dubbingu i z piosenki w wykonaniu Szcześniaka. Właściwie ze wszystkich seriali, jakimi raczą nas teraz TVP i Polsat, najbardziej cieszę się z Brygady RR, nawet bardziej niż z "Kaczych Opowieści".
Arcer
el moderatoro

Re:

Postprzez majk » Pt wrz 18, 2009 7:46 am

Ja tam lubię Brygadę RR pod każdym względem i nie lubię jej porównywać do niczego innego. Dzieciństwo staje przed oczami :) Dla mnie niektóre odcinki były lepsze niektóre gorsze, ale był jeden nudny, wdg. mnie oczywiście- "ostatni krasnoludek" ;). Teraz na antenie TVP w sobotę bodajże w wieczorynce pojawia się Brygada RR !!

Inuitka napisał(a):Czy ktoś może ma mp3 ten fenomenalnej piosenki z "Brygady RR"? Oczywiście po polsku :D

tu jest również
http://www.youtube.com/watch?v=ozQb6BuLB98

nieco inna wersja piosenki z brygady RR :-)
majk

Postprzez Rybarota » Cz paź 22, 2009 4:55 pm

Pamiętam, że w dzieciństwie to oglądałem, i wiążą się z tym miłe wspomnienia. Zawsze jest fajnie mieć miłe wspomnienia :D
Każde motto jest dobre w zależności od sytuacji.
Bo kto umarł, ten nie żyje...
Rybarota
Twarz Netii

Postprzez Inuki » Cz lip 22, 2010 1:30 pm

W jednym z programów telewizyjnych wyczytałem, że "Brygada RR" będzie miała 52 odcinki, tak więc chyba nie dostaniemy całości :(

Tak na marginesie, to chciałem też spytać czy ktoś z Was nagrywa może brygadę z TVP1 (najlepiej nagrywarką stacjonarną, ale nie koniecznie; VHS też może być)? Jeżeli tak, to bardzo bym prosił o kontakt na PW :wink:
Inuki

Postprzez Maciek! » Pt sie 12, 2011 5:29 pm

Ot ciekawostka, dla hardcorowych fanów Brygady RR...

http://www.youtube.com/watch?v=pY4rEq_M1sY

*AKTORSKI* film edukacyjny gdzie Chip i Dale uczą widza na temat pożarów.
Film dla najmłodszych i z istotnym przekazem więc nie mam sumienia go krytykować choć nie ukrywam, że nie mogę się powstrzymać od śmiechu ilekroć pojawiał się "Spaślak"... :roll:
Maciek!
Dr Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Seriale