Pocahontas na DVD

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Pocahontas na DVD

Postprzez Inuitka » Cz lut 03, 2005 6:54 pm

Hej, chciałam Wam tylko pokazać jaka ładna jest francuska okładka specjalnego wydania "Pocahontas" :)

Pocahontas DVD
i have almost forgotten the way it felt when he held out his hand for mine...
Inuitka

Postprzez lis » Cz lut 03, 2005 7:52 pm

Okładka rzeczywiście bardzo ładna...

BTW, czy we Francji wszystkie filmy Disney'a mają certyfikowany dźwięk THX oraz dts?
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Jakijajah » Cz lut 03, 2005 10:07 pm

Fantastyczna!

Tymczasem dzisiaj okazalo sie jak bedzie wygladac amerykanska (i pewnie polska) okladka do tegoroznego wydania w dziesiata rocznice.

http://www.ultimatedisney.com/images/m- ... 0th-lg.jpg

jest prawie taka sama jak dunskie i holenderskie jednodyskowe wydania. Jedno co mnie dziwi to "Walt Disney Pictures Presents" zamiast "Walt Disney Classics"
Obrazek
Jakijajah

Postprzez Inuitka » So lut 05, 2005 3:40 pm

No właśnie, paskudna ta okładka. Ja właśnie mam stare wydanie holenderskie i włoskie z taką okładką...
Francuzi mieli też ładną okładkę do specjalnego wydania "Pięknej i Bestii" -> voila! (to te na dole ;))

Co to THX i dts? :oops:
Inuitka

Postprzez lis » Pn lut 07, 2005 4:31 pm

THX to norma dźwięku w filmach. Filmy, które uzyskały certyfikat THX charakteryzuje wysoka jakość tegoż dźwięku, to znaczy taka, aby widz oglądał (a raczej słuchał) filmu w takiej wersji, która byłaby najbliższa zamierzeniom twórców filmu. Z polskich filmów ten znak jakości uzyskał na przykład "Show" Ślesickiego.
Certyfikaty THX dostaje również sprzęt - zarówno ten do kin, jak i do domu. Same kina też mogą się ubiegać o taki certyfikat.
Uzyskanie THX, podobnie jak na przykład FCE czy CAE, kosztuje. Płaci się firmie Lucasa.

DTS - Digital Theatre System - to z kolei system kompresji dźwięku, system konkurencyjny dla Dolby Digital i od niego lepszy. Lepszy, ponieważ skomplikowane fragmenty ścieżki są mało kompresowane, a proste wręcz przeciwnie. Natomiast w DD kompresja dźwięku jest niezmienna. Średni bitrate (czyli ilość kilobitów na sekundę) przy dźwięku 5.1 dla DD to 448 Kbps, a dla DTS od 754 Kbps do 1411 Kbps.
To tak w skrócie. Zainteresowanych odsyłam to przegooglania usenetu.
lis
administrator

Postprzez Jakijajah » Pn lut 07, 2005 4:58 pm

To ciekawe.

Tylko ja chyba potrzebuje wyjasnien od samego prapoczatku. Co to wlasciwie jest kompresja dzwieku i dlaczego sie ja stosuje?
Obrazek
Jakijajah

Postprzez Inuitka » Pn lut 07, 2005 5:24 pm

Ja też nie rozumiem o co chodzi w poście lisa ;)
Inuitka

Postprzez lis » Pn lut 07, 2005 6:49 pm

Jakijajah napisał(a):Co to wlasciwie jest kompresja dzwieku i dlaczego sie ja stosuje?

Zilustruję to przykładem.
Zauważyliście zapewne, że nagrywając mp3 na płytę, mieści się więcej utworów niż na zwykłej płycie CD-Audio. Dzieje się tak, ponieważ mp3 są to pliki skompresowane, w przeciwieństwie do tych na płytach audio.
Przykładem plików nieskompresowanych są te z rozszerzeniem *.wav, dźwięk jest zapisywany w nich w sposób bardzo podobny do tego na płytach CD-Audio (dlatego wielkość plików *.wav odpowiedzialnych poszczególnym utworom jest bardzo zbliżona... coś mi się wydaję, że gmatwam).
Są dwa typy kompresji - bezstratna i stratna. Same nazwy już mówią co nieco o nich. Sekunda nieskompresowanego pliku zajmuje około 170 kilobajtów, bez względu na to, czy jest to sekunda ciszy czy ostrego grania. Kompresja bezstratna pozwala między innymi zapisać ciszę w dużo oszczędniejszy sposób. Niestety, taki sposób kompresji nie pozwala na zaoszczędzenie zbyt dużej liczby miejsca.
Drugi sposób kompresji to, wspomniana już, kompresja stratna. Wykorzystuje ona sposoby kompresji bezstratnej oraz trochę własnych, między innymi usuwanie dźwięków niesłyszalnych dla ludzkiego ucha. Najpopularniejszy format kompresji dźwięku to mp3.

W filmach kompresja dźwięku jest stosowana właśnie po to, aby można było upchnąć na jednej płycie obraz oraz ścieżkę dźwiękowej. Bez kompresji byłoby to raczej niewykonalne. Nie wiem jednak, na czym dokładnie polega kompresja w DTSie i DD. Miło, że dotrwaliście do końca.
lis
administrator

Postprzez Jakijajah » Pn lut 07, 2005 8:22 pm

Dzieki.

W przypadku mp3 to bylo dla mnie jasne. Nie pomyslalem, ze trzeba tez tak robic wydajac DVD.

A jak jest z filmem w kinie? Czy tam dzwiek tez jest "skompresowany"?
Obrazek
Jakijajah

Postprzez kondzior » Wt lut 08, 2005 4:53 pm

zależy od kina W multipleksach pewnie ac3
kondzior

Postprzez Inuitka » Cz cze 16, 2005 11:44 pm

No nie... Po prostu mnie trafia... :?

Mam wrażenie, że Disney na Zachodzie wszystkie stare wydania DVD wysyła do Polski, np. Herkules czy Aryskotraci. Ale to już przechodzi wszelkie pojęcie: kiedy wszędzie pojawia się dwudyskowe wydanie Pocahontas z dodatkową sekwencją, to do nas wciskają jakieś niewykupione resztki...

http://www.imperial.com.pl/movie.php?id=656&edid=1581

ŚWINIE! :cry:
Inuitka

Postprzez lis » Pt cze 17, 2005 2:33 am

No tak, opis sugerowałby istotnie że to stare wydanie. Co za &@%^!

W takim razie ten pakiet również zawiera jednopłytową Pocahontas. A już miałem na niego ochotę (ochotę, nie fundusze :-))
lis
administrator

Postprzez Jakijajah » Pt cze 17, 2005 5:12 pm

Żenada stulecia... :-(

Pora umierać.
Obrazek
Jakijajah

Postprzez lis » Pn lip 11, 2005 10:33 am

Coraz mniej z tego wszystkiego rozumiem...
Oto okładka polskiego wydania, która jak widzicie, jest taka sama jak zachodniego wydania 2-dyskowego, jednocześnie zapowiedzi mówią wciąż, że w Polsce wyjdzie wersja 1-płytowa:
Obrazek

Ponadto, wg www.edvd.pl, na płycie będą dodatki: bezpośredni dostęp do scen, kulisy powstawania filmu Pocahontas, interaktywna gra, zwiastuny
Dziwnego mamy dystrybutora... Nie zdziwiłbym się, gdyby w pudełku znalazły się jednak dwie płytki...
lis
administrator

Postprzez Inuitka » Pn lip 11, 2005 9:55 pm

Taką okładkę ma chyba amerykańskie wydanie 2-płytowe, tak?
Nie wiem jak inne, ale ja mam wydanie holenderskie i włoskie i mają taką samą okładkę jak ta, którą wkleiłeś.

Stawiam na wydanie 1-dyskowe. :(
Inuitka

Następna strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray