Stało się - filmy Disneya w czasopismach

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Stało się - filmy Disneya w czasopismach

Postprzez lis » So paź 28, 2006 6:36 am

Informacja znaleziona w księdze gości jednej ze stron poświęconych filmom w gazetach.

Berno napisał(a):W tejże "Przyjaciółce", zapowiedź pierwszej części kolekcji bajek Disneya na DVD. 7 listopada z "Przyjaciółką" i "Mamo, to ja" film na DVD "Kubuś i Hefalumpy" razem z książką dot. filmu (opis, zagadki, kolorowanki itp). Cena 6,99. Następne części kolekcji co 2 tygodnie (m.in. "Mój brat niedźwiedź", "Dinozaur", "Dumbo", "Lilo i Stich" i inne, ogólnie 16 tytułów). Nie jest to jasne, ale następne części raczej już nie będą w "Przyjaciółce" i nie w tak atrakcyjnej cenie. Piszą tylko, żeby szukać w kioskach lub zamówić prenumeratę. Może to przypominać kolekcję Gazety Wyborczej.
Ostatnio edytowano So paź 28, 2006 9:43 am przez lis, łącznie edytowano 1 raz
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Wiadomo!

Postprzez Bajkofil » So paź 28, 2006 8:19 am

Pewnie dadzą szajsowatego Kubusia Puchatka za te 7 zł a gdy poijawią się klasyczne tytuły to rzucą co najmniej za 30 zł i tak co tydzień a ja na forsie nie śpię.
Bajkofil

Postprzez lis » So paź 28, 2006 9:20 am

News sprawdzony u źródła, czyli w "Przyjaciółce":

Rozkład jazdy:
Obrazek

A tak mniej więcej będzie wyglądała kolekcja (mniej więcej, bo prawdopodobnie filmy będą ułożone w kolejności odwrotnej):
Obrazek

Znając Disneya płyty będą identyczne jak w wydaniach pudełkowych (wygląd, pojemność, zawartość). Pewnie będą tłoczone za granicą.

Tutaj jeszcze jeden skan z garścią informacji dodatkowych:
Obrazek
Zupełnie przypadkiem w tym samym numerze jest również artykuł o Disneyu:
Obrazek
lis
administrator

Postprzez Fergus » So paź 28, 2006 10:39 am

Super! Na pewno kupię sobie wszystkie płyty z Donaldem. Mam tyko nadzieję, że cena nie przewyższy ceny płyty oryginalnej (czyt. kupię do 20 zł :D )
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Doniek » So paź 28, 2006 10:44 am

To jest ta "Przyjaciólka" już w kioskach z tym artykułem?
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

GG: 0

Postprzez lis » So paź 28, 2006 11:10 am

No tak, przecież musiałem skądś wziąć ten skan :)

Moim skromnym zdaniem wybór filmów jest naprawdę niezły. Znalazło się miejsce dla pięciu klasyków, i to naprawdę dobrych, czterech "Kubusiów", które będą pewnie motorem napędowym sprzedaży, trzech kompilacji klasycznych kreskówek, dwóch pełnometrażowych filmów z największymi gwiazdami wytwórni, a także "Dinozaura" oraz składanki z Timonem i Pumbą. Właściwie tylko ten ostatni tytuł bym wymienił (np. na "Kochanego Goofy'ego", albo "Goofy'ego na wakacjach"), ale i tak jest dobrze.
Bardzo podoba mi się również grzbiet kolekcji. Prawdę mówiąc prędzej spodziewałbym się jakiegoś średnio wyszukanego obrazka z setką różnych postaci niż takiego stylowego logo. Chociaż kolor napisów na grzbietach trochę się w moich oczach gryzie z tłem, wolałbym czarny.
lis
administrator

Postprzez Jakijajah » So paź 28, 2006 4:06 pm

Totalna żenada:

"Zbudowanie parku rozrywki dla dzieci i dorosłych Disney planował już w latach 50., jednak marzenie to zostało zrealizowane dopiero w 1971 roku. Pierwszy Disneyland stanął na Florydzie. Ostatni pod Paryżem."

:roll:

Ja bym raczej napisał:
"W 1955 roku spełniło się marzenie Disneya o Disneylandzie, parku tematycznym dla dzieci i dorosłych. W 1971 r powstał Walt Disney World na Florydzie. Najnowszy park otwarto w zeszłym roku w Hong Kongu."

Serce mi się kraje na myśl, że "Planeta", "Nowe Szaty" czy "Lilo i Stich" będą do kupienia z Przyjaciółką.
Obrazek
Jakijajah

Postprzez Jakijajah » So paź 28, 2006 4:12 pm

I jeszcze jedna perełka z tego skanu:

"Pozegnal sie jak na animatora przystalo... filmem animowanym. Zawarł w nim swoje zyczenia"

Co to za bzdury!!! Nie wyobrażam sobie, żeby to było spisane z jakichś disneyowskich materiałów prasowych. Przecież od diagnozy do śmierci minęło z tego co pamiętam mniej niż miesiąc.

Ech...
Obrazek
Jakijajah

Postprzez Bajkofil » N paź 29, 2006 7:45 pm

Wy tutaj podniecacie się jak harcerze przy lekturce jakiegoś pisam dla dorosłych ale nie wiecie jaka cena was czeka po pierwszym numerze i czy będzie wydawany razem czy też osobno ! Popatrzcie na to że kolekcja Budki Suflera była a z Nowym Dniem ukazal się 1 numer za 1 zł ale później taką cenę rzucili że się omal nie wywróciłem to samo było z kolekcją dobrych filmów Imię Róży za 3 zł a reszta za 30 widzę to w czarnych barwach.
Tytuły też nie powalają , dają to co się im nie sprzedaje a to co dobre to nie dadzą , mam na myśli Bambiego , Zakochanego Kundla i inne klasyki do roku 60.Nawet Króla Lwa nie ma , no ale niech im będzie chociaż się sytarają,

P.S.A w grudniu Disney Channel w Polsce !!!!
Bajkofil

Postprzez lis » N paź 29, 2006 8:01 pm

Nie wiemy, faktycznie. I chyba nikt z nas się nie spodziewa, że filmy będą cały czas po 6,99 zł. Za jakość trzeba płacić (filmy ze wspomnianej przez Ciebie kolekcji Gazety w większości zdecydowanie warte były swoich 27 zł). Piszemy o tym, bo to istotne wydarzenie na polskim rynku DisneyDVD, a dla mnie osobiście będzie to dobra okazja do zakupu tych filmów po rozsądnej (mam nadzieję) cenie. A na Allegro pewnie będzie można kupić je (po jakichś dwóch-trzech tygodniach) jeszcze taniej.

No i ten grzbiecik...
lis
administrator

Postprzez LKM » N paź 29, 2006 9:37 pm

Wspaniała widamośc. Częśc tej kolekcji napewno kupie . Na całośc raczej kasy mi nie starczy :( .
LKM
Matik

Postprzez Bajkofil » Pn paź 30, 2006 4:43 am

Skoro bedzie się ukazywać co 2 tgodnie to myślę iż będzie to cena naprawdę rozsądna tak o.k. 20 zł ?

p.S.W Empiku za 20 zł w promocji był Zakochany kundel na DVD
Bajkofil

Postprzez mentor » N lis 05, 2006 11:11 am

Ja pewnie kupię jakiś film związany z Donaldem, jak Trzej Muszkieterowie.
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez tapir » N lis 05, 2006 8:38 pm

Bajkofil napisał(a):Skoro bedzie się ukazywać co 2 tgodnie to myślę iż będzie to cena naprawdę rozsądna tak o.k. 20 zł ?

p.S.W Empiku za 20 zł w promocji był Zakochany kundel na DVD

kiedy był... Lubie taką klasyke... Ale ja sobie chyba kupie "dumbo", "trzej muszkieterowie", "mój brat niedżwiedź"(juuuuuuupiiiiii... ale ta druga część to poprostu żenada), "dinozaur", "kochany Donald"... a nad resztą się zastanowie.

A mam jeszcze pytanie: Czy bardziej bajkowe święta to to samo co wigilijna opowieść, ze Sknerusem jako Scroogem? :?
Ostatnio edytowano Wt lis 07, 2006 3:33 pm przez tapir, łącznie edytowano 1 raz
tapir

GG: 0

Postprzez lis » Wt lis 07, 2006 10:36 am

"Kubuś i Hefalumpy" jest już w kioskach. Na trzydziestu stronach książeczki całkiem sporo ciekawych informacji dotyczących filmu (wziętych chyba z presspacka, ale głowy nie dam). Całość w twardej, lakierowanej oprawie (tak jak filmy z kolekcji Gazety). Sama płyta, zgodnie z przewidywaniami, jest identyczna z wersją "sklepową".

Następne tomy będzie można nabyć w kioskach po 28 zł. Dosyć drogo.
W przypadku zamówienia prenumeraty, cena pojedynczego tomu spada do 22 zł i można sobie wybrać jeden z trzech prezentów - "Kopciuszka" lub "Olivera i spółkę" na DVD, albo pluszowego Hafalumpa.
lis
administrator

Następna strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray