Strona 1 z 1

Król Lew stare DVD + co tu się dzieje?

PostNapisane: Wt maja 22, 2018 5:02 pm
przez EVE11
Hej!
Chciałam się Wam pochwalić, udało mi się kupić oryginalną płytę z Królem Lwem. To słynne stare wydanie specjalne. Nie wiem, jakim cudem je odkryłam. Jest prawie nieużywane. To, co mnie cieszy najbardziej (poza samym wydaniem) to fakt, że w środku były wszystkie oryginalne ulotki! Prawie jak nowe! Ale fart :D

Dla zainteresowanych mogę wstawić fotki.

Trochę odchodząc od tematu: co tu się stało? :( co tutaj tak pusto?... No nie mówcie mi, że to forum umarło... Od niego zaczęła się moja przygoda ze zbieractwem płyt... Tutaj wszyscy rozumieli moje uwielbienie dla Disneya... Dużo nas było. A teraz? :(

Re: Król Lew stare DVD + co tu się dzieje?

PostNapisane: Wt maja 22, 2018 9:42 pm
przez kuperkowo
A teraz ... Wprawdzie raczej wypowiadałem się na forum w części komiksowej ale stagnację na forum bardzo wyraźnie widać od pewnego czasu.

Re: Król Lew stare DVD + co tu się dzieje?

PostNapisane: Wt maja 22, 2018 9:52 pm
przez EVE11
Hmm, właśnie zauważyłam, że coś się rusza na forum komiksowym, ale tylko tam.

Może ludzie "powyrastali" już z Disneya? (mnie to nie dotyczy :,D Będę wierną fanką do setki:D). Albo Disney stał się niemodny, nie wiem. Może to przez jego wszędobylskość, bo w sumie wchłonął Marvela, Lucasfilm i pewnie nadal to będzie robił.

Nowi użytkownicy przybywają? Rozejrzałam się po forum i coś ich nie widać.
A gdzie jest Lis, admin? Pokazuje się jeszcze?

Re: Król Lew stare DVD + co tu się dzieje?

PostNapisane: Śr maja 23, 2018 5:18 pm
przez Semmko
1) Król Lew stare DVD

Gratuluję zakupu! :-) Ja upolowałem ileś lat temu kasetę VHS z zamiarem przekonwertowania jej zawartości do formatu cyfrowego (upolowałem nie dlatego, że było ich mało, ale dlatego, że bardzo chciałem ją mieć ;)), aczkolwiek po dziś dzień jeszcze jej nie zgrałem. :? Jednak było warto ją kupić, bo znajduje się na niej film w pierwszej, oryginalnej wersji graficznej (nieodnowionej). Jak dla mnie rarytas, nie tylko wizualny. :mmhead:

Ciekawi mnie, którą wersję Kręgu życia umieszczono w tym wydaniu DVD. Bo ja na kasecie mam tę drugą, powszechnie uważaną za gorszą. Czy byłabyś w stanie to sprawdzić?

BTW, fotki czy nawet screenshoty będą bardzo mile widziane! :stitch:


2) co tu się dzieje?

Pół roku temu przypuściłem... przystąpiłem do wielomiesięcznego, fejsbukowego oblężenia Lisa, w efekcie czego forum stanęło na nogi pod względem dostępności usługi www. Zrobiłem to, bo kondycja DP! w tamtym czasie wyglądała, niestety, jak totalny czy ostateczny upadek. Konsekwentnie trzymam się pobożnej intencji, aby wspomóc odrodzenie naszej społeczności, ale przeciwnikiem jest tu fundamentalny i dojmujący ogrom problemów, z których tutejsi użytkownicy raczej nie zdają sobie sprawy.

Dla przykładu, zgodnie z ustawą z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe (Dz.U. z 1984 r. nr 5, poz. 24 z późn. zm.) wspartą wymownymi orzeczeniami sądów, serwis Disney Polska! najprawdopodobniej uznać należy za czasopismo, które z kolei podlega obowiązkowi rejestracji. Ten problem dotyczy nie tylko naszego forum, ale wielu czy większości stron internetowych w ogóle. Jeżeli wydawca (właściciel) witryny nie dopełni tego obowiązku, to dopuszcza się wykroczenia. A jeśli ją zarejestruje, to każdy będzie mógł dowiedzieć się, gdzie ten człowiek mieszka, ponieważ rejestr dzienników i czasopism jest jawny. Co więcej, podać trzeba tam tak dużo swoich danych osobowych, że nie jest wykluczone, iż dowolny niegodziwiec mógłby wręcz wziąć kredyt na nazwisko redaktora naczelnego. Jeżeli zatem wydawca chciałby uniknąć płacenia grzywny i, co chyba gorsze, posiadania statusu osoby skazanej prawomocnym wyrokiem, to oprócz rejestracji witryny w sądzie będzie również musiał umieścić w internecie nie tylko własne imię i nazwisko, lecz także adres zamieszkania (w impressum), bo jeśli tego nie zrobi, to czyn ten nie będzie już wykroczeniem, a przestępstwem. Cudownie, nieprawdaż? Pewnym rozwiązaniem byłoby założenie firmy (odrębnej osoby prawnej, np. spółki), ale... nie w Polsce i nie w Europie. Wówczas jeden problem może znika, pojawiają się jednak kolejne — nie mówiąc o kosztach!

Ja sam, na miarę moich możliwości (niestety mocno ograniczonych od pewnego czasu), nadal będę starał się robić tu coś dobrego. Was również do tego zachęcam. Choć oczywiście nie jest to łatwe — dział Postacie dzielnie ćwiczy swoją cierpliwość w oczekiwaniu na moją odpowiedź od czterech już miesięcy... :|


-----------------------------------------------
MAKE DISNEY POLSKA! GREAT AGAIN
-----------------------------------------------

Re: Król Lew stare DVD + co tu się dzieje?

PostNapisane: Pt maja 25, 2018 11:24 am
przez EVE11
Płyta:
Zrobiłam fotki, wyślę, ale muszę pokombinować, bo są za duże :(Semmko, nie odtwarzałam jeszcze plyt, ale mój kuzyn miał identyczne wydanie. Teraz niestety jego płyta umarła, bo obydwoje z niej korzystaliśmy, a potem jeszcze jego młodsza siostra :D Nie wie, co stracił :,D

Mogę Ci powiedzieć, że w tym wydaniu "Krąg Życia" jest śpiewany przez mężczyznę. Jest to nowa wersja. Plus jest taki, że można sobie wylączyć "Poranny Raport" jak się chce.

Gdzieś mam na płycie zgrywkę z VHS starego Lion Kinga. Kiedyś mi się strasznie nie podobała ta stara wersja, ale ostatnio ją sobie przesłuchałam z internetu jeszcze raz i jakoś tak jestem bardziej neutralna. A może trochę zaczynam ją doceniać? Nie wiem.

Jeżeli chodzi o dubbing, poprzedni w Dalmatyńczykach to dno jak dla mnie. Uszy więdną.

Zgraj tę kasetę jak najszybciej. Im więcej ma lat na karku, tym więcej danych ucieka :(

Jestem pokoleniem, które jeszcze doświadczyło VHSów. Rozumiem sentyment i fakt, ze jest to oryginał, aczkolwiek dla mnie kasety wideo to jeden z najgorszych nośników. Szkoda, że rozpowszechnił się tak badziewny format jak VHS, bo Betamax był lepszy, z tego co się orientuję. Istaniały też specjalne kasety do zapisu danych, z jakąś specjalną taśmą i to był trwalszy nośnik do przechowywania informacji niż dzisiejsze dyski. Historia źle się potoczyła. To boli.


A teraz jesteśmy w erze cyfrowej i średnio się dba o trwalość zapisu. W razie katastrofy nic po nas nie zostanie :,DSytuacja:

Dzięki Ci, że uratowałeś to forum :D To jest kawał internetowej historii. Jestem wdzięczna :D

Czyli dobrze rozumiem, że to nie jest w 100% hobby? Macie (Mieliście, albo sam admin miał?) z tego jakiś drobny zysk?

Taaa, prawo jest dla urzędnika, a nie dla obywatela...
Kto je tworzy? To jest absurd. Nóż się w kieszeni otwiera.To tak jak z uznaniem ślimaka za rybę...
Klasyfikują i definiują co się da, tylko że rzeczywistość czasem nie przystaje do tych definicji i potem mamy takie kwiatki. Oczywiście, nikt z wyżej postawionych nie ma ochoty tego prostować, no bo po co. Nie ich interes.

Trzymam za Ciebie kciuki, żeby wygrać tę walkę z biurokracją.

EDIT: Fotki (żeby zobaczyć całą, przeciągamy plik do nowej karty w przeglądarce)

Re: Król Lew stare DVD + co tu się dzieje?

PostNapisane: So cze 16, 2018 11:43 pm
przez EVE11
Pudełko

Re: Król Lew stare DVD + co tu się dzieje?

PostNapisane: So cze 16, 2018 11:45 pm
przez EVE11
(Sorki, że post pod postem, mogę dodać max 3 fotki :( )

Re: Król Lew stare DVD + co tu się dzieje?

PostNapisane: So cze 16, 2018 11:47 pm
przez EVE11
Kolejne:

Re: Król Lew stare DVD + co tu się dzieje?

PostNapisane: So cze 16, 2018 11:49 pm
przez EVE11
Kolejne:

Re: Król Lew stare DVD + co tu się dzieje?

PostNapisane: So cze 16, 2018 11:52 pm
przez EVE11
A teraz książeczka ze środka:

Re: Król Lew stare DVD + co tu się dzieje?

PostNapisane: So cze 16, 2018 11:53 pm
przez EVE11
Dalsze strony

Re: Król Lew stare DVD + co tu się dzieje?

PostNapisane: So cze 16, 2018 11:55 pm
przez EVE11
Dalej:

Re: Król Lew stare DVD + co tu się dzieje?

PostNapisane: So cze 16, 2018 11:56 pm
przez EVE11
I ostatnie: Płyty!

Mam nadzieję, że nie dostanę bana za taką ilość zdjęć :,D W końcu to rarytas.
I jak wrażenia?