Filmy niewydane w Polsce

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Filmy niewydane w Polsce

Postprzez izaulka » Pt lip 24, 2015 5:37 pm

W Polsce tylko 7 disneyowskich klasyków nie miało premiery na vhs/dvd/bd - Saludos Amigos, The Three Caballeros, Make Mine Music, Fun & Fancy Free, Melody Time, The Adventures of Ichabod & Mr Toad i The Black Caudron. Nie wiadomo nic o istniejących dubbingach do tych filmów (poza dubbingiem do MT z lat '60, który najprawdopodobniej się nie zachował). Nie powiem, super byłoby mieć te filmy w swojej kolekcji. Myślicie, że kiedyś doczekamy się tych filmów w Polsce? Szanse na to są niewielkie, biorąc pod uwagę politykę wydawniczą Disneya...
izaulka

Imię: Iza
GG: 0

Re: Filmy niewydane w Polsce

Postprzez Sparkling1986 » Pt lip 24, 2015 6:29 pm

Najlepiej sprowadzić sobie zza granicy to co jest dostępne ;) Chyba, że byś chciała je mieć w polskiej wersji językowej, to wtedy trochę gorzej :)
500 days of magic, of distance, of tenderness.
500 days of intimacy, of awkwardness, of passion.
500 days of fury, of ecstasy, of uncertainty, of Summer.
Sparkling1986

Postprzez izaulka » Pt lip 24, 2015 6:58 pm

Niee, wolę mieć jednak polskie edycje ;) Znając moje szczęście po zakupie wersji zagranicznych filmy ukazałyby się w Polsce :)
izaulka

Postprzez Sparkling1986 » So lip 25, 2015 8:54 am

jak chcesz możesz napisać do Galapagos w tej sprawie. Mają kontakt do brand managera Disneya w Polsce, może dostaniesz jakąś odpowiedź. Aczkolwiek oni w sumie sami nie wiedzą do końca co wydają (mogą sprawdzić płytę dopiero jak dostaną ją już wytłoczoną i gotową do sprzedaży, więc musztarda po obiedzie :/ ).
Sparkling1986

Postprzez izaulka » So lip 25, 2015 10:43 am

Myślałam o tym, ale jestem w stanie przewidzieć treść ewentualnej odpowiedzi ;) Może kiedyś do nich napiszę, ale jak już to nie jedno pytanie, tylko opisze im dane tytuły i uzasadnię, czemu wydanie ich to dobry pomysł. Może taką wiadomość potraktują bardziej poważnie i zagadają z Disneyem, ale to już mało prawdopodobne :(
izaulka

Postprzez kuperkowo » Cz lip 30, 2015 5:46 pm

http://www.bemowo.e-bp.pl/bemowo/ini.ph ... k7pn9cgaj3 Przygody Ichaboda i Tartan posiadają niedokońca legalne lektor polskie i bodajże też pirackie wydania VHS.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez izaulka » Cz lip 30, 2015 6:11 pm

1. Wiem, że "O czym szumią wierzby" i "Legendę o sennej dolinie" można kupić osobno, ale mi zależy na pełnometrażówce "Przygody Ichaboda i Pana Ropucha", która należy do kanonu WDAS.
2. Nie satysfakcjonują mnie wydania "nie do końca legalne", a oficjalne disneyowskie wydania :)
3. Lektor Tarana był legalny, film był emitowany w TV 1000.
izaulka

Postprzez Sparkling1986 » Pt lip 31, 2015 8:00 am

izaulka napisał(a):mi zależy na pełnometrażówce "Przygody Ichaboda i Pana Ropucha", która należy do kanonu WDAS.

W polskim wydaniu? Pomarzyć dobra rzecz :D Ale z drugiej strony... When you wish upon a star...
Sparkling1986

Postprzez izaulka » Pt lip 31, 2015 5:29 pm

Fajnie by było :D Po prostu chcę, aby w Polsce można było kupić wszystkie 54 klasyki. Brakuje mi w kolekcji jeszcze płyt wydanych w Polsce, ale już martwię się na zapas xD
izaulka

Postprzez lis22 » N sty 31, 2016 5:32 pm

izaulka napisał(a):W Polsce tylko 7 disneyowskich klasyków nie miało premiery na vhs/dvd/bd - Saludos Amigos, The Three Caballeros, Make Mine Music, Fun & Fancy Free, Melody Time, The Adventures of Ichabod & Mr Toad i The Black Caudron. Nie wiadomo nic o istniejących dubbingach do tych filmów (poza dubbingiem do MT z lat '60, który najprawdopodobniej się nie zachował). Nie powiem, super byłoby mieć te filmy w swojej kolekcji. Myślicie, że kiedyś doczekamy się tych filmów w Polsce? Szanse na to są niewielkie, biorąc pod uwagę politykę wydawniczą Disneya...

To nie wszystko, są jeszcze filmy nie wydane na Blu-Ray:

" Alicja w Krainie Czarów "
" Przygody Kubusia Puchatka "?
" Taran i Magiczny Kociołek "
" Wielki Mysi Detektyw "
" Oliver i Spółka "
" Nowe Szaty Króla "
" Atlantyda Zaginiony Ląd "
" Lilo i Stich "
" Planeta Skarnów "
" Rogate Ranczo "

i, niestety, ponoć nie ma co liczyć na ich wydanie na BD.
lis22

Postprzez mikebtls » Wt lut 02, 2016 8:34 pm

ja sie caly czas ludze, ze jednak sie pojawia wspomniane przez Ciebie filmy na BD...
szczegolnie zalezy mi na Alicji w Krainie Czarow i Nowych Szarach Krola...
mikebtls

Imię: Michał

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray