Strona 1 z 1

Księga Dżungli DIAMOND EDITION - nowa edycja Blu-ray i DVD!

PostNapisane: Pn lis 10, 2014 5:49 pm
przez Sparkling1986
Przeglądam sobie recenzję płyty i widzę, że nasza edycja zawiera inne nowe dodatki, niż ta amerykańska. Międzynarodowa edycja wyszła na jesieni 2013, a amerykańska dopiero na wiosnę 2014, więc to ma na pewno związek z tym - bezsprzecznie, jakby to powiedział Baloo :cheshire: Nasza edycja zawiera nowe dodatki, a ten ostatni.. pochodzi z Diamentowej Edycji Piotrusia Pana, niewydanej u nas :roll: Wg strony poral.eu nowe dodatki na naszej edycji to:

- Chcę być jak Ty: Przechadzka po Królestwie Zwierząt Disneya (18:25)
- Niewykorzystane zakończenie (8:46)
- Dorastanie z Dziewięcioma Starszymi Panami (41:08)

Natomiast amerykańska zawiera:

- Intro by Diane Disney Miller (1:04)
- Intro by Richard M. Sherman (0:30)
-"Music, Memories & Mowgli: A Conversation with Richard M. Sherman, Diane Disney Miller and Floyd Norman" (9:49)
- Alternate ending: Mowgli and the Hunter (8:46)
- I Wan'na Be Like You: Hangin' Out at Disney's Animal Kingdom" (18:25)
- Bear-e-Oke Sing Along (12:47)
- @DisneyAnimation: Sparking Creativity (9:14)

I tutaj moje pytanie - czy ktoś ma polską edycję i może potwierdzić, czy dostajemy jeszcze jakieś nowe dodatki z edycji amerykańskiej, np wprowadzenie Diane Disney Miller do filmu, lub inne?

Re: Księga Dżungli DIAMOND EDITION - nowa edycja Blu-ray i D

PostNapisane: N mar 01, 2015 3:41 pm
przez Sparkling1986
Bardzo podoba mi się dodatek 'Dorastanie z Dziewięcioma Starszymi Panami', który w oryginale został umieszczony na Diamentowej Edycji Piotrusia Pana w USA. W Europie dodano go właśnie na Diamentową Edycję Księgi Dżungli, kosztem innych dodatków niestety..

W każdym bądź razie bardzo przyjemnie ogląda się ten materiał, w którym jeden z dzieci rysowników Disneya spotyka się z innymi potomkami Dziewięciu Starszych Panów i rozmawia na temat ich dzieciństwa, co ich ojcowie lubili robić, jakie zwyczaje panowały w domu itp. Przyznam się, że zawsze się wzruszam, gdy oglądam ten dokument, gdyż jest to podróż do przeszłości i wspomnień, które ciągle żyją w pamięci ich dzieci oraz licznych pamiątkach :) Dodatek jest całkiem obszerny, gdyż trwa ponad 40 minut, podczas których bliżej poznajemy dzieci siedmiu rysowników. Na pewno warto go obejrzeć :)

Re: Księga Dżungli DIAMOND EDITION - nowa edycja Blu-ray i D

PostNapisane: N mar 01, 2015 6:09 pm
przez backpack
Zgadzam się z Tobą całkowicie. Dokument bardzo przyjemnie się ogląda, tym bardziej, że nie gloryfikuje a raczej sprowadza na ziemię i odsłania kulisy dnia codziennego :-)

Re: Księga Dżungli DIAMOND EDITION - nowa edycja Blu-ray i D

PostNapisane: Pn mar 02, 2015 7:27 am
przez Sparkling1986
Dlatego strasznie lubię te nowe dodatki - 'Prawdziwa Dobra Wróżka' na Kopciuszku, 'Wspomnienia Taty' na Zakochanym Kundlu oraz ten wspomniany dokument. Żałuję, że nie dostaliśmy innych dodatków, które były na Księdze Dżungli w USA, ale jeszcze większa szkoda, że Diamentowa Kolekcja została wstrzymana w Europie - cały czas nie mogę się z tym pogodzić :(

Re: Księga Dżungli DIAMOND EDITION - nowa edycja Blu-ray i D

PostNapisane: Pn mar 02, 2015 7:49 pm
przez backpack
Trzeba się wyprowadzić do USA… ;-)

Re: Księga Dżungli DIAMOND EDITION - nowa edycja Blu-ray i D

PostNapisane: Pn mar 02, 2015 8:07 pm
przez Sparkling1986
Nie o to chodzi, bo płyty można przecież importować :) Po prostu lubię spolszczone wydania, a przede wszystkim animacje. Nie rozumiem, dlaczego Disney zrezygnował ze Skarbca w Europie w połowie kolekcji?