Zakochany Kundel

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Zakochany Kundel

Postprzez lis » So sty 14, 2006 7:28 pm

Znalazłem pierwsze informacje dotyczące polskiego wydania "Zakochanego Kundla".
Ze strony Imperial Entertainment dowiedzieć się można niewiele, podana jest tam tylko sugerowana cena oraz planowana data wydania. I tak: DVD - 69,99 zł, VHS - 44,99 zł, w sklepach od 6 lutego.
Trochę więcej jest na stronie www.oceandvd.pl
http://www.oceandvd.pl/index.php?cmd=pr ... =9&pid=988
Dodatki: dokument o realizacji, dokument o procesie odnawiania filmu, nieznane wcześniej sekwencje, oryginalny storyboard, Disneypedia, materiał "Psy, które zainspirowały twórców filmu", zwiastuny.

Niepokoi mnie podana tam informacja o formacie obrazu w polskim wydaniu:
Obraz: 4:3

...czyli inaczej 1.33:1, a "Zakochany..." został nakręcony w formacie 2.35:1. Byłałby to strata ok. 40% obrazu.

Brak jest również jakiejkolwiek informacji dotyczącej ilości płyt w wydaniu. Niedawno wyczytałem, że wszystkie nadchodzące skandynawskie "Platinum Editions" będą wydaniami 1-płytowymi. Znając naszego dystrybutora chęć do oszczędzania na wszystkim, u nas pewnie będzie tak samo. Jeśli jeszcze potwierdzą się informacje dotyczące formatu obrazu, otrzymamy wydanie a'la "Atlantyda: Zaginiony Ląd".

Obym był fałszywym prorokiem.
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Jakijajah » N sty 15, 2006 9:14 am

Obawiam się twoje czarnowidztwo jest uzasadnione. :( Wpadliśmy do złego worka, ale to nie koniecznie wina Imperiala. Raczej byłbym skłonny obwiniać Buena Vista Home Entertainment. Z drugiej strony, gdyby Imperial trochę naciskał, może cos by wymusił na BVHE. Obawiam się, że Imperial traktuje te filmy jako "starocie" i nie poklada w nich wielkich nadzei.

A tymczasem Warner robi dwa wydania takich klap jak Królestwo Niebieskie, a Universal (?) wydaje gift set z Expresem Polarnym. Może konkurencja wymusi na Imperialu zmianę podejscia do klientów?
Obrazek
Jakijajah

Postprzez lis » Wt sty 17, 2006 5:33 pm

Jednak format panoramiczny 2.35:1! Przynajmniej takie informacje podaje na swojej stronie Imperial. Wydanie na 99,9% będzie jednopłytowe.

Kod: Zaznacz cały
format obrazu: 2.35:1 - 16:9 Widescreen
język:         angielski 5.1, polski 5.1, hebrajski 5.1, grecki 5.1
napisy:        angielski, polski, hebrajski, grecki

Imperial napisał(a):Uwielbiana przez wszystkich klasyczna animacja Walta Disneya, pełna humoru i cudownej, zapadającej w pamięć muzyki, lśni jak nigdy dotąd dzięki nowej, specjalnej cyfrowej restauracji obrazu i dźwięku.
Gdy niesforny, kochający swobodę kundelek o imieniu Tramp poznaje zachwycającą spanielkę Lady, od razu traci dla niej głowę. Za jego namową suczka opuszcza swój dom, w którym prym wiodą dwa złośliwe koty. Para zakochanych wyrusza na spotkanie prawdziwej miłości i niezwykłych przygód. Na swej drodze spotykają całą plejadę pełnych uroku postaci, a Lady przekonuje się co znaczą wolność i swoboda.
Cieszcie się więc tym Wydaniem Specjalnym DVD, zawierającym nigdy wcześniej nie prezentowana scenę usuniętą, nowe gry, sekrety powstawania filmu i ścieżkę dźwiękową 5.1 dostosowaną do potrzeb kina domowego .

I jeszcze polska wersja okładki:
Obrazek
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Młody Skaut » Wt sty 17, 2006 6:46 pm

Gdybym miał odtwarzacz DVD to być może zdecydowałbym się na zakup filmu. Muszę przyznać że "Zakochanego Kundla" nigdy nie widziałem.
"Pecunia non olet" - "Pieniądze nie śmierdzą"
"Divide et impera" - "Dziel i rządź"
Młody Skaut
Generalny naddrużynowy

Postprzez Pahan » Wt sty 17, 2006 7:58 pm

:shock: zaskoczyłeś mnie :shock: jeszcze nie słyszałem zeby ktoś nie oglądał Zakochanego Kundla!!!

Ale nie jesteś sam. Ja nigdy nie oglądałem "Alicji w Krainie Czarów" :lol:
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Młody Skaut » Wt sty 17, 2006 8:10 pm

W dziedzinie filmów Disneya mam bardzo duże zaległości (lista filmów których nie widziałem jest długa), ale mam ndzieję że uda mi się je nadrobić.
Dzięki za zrozumienie Pahan :D .
"Pecunia non olet" - "Pieniądze nie śmierdzą"
"Divide et impera" - "Dziel i rządź"
Młody Skaut
Generalny naddrużynowy

Postprzez Mogul » Wt sty 17, 2006 8:12 pm

Czyli jest nas więcej :)
Moja lista zaległości też jest bardzo długa, ale "Zakochanego Kundla" widziałem. Nawet miałem na VHS, ale sie taśma zerwała :cry: .

Pozdr.
I znowu mnie napadło... znów jestem kaczkofanem. :)
Mogul

Postprzez Inuitka » Pn lut 20, 2006 9:09 am

lis napisał(a):Jednak format panoramiczny 2.35:1! Przynajmniej takie informacje podaje na swojej stronie Imperial.

Tak, film jest w formacie 2.35:1 :)
Za to dodatków tyle co kot napłakał... Oby polskie wydanie "Małej Syrenki" było 2-dyskowe... :roll:
i have almost forgotten the way it felt when he held out his hand for mine...
Inuitka

Postprzez jupix » Wt lip 29, 2008 5:20 pm

jakiś czas temu kupiłim w MediaMarkt za 15 zł!!!!
Warto było
jupix

Imię: Wojtek
GG: 0

Re: Zakochany Kundel

Postprzez Jupiter » Pt sie 15, 2008 3:34 pm

Ja swojego kupiłem za 19.90 na allegro. Jakby ktoś jeszcze nie miał to ma okazję jeszcze kupić. Za takie pieniądze to wydanie prezentuję się idealnie i jakość nie jakaś divxowa, zupełnie jakby to był nowy film. Jednak patrząc na na USAńskie wydanie czuję się niedosyt. Z tego co widziałem na screenach z menu to oryginalne wydanie ma zarówno wersję 16:9 i 4:3, moim zdaniem ciekawy bajer, szkoda, że nam go pożałowano. Trochę mnie zmartwiło, że na naszym wydaniu w "Muzyce i więcej" nie ma jednej moich ulubionych piosenek... Bella Notte, tylko te Koty syjamskie. Nie ma żadnych nie przewijanych reklam i trailerów( co jest jednocześnie plusem i minusem, strasznie podobały mi się trailery na DVD z Iniemamocnymi ). Okładka trochę "plastikowa". Osobiście wolę Lady i Trampa nie patrzących sobie w oczy i bez kolegów z boku. Nie ma nawet informacji, że to wydanie z okazji 50. rocznicy premiery. Film nagrany na płycie DVD DL (ok 8 GB), zaś nagranie nie zajmuje nawet 6 GB. Zawsze mnie ciekawiło dlaczego na naszych wydaniach goszczą takie dziwne ścieżki językowe jak np. hebrajski. Wolałbym coś bardziej lokalnego jak np. niemiecki no ale mniejsza z tym. Wydanie mojego ulubionego klasyka wyśrodkowuje się pomiędzy ceną, a jakością. Cieszę się z udanego zakupu^^ Wstyd przyznać ale sequela jeszcze nie oglądałem (bałem się), ale jakoś naszła mnie chęć...
Jupiter

Postprzez kepik » Pn sie 18, 2008 8:32 pm

squel jest godny oglądnięcia i chociaż film jest bardziej o Chapsie to warto oglądnąć piękny film i muzyka zwłaszcza piosenka Bliskich Krąg
Polecam!
kepik
Zaczarowany w Disneyu

Postprzez Jupiter » Cz sie 21, 2008 5:17 pm

Mam pytanie... Czy ten film był wcześniej wydany na DVD z polską ścieżką dźwiękową? Sięgnąłem dziś po swojego divxa i jest on w proporcjach 4:3, a jest to na bank DVDrip.

Co do Zakochanego...2. Obejrzałem i muszę przyznać, że to całkiem udana kontynuacja mimo, że to odgrzewany po 50 latach kotlet i nierówna się pierwowzorowi. Podobały mi się nawiązania do pierwszej części. Milutkie zakończenie. Można było uronić łezkę.
Jupiter

Postprzez myszka_chan » Cz sie 21, 2008 8:22 pm

Rozumiem że film będzie z dubbingiem... Mnie to osobiście nie przeszkadza, boję się tylko żeby nie skopali tłumaczenia i doboru aktorów, którzy będą podkładać głos. "Zakochanego Kundla" znam jedynie w wersji angielskiej - była to jedna z moich ukochanych bajek mojego dzieciństwa i jedna z tych na której uczyłam się angielskiego :P. Byłoby szkoda gdyby spartaczyli taki fajny film.... -_-
myszka_chan

Postprzez Gęgul » Wt cze 23, 2009 2:48 pm

Miła wzmianka: na Wikipedii, w 'Wybranych rocznicach":

1955 – odbyła się premiera pierwszego szerokoekranowego (CinemaScope) filmu rysunkowego Walta Disneya Zakochany kundel
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor
GG: 0

Postprzez Jupiter » Pn cze 29, 2009 4:16 pm

Nie wiem, czy wiecie czy nie, ale napisze to jako ciekawostkę. W jednej z moich ulubionch scen i zarazem najbardziej smutnej (Schrosnisko) psy wyją na nutę Home Sweet Home. Zawsze rozklejam się w tym momencie ;(
Jupiter

Następna strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray