Pocahontas Blu ray i DVD

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Re: Pocahontas Blu ray i DVD

Postprzez duśka » Cz maja 10, 2012 7:13 am

Premiera Pocahontas miała być 27 kwietnia. Zamówiłam na empik.com i do tej pory cisza. Napisałam zatem do CDP i oto jaką otrzymałam odpowiedź:

Witam,
Tlocznia miala opoznienia. Film wlasnie wjechal do naszego magazynu i
za kilka dni pojawi się w sklepach.
Pozdrawiam,
Ekipa CD Projekt
Po raz pierwszy widzę blask...
duśka

GG: 0

Postprzez lis22 » Wt maja 29, 2012 7:30 pm

Zakupiłem właśnie " Pocahontas " na Blu-Ray, oczywiście wcześniej sprawdziłem jakość i jestem pozytywnie zaskoczony: obraz jest dobry, kolory nasycone, dodatków też jest sporo, chyba wszystko to, co na DVD wydanym przez Imperial - jednym słowem: zaskoczenie
kupiłem też " Pinokia " i jest ok, choć dodatków za wiele nie ma, jest min. komentarz do filmu.
lis22

Postprzez Inuki » Śr maja 30, 2012 2:54 pm

lis22 napisał(a):Zakupiłem właśnie " Pocahontas " na Blu-Ray, oczywiście wcześniej sprawdziłem jakość i jestem pozytywnie zaskoczony: obraz jest dobry, kolory nasycone, dodatków też jest sporo, chyba wszystko to, co na DVD wydanym przez Imperial - jednym słowem: zaskoczenie
kupiłem też " Pinokia " i jest ok, choć dodatków za wiele nie ma, jest min. komentarz do filmu.

Mógłbyś wypisać te dodatki z "Pocahontas"? Jakie jest menu; statyczne, czy dynamiczne?

Co do "Pinokia", to pytałem na forum CDP o edycje 2-płytowe i odpowiedzieli, że pomyślą nad ich wydaniem w późniejszym czasie. Z reedycją 2-płytowych edycji "Piratów z Karaibów" się udało, więc może teraz też da radę.
Inuki

Postprzez lis22 » Śr maja 30, 2012 3:25 pm

Mógłbyś wypisać te dodatki z "Pocahontas"? Jakie jest menu; statyczne, czy dynamiczne?

Co do "Pinokia", to pytałem na forum CDP o edycje 2-płytowe i odpowiedzieli, że pomyślą nad ich wydaniem w późniejszym czasie. Z reedycją 2-płytowych edycji "Piratów z Karaibów" się udało, więc może teraz też da radę.[/quote]

Co do " Pocahontas " to wypisane są takie dodatki:

Zapomniana historia Hiawathy? ( o ile dobrze odczytałem )
Jak powstawał film " Pocahontas "
Muzyka z " Pocahontas "
Śpiewaj razem z nami
Teledysk " Colors of the Wind "
Niewykorzystane sceny
Niewykorzystana scena " If I Never Knew You "
Wczesna prezentacja
Różne wersje językowe piosenki " Kolorowy Wiatr "
Projektowanie i produkcja filmu

menu jest statyczne ale dosyć ładne, tutaj są fotki:

http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=195935&page=2

co do " Pinokia " to czytałem Twój post i odpowiedź przedstawiciela CD Projektu ale to nic pewnego i jak wyjdzie to się kupi jeszcze raz ;) i widać ze to niekompletne wydanie, na płycie pisze Disk One ;)
a co do " Piratów " to nie widziałem dwu płytowych wydań BD ...
lis22

Postprzez lis22 » Śr maja 30, 2012 3:26 pm

Co do "Pinokia", to pytałem na forum CDP o edycje 2-płytowe i odpowiedzieli, że pomyślą nad ich wydaniem w późniejszym czasie. Z reedycją 2-płytowych edycji "Piratów z Karaibów" się udało, więc może teraz też da radę.[/quote]

Muzyka z " Pocahontas "
Śpiewaj razem z nami
Niewykorzystane sceny
Niewykorzystana scena " If I Never Knew You "
Wczesna prezentacja

co do " Pinokia " to czytałem Twój post i odpowiedź przedstawiciela CD Projektu ale to nic pewnego i jak wyjdzie to się kupi jeszcze raz ;) i widać ze to niekompletne wydanie, na płycie pisze Disk One ;)
a co do " Piratów " to nie widziałem dwu płytowych wydań BD ...
lis22

Postprzez lis22 » Śr maja 30, 2012 5:47 pm

lis22 napisał(a):Mógłbyś wypisać te dodatki z "Pocahontas"? Jakie jest menu; statyczne, czy dynamiczne?

Co do "Pinokia", to pytałem na forum CDP o edycje 2-płytowe i odpowiedzieli, że pomyślą nad ich wydaniem w późniejszym czasie. Z reedycją 2-płytowych edycji "Piratów z Karaibów" się udało, więc może teraz też da radę.

Muzyka z " Pocahontas "
Śpiewaj razem z nami
Niewykorzystane sceny
Niewykorzystana piosenka " If I Never Knew You "
Wczesna prezentacja

a co do " Piratów " to nie widziałem dwu płytowych wydań BD ...[/quote]
lis22

Postprzez duśka » Cz maja 31, 2012 11:14 am

Lisie mam pytanie, czy jest to wersja oryginalna (kinowa) czy są tam dodane jakieś sceny czy piosenki czy cokolwiek innego?
Po raz pierwszy widzę blask...
duśka

Postprzez Inuki » Cz maja 31, 2012 8:07 pm

No aż tak dobrze to nie ma; zapomniałem dodać, że 2-płytowe wznowienie "Piratów" dotyczy DVD. Najpierw wydali 1-płytowe, a po paru miesiącach 2-płytowe wydania. Jak się ludzie będą dopominać, to może i "Pinokia" tak wznowią na obu nośnikach.
Inuki

Postprzez lis22 » Śr cze 06, 2012 10:28 pm

Inuki napisał(a):

Przepraszam, bo wcześniej wprowadziłem w błąd ...
menu nie jest statyczne ( tzn. jeden obrazek i koniec ), są w nim fragmenty scen, które oczywiście się później powtarzają, opcje menu są w takiej dosyć ładnej, stylizowanej ramce, po wyborze sceny podobna ramka z wybraną sceną pojawia się u dołu ekranu po lewej stronie, jest też trochę dodatków więc zastanawiam się, czy to aby na pewno jest tylko 25 GB?
dziwi mnie też, dlaczego skoro " Pocahontas " dobrze przeniesiono na BD, to nowszy " Tarzan " nie miał już takiego szczęścia? ... tam już same kolory nie świadczą o tym, że mamy do czynienia z Blu-Ray, choć ja widziałem tylko fragmenty, czy ktoś miał do czynienia z całym filmem?.
lis22

Postprzez lis22 » Śr cze 06, 2012 10:31 pm

duśka napisał(a):Lisie mam pytanie, czy jest to wersja oryginalna (kinowa) czy są tam dodane jakieś sceny czy piosenki czy cokolwiek innego?

Tak, jest to oryginalna wersja filmu, dodatkowa scena jest w materiałach dodatkowych, choć ja chętnie widziałbym ją w filmie.
lis22

Postprzez Scarpomaniak » Cz cze 07, 2012 12:41 pm

"Pocahontas" (jedynka) to jedyna płyta z tych wydanych na przełomie kwietnia/maja, która jest na płycie dwuwarstwowej, reszta - "Pocahontas 2", "Lis i Pies 1 i 2" oraz "Tarzan" są na jedno warstwowych.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez lis22 » Cz cze 07, 2012 4:51 pm

Ech, i czego teraz można się spodziewać po innych filmach Disneya na BD?
" Kopciuszek " musi zostać wydany porządnie, bo to Diamentowa Kolekcja i Skarbiec Disneya, " 101 Dalmatyńczyków " chyba też wydadzą porządnie 9 oby ) ale nie wiem czego oczekiwać po " Bernard i Bianka " i " Bernard i Bianka w Krainie Kangurów "?
jeżeli to będą wydania jednowarstwowe, to z pewnością dostaniemy gniota pokroju " Tarzana " ...
i co z resztą filmów wydanych w USA?: " Planeta Skarbów ", " Rogate Ranczo ", " Kocia Arystokracja ", itp. wydadzą to chociaż w przyszłym roku i w jakiej to będzie jakości?
pewność na przyszły rok można mieć chyba tylko co do " Aladyna ", na pewno będzie wydany i będzie wydany porządnie ( DK, SD ).
lis22

Postprzez Scarpomaniak » Pt cze 08, 2012 6:19 am

Czy ma ktoś już "Muppety" na Blu-Rayu, wiem, że jest dużo dodatków, ale czy wszystkie są w HD?
Oto spis.
http://poral.eu/muppets_2011.php
Czy wreszcie nie możemy być potraktowani jak Niemcy czy Włochy, zobaczcie: angielski DTS-HD MA 7.1, niemiecki i włoski DTS-HD HR 7.1 i polski DD 5.1 Czy nie można dać nieskompresowanej polskiej ścieżki? Np. DTS-HD HR 5.1 (jeżeli już w 7.1 nie ma), oczywiście we wszystkich krajach Europy Zachodniej (tych większy szczególnie), każdy porządnie (nie mówię o tych 1-warstwowych), ma ścieżkę w DTS-HD. Nawet w Rosji już czasami się tak zdarza. A tu "Muppety", wystarczyło by poświęcić niewiele więcej miejsca (w końcu jeszcze 10 GB wolne jest) i po raz pierwszy na Disney Blu-Ray polska ścieżka byłaby w DTS-HD. Lecz u nas od 10 lat (w tym momencie na Disney DVD zaczęła się pojawiać polska ścieżka 5.1) jest nadal 5.1, wiem że teraz jest większy birate, ale to nie jest duża różnica.

Poza tym wydanie Blu-Ray "Muppetów" jest bardzo opłacalne, na Allegro (nówka) 50 złotych z wysyłką. A DVD 30 złotych, tylko zamiast kilku tylko jeden dodatek.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez lis22 » Śr lip 25, 2012 12:15 am

Muszę przyznać, że ' Pocahontas " pod względem jakości obrazu mocno mnie zaskoczyła na plus i nie ustępuje pod tym względem " Pięknej i Bestii " i przyćmiewa " Króla Lwa ", dla porównania:

Piękna i Bestia - niemalże ideał, zero błędów, artefaktów, ode mnie 5/5
Król Lew - młodszy o trzy lata, uważany za najlepszą konwersję animacji Disneya na Blu-Ray a tymczasem nie dorównuje pod względem jakości obrazu PiB, za dużo artefaktów - 4/5
Księżniczka i Żaba - film z 2010 roku, teoretycznie powinien być bez skaz a tymczasem artefakty ( paski z KL ) też się pojawiają na postaciach - 4,5/5
Pocahontas - młodszy o rok od KL, wydany razem z niewypałami typu " Tarzan " i " Lis i Pies " a tymczasem obraz bliski ideałowi, zero artefaktów, błędów - 5/5

i teraz, co sprawia, że wychwalany i bardzo popularny " Król Lew " oraz taka nowość jak " Księżniczka i Żaba " nie mogą się poszczycić idealnym obrazem, a skromnie wydana " Pocahontas " nie ustępuje " Pięknej i Bestii "?.
lis22

Poprzednia strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray